Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Sofronije poslato danas u 10:10 »
Kad je zima nigde ga nema... ali je u Aprilu svake godine sigurica :(

T min -2.2C , pri tlu -5C  :/

2
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Kimi poslato danas u 10:03 »
 ^^ Nije da želim sad naknadno da se pravim pametan, ali ja ne znam otkud modelima uopšte ta ideja da bi sa ovakvom putanjom glavnina padavina bila negde u Semberiji ili Slavoniji. Gluposti.   ::) Banat, pogotovo južni već u redu.

Ciklon je oslabio, prilično je plitak a i ima prostrano bezgradijentno polje istočno od nas, što bi se isti baš nešto zabio tu bliže nema, nema ni razloga.

3
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka ice poslato danas u 10:02 »
Мраз и у Крагујевцу, Тмин -2.0°C, приземни -6°C. Тренутно 11.6°C



4
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Milosh poslato danas u 09:56 »
Previše sam hvalio GFS, na kraju i on napravio nesvakidašnji preokret, tako da je za manje od 24h za delove Srema i Mačve padavine spustio sa blizu 100mm na blizu 0mm.
Ovo je možda i najveći preokret u prognozi unutar 72h koji sam ikada video:



Koliko toga treba da se poklopi zimi da dobijemo sneg, isto tako i milion stvari treba da poklopi da u ovom toplijem delu godine dobijemo kišu. Malo pomeranje sistema dovede od potopa u prognozi do zanemarljivih padavina. Zato na navetrenoj strani Dinarida dovoljno da se namesti bilo kakav ciklon sa zapadnim ili južnim strujanjima i kiša je zagarantovana.

Za dalje je zato sve u igri. Od utorka do četvrtka sad ICON vraća ozbiljnije padavine,  dok je GFS presušio. Lomiće se i tu još, ali koliko juče u ovo doba je delovalo da je samo pitanje koja od narednih tura će doneti najviše padavina, a sad je već pitanje hoće li ijedna tura doneti dvocifrene padavine. Dobro je što je i ovo prethodne srede uspelo da padne nekako.
5
Приземни јутрос, не бих рекао да има штете видећемо у наредним данима, стигла облачност у току ноћи и спасила нас...

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

6
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Milosh poslato danas u 09:39 »
Kod mene zato solidan mraz, Tmin -1.3°C. Ovo je bio prvi minus nakon punih mesec dana, tj. od 20. marta.
Sad već sunčano i prijatno toplo, temperatura 14°C.
7
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Boce poslato danas u 08:58 »
Ovde je bilo oblačnosti u više navrata noćas pa se ublažilo hlađenje.
Kod mene na brdu Tmin=0.5°C
Samo je u dolini Timoka bilo sasvim slabog mraza do -1°C.
Međutim jučerašnji mraz je ostavio posledice na voćnim kulturama na lokacijama blizu reka.
8
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka dejca poslato danas u 08:17 »
Vedra i hladna noć 0,3c. Sad oblačno i hladno jutro 6c.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

9
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Kimi poslato danas u 07:55 »
Hladno, mrazno jutro uz slanu, Tmin -2,0°C. Naišla je oko 5h i magla pa bi možda to išlo i još malo niže.
10
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka dikile poslato danas u 00:14 »
Može li se sa nekom izvesnošću reći kakvo će biti vreme u nedelju popodne i ponedeljak prvenstveno na Zlatiboru,i deo od Kragujevca prema Zlatiboru.Koliko može biti snega?
Deca idu na ekskurziju, pa bi ova informacija značila.Pretpostavljam da su čizme obavezne.

Trebalo bi u planinskim predelima da bude od 5 do 10 cm snežnog pokrivača. U nižim predelima više kao pojava bez nekog zadržavanja. Padavine prestaju u nedelju popodne. U ponedeljak bi trebalo da bude bez padavina.
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10