Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jahorina 13.-22. feb.  (Pročitano 23418 puta)

Van mreže dextrim

  • Poruke: 8
  • Starost: 41
  • Lokacija: Sremska Mitrovica (Divoš)
Jahorina 13.-22. feb.
« poslato: 08. Februar 2014. u 15:16 »
Sve informacije sto se tice vremena i trendova za duze prognoziranje sam prikupljao godinama na ovom forumu i to vrlo uspesno, sve pohvale za ljude koji nam pruzaju to zadovoljstvo :super: Tek sad sam primoran da pisem i da zahtevam prognozu, posto je ova zima ovakva kakva je, a vasa pomoc ce mi vrlo dobro doci. Naime rezervisao sam smestaj na jahorini od 14-22. februara. Sve prognoze do tog perioda najavljuju padavine, ali su problem temperature i sve ce biti miksevi sneg-kisa... GFS najavljuje neke promene od 14-15 februara, zato bi mi mnogo znacilo kad bi iskusni clanovi i vrsni poznavaoci meteorologije dali okvirne prognoze za zahtevani period. Znam da je nezahvalno davati prognoze za tako dalek period, ali mi mnogo znaci. Ako vam je volja mozete ih azurirati u ovoj temi, svakodnevno pratim forum. Imam rok do 12. Feb da otkazem smestaj uz povrat avansne uplate u protivnom sve propada. Ovo mi je dugo planiran godisnji odmor i vec je na ivici propasti, samo me sneg moze obradovati, u protivnom moram otkazati. Zato ovde pisem i molim za vasu pomoc. Hvala :sos:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #1 poslato: 08. Februar 2014. u 19:19 »
Nadam se d ace ti ljudoi koji ovde dobro znaju pomoci!

A takodje se raspituj i gore stalno kako je, mozes na facebook-u negde da pitas na nekoliko dana kakvo je stanje sa snegom, a raspituj se i tamo gde si rezervisao smestaj, moraju znati kakvo je stanje sa stazama..iz iskustva ti pricam, nekad je najbitnije sta ljudi koji su tamo trenutno kazu o stanju na stazama.. ;)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #2 poslato: 09. Februar 2014. u 10:01 »
Ne poznajem planinu, vidim da jutros ima samo 3cm snega, što je za skijanje kao da ga i nema. Ne znam da li ima veštačkog snega na stazama, nešto malo će ga biti narednih dana na većim visinama od 1500m, ali verovatno ne više od 10-ak cm. Posle za period mogućeg odlaska za sledeći vikend opet nešto više temperature. Ako ti je prioritet skijanje onda verovatno da neće biti sjajno, a ako je odmor, onda treba da ideš i da se isključiš :)

Slažem se da bi bilo dobro da se raspitaš od ljudi koji su tamo i šta oni kažu. Na kraju krajeva na tebi je da odlučiš, imaš još par dana možda se nešto i promeni značajnije ;)

Van mreže dextrim

  • Poruke: 8
  • Starost: 41
  • Lokacija: Sremska Mitrovica (Divoš)
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #3 poslato: 09. Februar 2014. u 10:29 »
Hvala na prognozi.. Ski centar se nalazi na 1600 mnv to je znaci podnozje centra, odatle idu staze prema vrhu  1894mnv. Ima jedna niža staza, ali ona je pod sistemom vestackog zasnezavanja. To je konfiguracija ski centra na Jahorini. Zato mi je vrlo vazno gde ce biti granica negativnih temperatura. Za utorak se najavljuju padavine u obliku snega, posebno mi je bitno kakve ce temperature biti nakon vikenda, dok budem (ako budem)tamo. Trenutnu situaciju poznajem odlicno i ona je losa, nazalost.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #4 poslato: 09. Februar 2014. u 15:47 »
@ dextrim

Ima skijanja tamo trenutno, ima vestackog snega na stazama..mozda je kvalitet los, ali staze rade..trebalo bi da bude sneznih padavina preko 1500 mnv u Bosni u utorak..a nakon toga i nesto hladniji period..

Van mreže dextrim

  • Poruke: 8
  • Starost: 41
  • Lokacija: Sremska Mitrovica (Divoš)
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #5 poslato: 09. Februar 2014. u 17:55 »
 ^^ Nazalost od danas staze ne rade, cak ni praca koja je pod sistemom vestackog osnezavanja.. uzdam se u ove padavine uz nadu da posle njih dolazi hladniji period.. Verujem da ce sredinom nedelje neko od iskusnih na forumu  napisati realniju prognozu za naredni period.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #6 poslato: 09. Februar 2014. u 17:55 »
Nešto snega u utorak na sredu, a onda za vikend topliji period od petka do nedelje poslepodne. Nakon toga stiže jako zahlađenje i sneg tokom noći na ponedeljak i kasnije bi trebalo biti pravo zimski.

Van mreže dextrim

  • Poruke: 8
  • Starost: 41
  • Lokacija: Sremska Mitrovica (Divoš)
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #7 poslato: 09. Februar 2014. u 18:06 »
Imenjace, sad si me obradovao, samo da budes u pravu da se to zahladjenje ostvari i da nam se zima vrati bar na planine :jupi:  Inace vec 10 zadnjih godina idem na Jahorinu, nekad i po tri-cetiri puta u toku zime, desavalo se da ojuzi na par dana ali brzo padne novi sneg i nema problema, ali ovako nesto se jos nije desilo, samo dva snega od novembra, a pored toga neuobicajno visoke temperature :neznam: Primera radi, u februaru 2012 godine Jahorina se mogla pohvaliti sneznim pokrivacem od preko 3 metra :o

Van mreže dextrim

  • Poruke: 8
  • Starost: 41
  • Lokacija: Sremska Mitrovica (Divoš)
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #8 poslato: 12. Februar 2014. u 16:53 »
Ujutru mogu da otkazem.. Po gotovim prognozama u nedelju i ponedeljak pozitivne temperature, za dalje nagadjanje, valjda ce neko veceras dati konkretnu prognozu? Dejo rece od ponedeljka zimski scenario.. izgleda da se nesto promenilo? Sad ne znam sta da radim  :neznam:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #9 poslato: 12. Februar 2014. u 18:59 »
Palo je danas nešto malo snega, no to nije dovoljno. Biće ga još u petak, a onda sledi ono otopljenje, malo je pomereno, a ono zahlađenje koje sam ja pominjao je sad iza 19-og februara. Nažalost jako je loša situacija sa snegom ne samo sada, već cele zime na planinama...

Van mreže dextrim

  • Poruke: 8
  • Starost: 41
  • Lokacija: Sremska Mitrovica (Divoš)
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #10 poslato: 13. Februar 2014. u 07:21 »
Odgodio sam odmor, ljudi su mi izasli u susret, ali i dalje pratim prognozu cim se vrti zima, odoh i ja u planine :-) Valjda se nece opet odgoditi povratak zime..

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #11 poslato: 13. Februar 2014. u 10:50 »
Posle mnogo godina preskočiću skijanje na Jahorini. Iz sto razloga je to moglo da se desi ali nisa ni pomišljao da će se desiti zbog toga što nema ni cm snega na toj planini.
I ne samo na toj, jedino skijanje je moguce na Alpima u ovom trenutku.
Pitanje da li ce do kraja zimske sezone planine u okruženju dobiti pristojan sneg.


Van mreže dextrim

  • Poruke: 8
  • Starost: 41
  • Lokacija: Sremska Mitrovica (Divoš)
Odg: Jahorina 13.-22. feb.
« Odgovor #12 poslato: 13. Februar 2014. u 10:58 »
Mogu da potpisem sve sto si rekao.. ali ipak i dalje se nadam, jer sam skijao tamo i krajem marta  uz obilje snega:-)