Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2016 - I dekada  (Pročitano 34678 puta)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #420 poslato: 10. Avgust 2016. u 23:57 »
Ispadala se kisa za sve pare. Na stanici izmereno 18.1mm.
Za prvih deset avgustovskih dana 77mm, a u poslednjih mesec dana 208.1mm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #421 poslato: 11. Avgust 2016. u 00:08 »
Hoce nas Dikile pa cak i u ovoj jugozapadnoj struji. :grin:

Oblak se formirao jugozapadno od grada i presao tacno preko grada uz monsunski pljusak i jaku grmljavinu, jednom je grom tako opalio da se sve zatreslo.

Moj kisomer kaze 21mm ovde kod mene u jugoistocnom delu grada.

Za prvih deset avgustovskih dana 77mm, a u poslednjih mesec dana 208.1mm
Nema sta nas nije promasilo, nikada nije bilo bas ovako, ludilo. :O

Evo i radarskih snimaka da ostane ubelezen ovaj oblak:





Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #422 poslato: 11. Avgust 2016. u 00:10 »
da se rasanimo i mi na istoku, sistem je ušao u Timočku Krajinu.. u Zaječaru za sada još uvek mirno, jedva se vidi sevanje u daljini

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #423 poslato: 11. Avgust 2016. u 00:12 »
Kod mene palo 5.2 mm, pa je time u avgustu za sada 10.9 mm. Bas je osvezilo, takt 16.2C.

Kamerica je uspala da uhvati nekako formaciju koja se primicala sa jugozapada prilikom nailaska padavina:








I jednu munju

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #424 poslato: 11. Avgust 2016. u 00:17 »
AMS Cerak je zabelezila 23mm do 22.00h a "Profesorska kolonija" (blizu "Pionira", nisam se jos navikao na nov naziv legendarne hale) 12mm.
Bilo je veoma intenzivne grmljavine, ne bih mogao da iskazem odusevljenje zbog toga (kao sto znamo ima to i svojih losih strana -npr. mnogima koji su bili u preletu iznad ovog regiona nije bilo bas svejedno, a u ekstremno retkim situacijama ima i tragicnih posledica) kao sto svakako ne bih tugovao da je npr. u mom kraju palo samo 5mm (a nije, palo je 10-15mm) a npr. na Ceraku 23mm do 22h. Konvektivne padavine ne dozivljavam kao "takmicenje" u kojem je "najbolje prosao" onaj kog koga je bio najjaci pljusak ili najveca kolicina padavina.

Хвала пуно Профи, свака част на ажурности! :tu:

Моја нека претпоставка је била да је пало између 25-30мм, само је било тешко одредиди колико јер је све време падао јак пљусак, а у 2-3 наврата је била невероватна провала облака која је трајала по 5-10 мин. Углавном лепо је натопило овде, суша је у доброј мери "убијена".

Прилично је освежило, тренутно само 15°C.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #425 poslato: 11. Avgust 2016. u 00:25 »
upravo kreće vetar

Van mreže Sindja

  • *
  • Poruke: 40
  • Starost: 31
  • Lokacija: Lazarevac
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #426 poslato: 11. Avgust 2016. u 00:34 »
Kod mene palo 5.2 mm, pa je time u avgustu za sada 10.9 mm. Bas je osvezilo, takt 16.2C.

Kamerica je uspala da uhvati nekako formaciju koja se primicala sa jugozapada prilikom nailaska padavina:








I jednu munju

Odlicne slike i svaka cast za munju! :tu: Lepo se vidi, znajuci koju imas kamericu. :grin: :pp  :whistling:
Kod mene se ispadala kisa samo tako, al ne bih znala koliko s obzirom da mi je kisomer "izdahnuo".. :facepalm:
Trenutno duva slabasni vetar, temperatura 16 C. :)

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #427 poslato: 11. Avgust 2016. u 01:00 »
promašuje me ovo ipak, mada moram da priznam da sam upravo ovakvu putanju i očekivao

EDIT: stvorilo se nešto jugozapadno od grada i već je krenulo da seva i odatle, sada već postoje šanse za kišu noćas
« Poslednja izmena: 11. Avgust 2016. u 01:49 ocelot »

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #428 poslato: 11. Avgust 2016. u 02:05 »
Bravo Skomi! Odlicne fotke!  :tu:

Ovde mirno jos uvek, nikakvog vetra nema, niti je zahladnelo jos :confused:

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #429 poslato: 11. Avgust 2016. u 02:18 »
pljušti iz ovog izolovanog oblaka, grmljavina nije toliko jaka, ali je jednom ipak iznenada puklo

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Avgust 2016 - I dekada
« Odgovor #430 poslato: 11. Avgust 2016. u 03:21 »
Пребацио сам снимке вечерашњег обилног пљуска, па ево да их поставим. Таман да и мало Милошу пренесем утисак вечерашњег невремена и разбијања јужног дела БКР. :grin:

Први налет јачег пљуска, добро је пљуштало, мало су лошији снимци пошто је мрак али види се колко-толко.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=N02Nprhh87Y" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=N02Nprhh87Y</a>

Ево и другог, јачег налета. Пљуштало је врло јако на махове као што рекох, помислих готово је, сад би требало да слаби, кад оно још јаче, и јаче, да се видљивост смањила на 100-тинак м.
Почео сам да снимам када се мало примирило, јер је уз врло јак пљусак почео и појачан ветар па је све остављало утисак као слабији downburst. Киша ми је упадала у кухињу када сам отворио врата да снимим и квасила би ми фотоапарат, а када затворим прозор би био сав мокар од кише под налетом ветра па сам морао да причекам да се мало смири. И када сам почео да снимам само сам избацио руку кроз терасу, јер је сва била поплављена и и даље је мало налетала киша.
Све у свему болестан интензитет је био, можда се мало види на снимку која количина воде се слива низ улицу, преливало је тротоар са обе стране за време најјачег пљуска.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dUUZHaGBadw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dUUZHaGBadw</a>

Када се смирило све излазим да пробам да снимим слабију бујицу низ улицу. Да није прошао ауто када сам почео да снимам не верујем да би се видело право стање зобг мрака и лошег квалитета.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=35kJv3Wz6Qs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=35kJv3Wz6Qs</a>