Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - I dekada  (Pročitano 88338 puta)

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #180 poslato: 03. Januar 2017. u 18:29 »
Jutros je bilo veoma idilično na Novom Beogradu, međutim u toku dana temperatura je konvergirala oko +1°C (Vračar, Surčin, Novi Beograd, niži delovi grada generalno), pa se dobar deo snega otopio. Već u toku ranog popodneva nije bio kompaktan pokrivač na travnatim površinama na NBG-u. Sa druge strane, na AMS Košutnjak (203 m.n.v), temperatura se kretala između -0.3°C i -0.1°C u najtoplijem delu dana. Nije mi trebalo mnogo da shvatim da je potrebno da se "iscimam" 7-8 km za pravi snežni užitak. Jeste, jutros je ceo grad (i viši i niži delovi) bio lepo zavejan, uz okićeno drveće, i visinu pokrivača od 5-7 cm svuda. Ali, kad dan poodmakne, oblačnost se istanji, probije i malo Sunca - viši delovi grada (pogotovo gde ima i šume) sačuvaju sneg, a dole niže kod nas skoro sve okopni.  :)  Provereno iskustveno iz 1000 situacija da u Beogradu 100-150 m razlike u nadmorskoj visini (i razlike 1-1.5°C u temperaturi) može da napravi čudo, i to "čudo" je sasvim redovna pojava (kada su temperature u gradu granične, bliske 0°C). :)

Evo par fotki sa Košutnjaka, visina snega uglavnom 5-6 cm - ali ga ima na svim površinama i pokrivač je kompaktan.




Kod DIF-a na Košutnjaku:




Takođe, snega je ostalo bez problema i na drveću...




Najveća nizbrdica za sankanje, sneg je tu poprilično "uništen" , što je i razumljivo  :D




Da je Miloš u Beogradu, pretpostavljam da bi bilo lepih slika iz Miljakovačke šume. :)
« Poslednja izmena: 03. Januar 2017. u 18:57 Srks »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #181 poslato: 03. Januar 2017. u 18:40 »
I dalje soli zrnast sneg, sve je pobelelo.... Moze se ocekivati jos padavina ali cini mi se nista znacajnije ali dobro vec sada je lepsi zimski ambijent :)


Strujanje bi trebalo da je ovakvo

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #182 poslato: 03. Januar 2017. u 18:49 »
Magla nam se laganim ali sigurnim korakom šulja sa Save.
I dalje je vedro. Temp. -4°C.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.210
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #183 poslato: 03. Januar 2017. u 19:00 »
Ni za ovde radar baš nema smisla, najlepše je padao malopre kada je odraz već odmakao bio od mene.

Stvarno je pitanje gde "šteka", jer ovoga puta suvlji slojevi ne mogu biti izgovor.

Pobrašnilo je do sada ovog večernjeg, tek onako kao slana.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #184 poslato: 03. Januar 2017. u 19:07 »
Овде ни пахуља није пролетела, ипак се треба стрпети до сутра увече и нових снежних падавина.

Температура отишла у минус, облачност је танка, па се и месец види, има и поледице, тренутно - 1,4 C.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.813
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #185 poslato: 03. Januar 2017. u 19:14 »
I u Knjaževcu pada slab sneg, ali za sad je to daleko i od simboličnog snežnog pokrivača.
T=0.3°C
Trenutno pada sasvim slab sneg, ali moguće je da će u nastavku večeri biti još jedan talas konkretnijih padavina.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #186 poslato: 03. Januar 2017. u 19:32 »
Kod mene u Niksic 18cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #187 poslato: 03. Januar 2017. u 19:44 »
Kod mene u Niksic 18cm
Ooo Niksic 3 legendo doceka i ti dobar sneg...  :tu:

Inace u Nisu izgleda da je oslabio zrnasti...  Cini mi se ovaj odraz ide na nas ili malo severnije videcemo ako uopste pada nesto iz njega...Najvise volim sneg tek ispod 0C i ostaje na tlu...Ono -10C sto nas ceka mrzim  :)

Van mreže Aleksandar

  • *
  • Poruke: 289
  • Lokacija: Brus
Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #188 poslato: 03. Januar 2017. u 19:53 »
Evo kod mene konacno krenuo , ceo dan se nateze



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #189 poslato: 03. Januar 2017. u 19:55 »
Gusta magla uz vidljivo nebo. Temperatura je porasla na -3°C, a visina snijega se s jutrošnjih 10 cm srozala na 5 cm.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #190 poslato: 03. Januar 2017. u 19:59 »
Provereno iskustveno iz 1000 situacija da u Beogradu 100-150 m razlike u nadmorskoj visini (i razlike 1-1.5°C u temperaturi) može da napravi čudo, i to "čudo" je sasvim redovna pojava (kada su temperature u gradu granične, bliske 0°C). :)
Evo par fotki sa Košutnjaka, visina snega uglavnom 5-6 cm - ali ga ima na svim površinama i pokrivač je kompaktan.

Potpuno se slažem Srks! Sve si tačno i precizno opisao.
U "mom" delu grada je slična situacija i u šumi na Zvezdari, blizu opservatorije (otprilike 250mnv), je sneg bez problema "preživeo" i večeras ga ima 6cm.

Kada pogledam SYNOP izveštaj za Vračar od 19h (piše 6cm), deluje mi kao da su osmatrači merili visinu snega na Zvezdari (ili Košutnjaku) a ne kod stanice 13274 jer tamo snega ima manje (ne računajući sneg pored očišćenog puta -na tim "gomilicama" snega ima i više od 6cm  ;)).
U 20.00h na Vračaru je -0.8C, Košutnjaku -1.6C, Ceraku -1.8C.
Na aerodromu u Surčinu je -2C, vidljivost brzo opada (pre sat vremena je bila 5km a sada je 2km) i uskoro je moguća magla.
Na aerodromu pored Batajnice je magla uz vidljivost 200m i temp. značajno ispod nule (-4C u 20h; u 19h je bilo -1C ali već u 19.30 je opalo na -4C).

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #191 poslato: 03. Januar 2017. u 20:09 »
Kod mene idalje vedro uz dalje opadanje temperature, trenutno -4,5C. Ne bi valjalo da zemlja ostane ovako gola kao sto je sada slucaj kod mene pred ove minuse sto nam slede, samo se nadam da cemo i mi severnije ugrabiti koji cm sutra uvece, za sta idalje postoji sansa.


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #192 poslato: 03. Januar 2017. u 20:14 »
Ukrupnjuju pahulje, sada je to čist sneg ali su padavine relativno slabe.

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #193 poslato: 03. Januar 2017. u 20:14 »
Потврђујем и ја што су колеге записале. На путу од Београда до Врдника око 13.30 снежни покривач у парковима око Парт.стадиона је остао компактан, око 4цм, колега је за НБг већ рекао, до Пећинаца по њивама је било врло танког компакт.покривача, рекао бих да је тамо мање пало него у Бг. Рума ми је била,најзанимљивија, ни трунке снега. Рекао бих да је тамо тек запрашило и да је плус био највећи. Све до ивице Врдничке котлине, ни трунке снега, а у самом Врднику, свега 10км од Руме компактан покривач, који је и сада. У Ср. Митровици према Вогњу комп.танак покривач, а према ауто-путу видно мање снега. У Ср. Митровици вечерас има сумаглице, а у Врднику је потпуно ведро, -4. Чекамо божићног сибирца.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #194 poslato: 03. Januar 2017. u 20:15 »

Evo kako je stanje u Niksicu.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #195 poslato: 03. Januar 2017. u 20:21 »
Ooooo bravo @ Niksic 3! :comeon: :comeon: To vec izgleda kao porivac..

Ovde se zaledilo kod mene u uskim i strmim ulicama kod sajma, gledam kroz prozor cakli se, bice ujutru klizavo za ici..

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #196 poslato: 03. Januar 2017. u 20:21 »
Slab do umeren gust sneg !

Formira se pokrivac, ista sitvacija kao i kod Aleksandra.

Posto je ovo moja prva poruka u ovoj godini zeleo bih da cestitam svima Novu godinu, zivi bili !

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #197 poslato: 03. Januar 2017. u 20:24 »
Sad baš lepo pada umeren krupan verovatno hvatamo i prvi cm.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #198 poslato: 03. Januar 2017. u 20:25 »
Lepo pada sneg umerena slabija verzija... Jos bolje bi bilo da se sutra i prekosutra ne otopi ali dobro...

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Januar 2017 - I dekada
« Odgovor #199 poslato: 03. Januar 2017. u 20:29 »
 ^^ Потврђујем Профијев и Srksov пост. Овде је снег остао компактан, нешто мало се можда слегао или отопио, док га једино више нема по улицама као јутрос, али зато је сада само таква поледица. Т-1.8°C.

Надам се да би могао снег у оваквом стању да преживи до сутра до краја дана, када нас крајем дана и током ноћи очекују нове снежне падавине.