Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - III dekada  (Pročitano 35874 puta)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #180 poslato: 24. Januar 2017. u 15:27 »
Mozda cu malo off ali moram da napisem nesto . Video sam u jednoj temi rasprava tj. misljenja koja je ocena za ovu zimu , do sad . Posle danasnjeg dana ja dajem 10 izjednacavam ovu zimu sa 2011/12 . Cista desetka . Razlog tome je otisao sam malo u brda iza prjedora 8 km , isao sam peske pa sam sve zabelezio snega u brdu ima oko 50 cm svugde . Nanosi su od 1 i vise . Skoro smo stigli do kozare i ocena 10 kakva god da bude zima .

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #181 poslato: 24. Januar 2017. u 16:09 »
Pada slab sitan snijeg.
-6°C

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.208
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #182 poslato: 24. Januar 2017. u 16:29 »
Kod Vuka je lepo "pobrašnio" snegić . Ista situacija kao i prošli put sa industrijalcem, već 200-ak metara dalje kod poštanske nema ničega ni u tragovima.

Ipak, da se u zadnje vreme primetiti da i ovde proleti po malo zrnastog snega.

Kući se magla izdigla i prešla u sumaglicu. Iako je totalno netipično, svakako valja u toku predstojeće noći i tamo očekivati slabašne padavine iz niske oblačnosti. Sneg je još malo spao, trenutno je okruglo 20cm.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.367
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #183 poslato: 24. Januar 2017. u 16:30 »
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #184 poslato: 24. Januar 2017. u 16:49 »
Fruska gora je pod maglom skroz do gore .Dole u kamenici u juzapadnom delu je palo 0.5 cm novog snega iz magle i niske oblacnosti

Koliko ima snega kod tebe na Popovici, a koliko na vrhu brda tamo kod okretnice gradskog autobusa? Koja je razlika u nadmosrkoj visini od tebe do vrha?

I ovde jednolično vreme već par dana. Takt -5. Sumaglica. Snega isto standardno oko 5cm nabijenog ovde u centru.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #185 poslato: 24. Januar 2017. u 17:14 »
Slab sitan sneg pada vec nekih 1h.Zabelele su krovovi koji su ostali goli.Na zemlji snega ima oko 10cm.
Nakon prethodna tri dana kad je Tmax bila oko ili malo iznad nule,danas ledeni dan sa  Tmax -5°C.
Trenutno -5.9°C.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #186 poslato: 24. Januar 2017. u 17:24 »
U Beogradu, makar u centru grada, je ceo dan tmurno i maglovito uz maltene neprekidan, veoma slab zrnast i "industrijski" sneg, inja ima svuda po drveću a temperatura je veći deo dana između -5.4C i 6.0C. Jutros u 8h je bilo -7.2C.
Današnji dan ima veoma ujednačene temperature na području Beograda, tako da centar, Karaburma, Cerak, Košutnjak, Surčin, Batajnica ... svi "staju" u okviru jednog stepena C.

Nisam od onih koji često postavljaju slike u temi za aktuelne vremenske prilike ali evo dve iz centra grada (snimljene u 16h):





Zar ne mogu ove sličurine u neki spojler ili ovde samo link do tih slika u nekom postu u temi Meteo reportaže? Pa koga interesuje da gleda još belih površina i predela blurovanih pokušajima slikanja pahulja, lepo to odradi tamo, ovako kad otvorim stranu u Tapatalk-u, stvarno je ultra smarački, a ni na kompu nije slatko dok učita.

Član "Caligula" je oštro prigovorio zbog postavljanja (pre)velikog broja slika u ovom temi. Uglavnom se slažem sa primedbom i mislim da nema potrebe da neki članovi povremeno postavljaju bukvalno 10 slika (a bilo je situacija da je broj slika još veći ili da je u istom danu neko u dva komentara postavio po 7-8 slika) iz svog kraja iako bi 2 ili 3 slike bile sasvim dovoljne da pokažu ono što je bitno. Možda bi bilo dobro da se slikice postavljaju u nekoj izdvojenoj temi ili da se "ograniči" da se u ovoj temi mogu da postave 2 slike i to ne tako što će isti član na svakih sat vremena da postavlja po dve nove slike  ;)
Možda se neko seća da sam spomenuo da su pojedinci iz WMO u Ženevi imali dosta pohvala na račun meteo-reportaža na ovom forumu -realno, to je jedino što mogu da "razumeju"  ;), dakle ja svakako nisam protiv postavljanja slika ali možda preveliki broj slika malo "guši" ovu temu (naročito kada nekoga "ponese" uživanje u snežnim predelima -doduše mogu to da razumem ali treba imati meru  ;), pa postavi zaista preveliki broj slika koje su veoma slične).
Ova tema ima dosta moderatora, pa verujem da će oni naći neko "kompromisno" rešenje  :)

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #187 poslato: 24. Januar 2017. u 17:38 »
U Budimpešti je ceo dan bilo vedro i sunčano. Tmin -9, Tmax -2. Ceo dan sam proveo u hotelu koji je na ostrvu u Dunavu. Evo dve slike dela Dunava u Budimpešti.




Sutra cu malo da obilazim grad, pa ce biti jos meteo fotografija Budimpešte.

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.271
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #188 poslato: 24. Januar 2017. u 17:58 »
У Крагујевцу пада ситан слаб снег. Т -5.7 °C

П.С. Пошто се ове примедбе са бројем слика итд. односе и на мене, ако ће то да допринесе прегледности и квалитету форума, ја више не морам да качим слике. Извињавам се, нисам имао намеру да на било који начин деградирам квалитет форума, напротив. Поздрав.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.394
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #189 poslato: 24. Januar 2017. u 18:08 »
Od mene ogromna podrška za ideju da se ograniči broj slika po postu na dve. I ja sam imao velikih problema kada na jednoj strani bude više od par slika jer jako sporo očitava, pogotovo na telefonu... verujem da svi članovi ovo razumeju, a tako bi se i povećao broj novih meteo reportaža  :thumbup:

P.S. Niko ne treba da se uvredi zbog ovoga, ovo uopšte ne znači da nekom smetaju nečije slike, naprotiv! Svaka čast onima koji redovno postavljaju slike i drže forum veoma živim.

Sumaglica u Melencima. -5°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Djolo

  • *
  • Poruke: 80
  • Lokacija: Batajnica
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #190 poslato: 24. Januar 2017. u 18:11 »
Evo malo slika iz Banovaca večeras.  :blush: Ako sam preterao moderatori neka brišu  :tu: Inače, meni se dopada kad ljudi kače slike, e sad ponekad se i pretera, ali šta da se radi  :pleasantry:










Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #191 poslato: 24. Januar 2017. u 18:12 »
@Ice:

Mislim da sam bar tebe više puta direktno pohvalio u vezi divni slika iz Kragujevca  :), ne znam zašto si se baš ti "prepoznao"  :confused:
Језеро Бубањ, прекривено ледом и снегом. Ево и мене на сред језера "ice on ice" :)

:tu:
Kao i obično, navikli smo da ti imaš divne slike iz Kragujevca i okoline (naročito kada pada sneg  :)) -pa je normalno što su i današnje slike divne!

Kao što sam naveo u komentaru pre pola sata -ja SVAKAKO NISAM PROTIV DIVNIH SLIKICA ali sam predložio da se ne stavlja po 10 i više slika odjednom u temu za "Aktuelne" (bolje je da se stavi u posebnu temu gde su slikice, reportaže...) -uostalom sve sam napisao dosta jasno (uz spominjanje pohvala od ljudi iz WMO u vezi meteo-reportaža na ovom forumu) i žao mi je ako će neko opet da se "uvredi". Ovaj forum je "živo biće"  ;) i čini mi se da ga je lako "uvrediti". Moj komentar je bio dobronameran i bez grubih reči.

Kao što sam napisao -ova tema ima sasvim dovoljno moderatora pa neka oni odluče šta je najbolje a ja nemam nikakav nov predlog ili sugestiju.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.208
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #192 poslato: 24. Januar 2017. u 18:29 »
Dajte stvarno ljudi, oko čega se diže papazjanija.

Hajde sagledajmo ipak malo realno stvari. U pravu si i jedan i drugi tabor.

Donekle je stvarno preterano lepiti ovde po 20-ak slika. Jednostavno, ko nakupi toliko materijala bolje da napravi reportažu, jer em će biti preglednije, em ćemo se lakše setiti tog nekog upečatljivog dođaja tako (u toj odgovarajućoj temi, bile to sličice ili stvarna meteo reportaža nekog događaja) nego li da listamo ovako aktuelne.

S druge strane, ograničavanje na maksimalno 2 posta je malo preterano. Ko već neće da pravi reportažu, ne oseća potrebu da takav materijal ide u takvu rubriku ili slično,  slobodno može da probere od tih svih svojih slika i postavi jedno 7,8 fotki (ajde i do 10 maksimalno), neće mu niko valjda zameriti.

Ali kažem, ako imate veliki broj slika,  slobodno pravite reportaže, a neke najlepše i najupečatljivije slike iz tog "špila" postavite ovde.

Ovo je rečeno uopšteno, što kaže kolega Profi, dakle molim vas bez ličnih pronalaženja u ovome i slično. Nismo deca...

Velika zahvalnost svima koji doprinose svojim slikama forumu. :tu:

Bez promene u Beogradu, na Dorćolu i dalje proleti po koje "zrno" snega.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #193 poslato: 24. Januar 2017. u 19:12 »
 ^^
Mišljenja sam da bi veoma loše bilo napraviti striktno ograničenje maksimalnog broja slika u ovoj temi, te smatram da bi morali biti malo fleksibilniji. Sa druge strane, skrenuta je pažnja i verujem da će članovi imati to na umu prilikom postavljanja istih na forum. Ipak, trebalo bi da znaju neki optimalan maksimalan broj slika koji kače u ovoj temi, po meni to je nekih 5-6, a ako se desi da se ponekad postavi i koja više - verujem da niko neće imati ništa protiv, jer bi u suprotnom imali prevelik broj zasebnih reportaža ili bi pak bili uskraćeni za lepe fotografije.

Naravno, ako neko želi da postavi veći broj slika, onda bi moja preporuka bila da napravi reportažu. ;)


P.S. I mene nekada iritira kada je potrebno relativno duže vreme da se učitaju, naročito na mobilnom telefonu, ali, složićete se, bez poneke slike tema nije kompletna. :)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #194 poslato: 24. Januar 2017. u 19:37 »
Ledeni dan u Subotici, inje je okitilo drveće :)

Tmin=-10.3°C
Tmax=-4.0°C




Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #195 poslato: 24. Januar 2017. u 19:42 »
Koliko ima snega kod tebe na Popovici, a koliko na vrhu brda tamo kod okretnice gradskog autobusa? Koja je razlika u nadmosrkoj visini od tebe do vrha?

I ovde jednolično vreme već par dana. Takt -5. Sumaglica. Snega isto standardno oko 5cm nabijenog ovde u centru.
Kod okretnice ima 15cm otprilike nisam mero    snega nisam daleko od okretnice samo susedno brdo stignem za 20 min  ..kod mene ima 14 cm snega .ali recimo ponegde ga i nize ima vislje zavisi kako je padao kako je brdo okrenuto ..Kad odes od okretnice malo vislje ga ima 20 cm.  na otvorenom normalno u gustoj  cetinarskoj sumi deo snega zavrsi na drvecu  .Dalje varira  ponegde i 25 cm na visim terenima . Na vise mesta mi sneg bio veci od mojih dubokih cipela koje su polu cizme pa do 10 cm kad spustis u neku uvalu.. Presao sam juce 15 km..od Popovice u pravcu Venca..Popovica ima 300 m nadmorske visine lepo stoji tabla sa visinama pri ulasku u nacionalni park sa imenima mesta i visinama . A popeo sam se na susedno brdo koje prilicno vislje od Popovice tu ga ima zaista i 25 cm  Za moju kucu stoji u katastru upisano 276m Ovde snega ima konrunitetu od prvog koji  je zabelio Novi Sad ....Jos pre Bozica i ne secam kada a  otopio se u gradu brzo..Da nije bilo onog crnog petka bilo bi ga jos 10 cm svugde sem taj dan nije se topio  ..No sneg koji je pao u taj petak uvece nije se topio uopste  i dalje se samo gomila i slaze..

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.394
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #196 poslato: 24. Januar 2017. u 20:01 »
Kratkotrajni slab sneg u Zrenjaninu. U Melencima ništa  :(

ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.803
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #197 poslato: 24. Januar 2017. u 20:39 »
Oblačno i vrlo hladno uz ledeni severozapadni vetar -5°C, od nekog bar minimalnog novog snega ništa, wrf i dalje ne odustaje od scenarija 7 do 8cm novog snega naredna dva dana, ostali modeli naravno potpuno suvi.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.414
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #198 poslato: 24. Januar 2017. u 20:53 »
Ajde da probamo da završimo priču vezanu za slike na forumu.
Kao prvo, ne kaže se džabe da jedna slika vredi hiljadu reči. Slike su pravi ukras i blago ovog foruma, a kad su aktuelne vremenske prilike u pitanju, nema boljeg načina da se dočara trenutna vremenska situacija, nego kad se proprati slikama.
Tako da su fotografije u ovom podforumu uvek bile više nego dobrodošle i uvek će biti. Pogotovo ako su u pitanju jako kvalitetne fotografije, koje po kvalitetu izlaze iz domena "amaterskih" fotografija. U tom smislu, potpuno razumem što se Ice uvredio kada je neko sve fotografije na forumu nazvao "sličurinama". Za nekoga ko ulaže veliki trud da svet oko sebe dočara fotografijama, to jeste uvreda.
Sa druge strane, samo delimično se slažem sa kritičarima u smislu da se zaista ponekada pretera sa brojem fotografija. Mislim da ne treba ograničavati broj fotografija, ali je savet svim članovima da u jednom postu postave što je moguće manje fotografija (poželjno manje od 10), pogotovo ako su većina fotografija na neki način slične.
Ono što posebno moram da napomenem je da obavezno pre postavljanja fotografije smanjite rezoluciju fotografije na ispod 1000 piksela u horizontalnom i 800 piksela u vertikalnom pravcu. Ubuduće će poruke sa ogromnim i nepreglednim fotografijama biti brisane. Nadam se da se ova diskusija neće više razvijati.

Da se vratimo na aktuelne vremenske prilike. Kod mene na Miljakovcu je jako malo zrnastog snega bilo danas, tek toliko da se vidi da je padao. Trenutno kod mene nešto između magle i sumaglice, a prisustvo debele stratusne oblačnosti iznad je očigledno.
Evo par slika od danas, za početak dve sa Miljakovca:





I još par iz Banjičke (Bajfordove) šume, takoreći iz "srca" Beograda:









padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 19.8mm
Miljakovac - 22.1mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #199 poslato: 24. Januar 2017. u 21:02 »
 ^^ ice ne shvataj to licno bar 95% ljudi sto dodje na forum se odusevi tvojim fotografijama  :tu:  Iako sam predlagao u posebnu temu da se prebace moze i tamo ali i ovde jer najbolje pokazuju aktuelno vreme  :) Tako da slobodno ljudi ubacujte a naravno nikad nece biti 100% onih koji podrzavaju ali i 95% je vise nego dovoljno to vazi za sve u zivotu   ;)

Danas tmax +0.5C...Koliko je bilo samo ovakvih dana ove zime koji su prognozirani da budu ledeni a oni ipak presli u mali plus..