Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - III dekada  (Pročitano 35937 puta)

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #200 poslato: 24. Januar 2017. u 21:10 »
Po ko zna koji dan za redom u minusu i magli.
Tokom dana padao je sasvim sitan i slab snijeg,jedva primjecen da pada.
Temperatura nije prelazila vise od -5C.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #201 poslato: 24. Januar 2017. u 21:30 »
Данас је на Цераку било мало снега, не знам када је падао али обелео је мало. Т -6.3°C.

Овде на Бежанији такође прекривено тањим слојем снега. Иначе, сви делови су лепо окићени ињем.

Што се тиче ове дискусије око слика не бих се превише упетљавао у то, а и немам времена.
Једино што могу да кажем је да се у потпуности слажем са Милошем, фотографије су благо овог форума, поготово оних квалитетнијих, а са друге стране заиста не треба претрпавати тему са огромним бројем слика, поготово оним сличним.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #202 poslato: 24. Januar 2017. u 21:35 »
Kod mene je veceras nesto malo pre 20h bilo vrlo malo kratkotrajnog slabog snega, ni ne vidi se da je padao. Inace, trenutna temperatura je -4.9C uz sumaglicu.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.415
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #203 poslato: 24. Januar 2017. u 21:42 »
Primetno je spuštanje baze oblačnosti, tako da je kod mene na Miljakovcu ponovo magla, za sada ne toliko gusta (vidljivost oko 500m).
Na beogradskom aerodromu se baza oblačnosti spustila sa 300m u 19.30h na 100m u 21.30h. S obzirom da se aerodrom nalazi na oko 100mnv. to znači da je realno za očekivati da uskoro bude magle u celom Beogradu.

Temperaura u blagom porastu, pa je na većini AMS dostigla današnju Tmax sada. Videćemo hoće li još da raste.
Kod mene je vidno i pojačanje vetra.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 22.5mm
Miljakovac - 24.9mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #204 poslato: 24. Januar 2017. u 21:53 »
Juče i danas je bilo povremeno "industrijalca" kod mene, sitan sneg kao brašno - ali svakako je malo popravio utisak, i osenčio belinom sve one površine koje su bile bez snega.

Temperatura je danima u permanentnom minusu, a danas je "dogurala" do -5.3°C (do 19h) na Vračaru.


Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #205 poslato: 24. Januar 2017. u 21:56 »
...U tom smislu, potpuno razumem što se Ice uvredio kada je neko sve fotografije na forumu nazvao "sličurinama". Za nekoga ko ulaže veliki trud da svet oko sebe dočara fotografijama, to jeste uvreda.
E pa vidiš, mene vređa što člana foruma karakterišeš sa "neko" i što navodiš neistine u vezi sa tim "nekim", a deo sa "sličurinama" shvatam zašto nisi razumeo, jer iako u šaljivom tonu, taj termin deluje rogobatno.
Dakle... gde sam ja to sve slike na forumu nazvao sličurinama? Usput, taj rogobatni termin ne služi vređanju članova koji ih postavljaju, nego upravo onome što si i sam naveo, a to je da su nepotrebno velike iako bi jedan resize odradio posao, slika (pogotovo snežne livade) ne gubi mnogo na kvalitetu. Znači, sličurine su zbog veličine (preko 500 kB), a ne da bih omalovažio nihovu vrednost. Nadam se da smo se sada razumeli.
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.415
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #206 poslato: 24. Januar 2017. u 22:05 »
Izvinjavam se ako ste se uvredili, to mi nije bila namera, žao mi je što je tako zvučalo.
Slažem se oko prevelikih slika. Do sada sam često sam smanjivao rezoluciju slika iz tuđih postova, ali to je zaista naporan posao. Kada neko okači 10 slika, a da trećina pojedinačne ne može stati na ekran prosečnog kompa, takve poruke ću brisati, a to savetujem i drugim moderatorima.
I ja se nadam da smo se konačno razumeli.

Ontopic: Smanjuje se vidljivost kod mene, sad već slična magla kao sinoć.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 22.5mm
Miljakovac - 24.9mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #207 poslato: 24. Januar 2017. u 23:03 »
Tako je, super što smo se razumeli i raduje me što sam objasnio ljudima da nisam želeo da uvredim njihov umetničko/reporterski zanos, nego da ukažem na nepotrebnu količinu sličnih slika po postu, a naročito na njihovu veličinu zbog koje sam upotrebio ipak neprikladan/zbunjujući termin.

Na Karaburmi užasno hladno i tmurno, a rekao bih i da je vlaga veća nego ovih dana, baš izlazi veća količina pare iz usta, ako to uopšte ima veze jedno s drugim na ovim temperaturama.
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #208 poslato: 24. Januar 2017. u 23:14 »
U Paraćinu temperatura gotovo da ne mrda sa -5.7C uz provejavanje zrnastog snega.

Van mreže Djolo

  • *
  • Poruke: 80
  • Lokacija: Batajnica
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #209 poslato: 24. Januar 2017. u 23:41 »
Sipi rosulja, treba voziti sutra  :facepalm: Što se tiče slika, malo sam preterao, neka neko izbriše slične fotografije i zadrži par komada. Mogla bi da se napravi stranica vezana  samo za led na rekama u ovom talasu. Biće tu još svašta da se isprati!

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #210 poslato: 24. Januar 2017. u 23:48 »
Tmurno, maglovito i veoma hladno vreme i na Novom Beogradu. Od skoro je počela da sipi slaba rosulja (sipeća kiša). Vidljivost je oko 500m. Vetar je slab, zapadni i severozapadni. Trenutna i ujedno najviša dnevna temperatura u dosadašnjem delu dana iznosi -5,1ºC na Vračaru, odnosno -6,0ºC na Košutnjaku.


Napolju, naravno, ima dosta inja i slane, pa je u kombinaciji sa zaostalim snežnim pokrivačem, kao i maglom i niskom oblačnošću koji reflektuju gradsku svetlost, osećaj pravi zimski. Prelepo veče za šetnju Beogradom. ;)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #211 poslato: 25. Januar 2017. u 01:16 »
Sa malim zakašnjenjem, evo obećanih slika (Potrudio sam se da ne "zatrpavam" temu, mada ipak sam "malo" preterao. Sreća pa uskoro prelazimo na novu stranicu. Izvinite):

Za početak iz "mog" kraja, napravljene u ponedeljak, 23. januara, oko 13.30h:







Potom, dve jutrošnje, sada već jučerašnje, sa mog prozora:





Park "Manjež", utorak (juče), oko 15h:






Povratak iz škole (dakle, "moj" kraj), utorak (juče), oko 16h:





Kao što rekoh u prethodnoj poruci, zaista prelep ambijent napolju, velika je šteta što nisam imao vremena večeras da malo izađem i napravim još nekoliko fotografija :( , mada i ovako ih je previše. ;)


Inače, vreme u mom kraju bez bitnije promene. I dalje sipi slaba sipeća kiša (rosulja) koja se ledi pri tlu, pa je veoma klizavo. Vidljivost je oko 500m. Vetar je slab, zapadni. Trenutna temperatura na Vračaru iznosi -4,9ºC, a na Košutnjaku -5,8ºC.


Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #212 poslato: 25. Januar 2017. u 04:24 »
Овде је све поледило од ледене росуље, јако је клизаво, зато опрез. Т -5.5°C.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #213 poslato: 25. Januar 2017. u 05:28 »
Сада и неки јако јако ситан снег, једва да се и указује да је падао.

Рече ми брат да је пре извесног времена на Цераку била јако густа малгла, каже ми да су се уличне светиљке једва назирале, али не бих могао да нагађам каква је била видљивост, а ни веродостојност његовог осматрања. Т -5.4°C.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #214 poslato: 25. Januar 2017. u 05:43 »
Sinoc je kod mene  gore  na fruskoj gori palo malo snega   samo malo nize kako sam kreno u grad i  u gradu rekao bih padala je samo ledena  rosulja ponegde uz mesavinu sa malo snega tako da ima poledice..

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #215 poslato: 25. Januar 2017. u 08:07 »
Izgleda da je bilo ledene kise, i na Nbg-u je sve poledilo a sad je i RHMZ izdao hitno upozorenje na ledenu kisu.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #216 poslato: 25. Januar 2017. u 08:25 »
Ovde nije bilo nikakvih padavina nocas, trenutno je tmurno, ima sumaglice, i temperatura je -4C.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #217 poslato: 25. Januar 2017. u 08:30 »
Sumaglica, T -5°C. Bez padavina ovde ...
Dve fotke od juče ...



Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #218 poslato: 25. Januar 2017. u 08:38 »
Od Karaburme  do Vinče mestimično led na kolovozu, a auto je bio okovan ledom od 2mm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.813
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #219 poslato: 25. Januar 2017. u 08:42 »
U Knjaževcu niska oblačnost uz slab vetar W pravaca
Tmin=-5.1°C
Trenutno -4.8°C
Visina snega 13cm