Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2017 - III dekada  (Pročitano 42407 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #140 poslato: 22. Jul 2017. u 22:16 »
Jedva da pada iako na radaru ima zuto-narandzastih odraza. Seva i dalje za sve pare, ali nista, ovo se vise recima ne moze opisati sta se desava....Od kad znam za sebe ubedljivo najgora sezona, pa cak gora i od one 2012. godine.

Evo pocinje sad kao malo jace da pada, krupne kapi ali retke.. :cry:

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #141 poslato: 22. Jul 2017. u 22:17 »
oblak između Knjaževca i Zaječara mi je podario prvi munjolov nakon duuugo vremena





ovde već gubim pogled, ali je uočljiva grdosija

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.467
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #142 poslato: 22. Jul 2017. u 22:21 »
Pocinje kisa...Ajde!

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.300
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #143 poslato: 22. Jul 2017. u 22:23 »
A Cuprija javlja grmljavinu sa gradom..

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.327
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #144 poslato: 22. Jul 2017. u 22:31 »
28mm tacno od ovog pljuska, ja prezadovoljan   :tu:
Ja ne mogu da verujem kakvi su gromovi pucali, bilo je jezivo...
Kakve munje,kakva kisa,perfektno.
Za kukuruz dusu dalo
Ali me brine vec to da Palanku masi vec drugi put,a eto kod mene 7 km jugoistocnije 28mm

Uuu Djordje 28 mm  :worthy: Svaka cast  :laie: Cekam RHMZ da vidim koliko je po njima palo jer onda okvirno znam koliko je Glibovac dobio kise. Trenutno su podigli na 2,7 mm do 21h. Ams na aerodromu je zabelezila 4,3 mm kise sto otprilike i jeste kolicina koja je kod mene kuci pala, ali recimo, eto, samo kilometar severnije nista, ni kap :(
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.204
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #145 poslato: 22. Jul 2017. u 22:36 »
Teska smorcina na kraju bas...

Raspalo se sve malo severnije, ovde ne da nije bilo kise nego se nije ni posteno bilo naoblacilo..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #146 poslato: 22. Jul 2017. u 22:38 »
Sva ova desavanja mi nisu ni blizu pa se ni ne nerviram. A postenu kisu, pa cak i bilo kakvu kisu (ne racunajuci danasnjih 10 kapi) nisam video... ne mogu ni da se setim od kad. Iznad mene vedro i prijatno napolju, temperatura 24C.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #147 poslato: 22. Jul 2017. u 22:50 »
I napokon u Paracinu pravi pljusak sa grmljavinom u toku. :D :)

Prodje relativno brzo, od jakog kratkotrajnog pljuska 5mm kod mene u kismoeru i fino je osvezilo tako da ce nocas moci lepo da se spava. Jos uvek povremeno svitne i zagrmi jugoistocno, ali se polako sve stisava.
« Poslednja izmena: 22. Jul 2017. u 23:06 sale pn »

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.604
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #148 poslato: 22. Jul 2017. u 23:07 »
Kod mene samo 2mm, jeste pala temperatura ali je ona i dalje relativno visoka. Trenutno je 24.6C. Danas tmax išla do 39.5C

Prve merljive padavine posle 20 dana. Mada i ovo što je palo začas će se osušiti. Sve je vrelo, a evo razduvao se i umeren jugoistočni vetar.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.411
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #149 poslato: 22. Jul 2017. u 23:10 »
Nepodnošljiva noć, 29°C trenutno u centru, kod mene 28°C.

Od kad znam za sebe ubedljivo najgora sezona, pa cak gora i od one 2012. godine.

Slažem se, i ja stičem takav utisak. To leto 2012. je bilo najdosadnije, najtoplije i najsušnije ikada, ali tada makar nije bilo ni naznaka da bi moglo biti išta. Ovog leta, stalno se nešto šunja, stalno ima neke akcije okolo, tu blizu, na dohvat ruke. Ali nikako da se desi nešto konkretnije.
Maj je stvarno bio za prelaznu ocenu, ali jun i jul užas.

Mada i ovo što je palo začas će se osušiti. Sve je vrelo, a evo razduvao se i umeren jugoistočni vetar.

U Beogradu je palo od pljuska 7-8mm pre 10 dana, u roku od par sati je sve bilo suvo kao da kiša nikada nije ni padala. Zemlja je toliko žedna da ni 50mm ne bi bilo dovoljno.

Vidim da se razgrmelo sad iznad NKR, nema ih Nišlije da jave ima li kiše ili grmi u prazno. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 19.8mm
Miljakovac - 22.1mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Djordje Antonijevic

  • *
  • Poruke: 360
  • Starost: 24
  • Lokacija: Stojacak, Smederevska Palanka
  • Samo sunce, Stojacak sity....
    • ....
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #150 poslato: 22. Jul 2017. u 23:11 »
Ove nedelje Zajecar i Stojacak dve konvektivne bombe  :tu: :worthy:
Ja nisam mogao ni da ocekujem 28mm kise, ali bre posle 3-4minuta su isli potoci niz dvoriste..
Kukuruz se spasio..

Edit: Jako je lepo osvezilo, bice lepog spavanja..
:D :) Bum Bum

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #151 poslato: 22. Jul 2017. u 23:13 »
Nisam stigao da ispratim večerašnja dešavanja, morao sa da zalivam dvoriste i baštu.  :whistling: Iz sela mi javljaju da je vetar baš divljao, sve je razbacano po dvorištu, polomljene plastične stolice, kažu da nije bilo grada, i da je pala lepa kiša. Ovde se ništa nije desilo osim što sam video par munja u daljini posle dugo vremena.


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.300
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #152 poslato: 22. Jul 2017. u 23:22 »
Nisam stigao da ispratim večerašnja dešavanja, morao sa da zalivam dvoriste i baštu.  :whistling: Iz sela mi javljaju da je vetar baš divljao, sve je razbacano po dvorištu, polomljene plastične stolice, kažu da nije bilo grada, i da je pala lepa kiša. Ovde se ništa nije desilo osim što sam video par munja u daljini posle dugo vremena.

A u pitanju je selo? :)

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #153 poslato: 22. Jul 2017. u 23:24 »
Ovde jedini koji treba da se zali na razvoje sam ja..U Sarajevu nije posteno ni zagrmilo ovog ljeta a kamoli da je neki ozbiljan razvoj bio.. :D

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.300
  • Lokacija: Beograd
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #154 poslato: 22. Jul 2017. u 23:28 »
Ovde jedini koji treba da se zali na razvoje sam ja..U Sarajevu nije posteno ni zagrmilo ovog ljeta a kamoli da je neki ozbiljan razvoj bio.. :D

Ljudi se vise ne zale na razvoje, sad je vec kolicina bilo kakvih padavina u pitanju, koliko je mm palo u sarajevu u maju, junu i julu?

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #155 poslato: 22. Jul 2017. u 23:31 »
A u pitanju je selo? :)

Selo Borač kod Knića u blizini Gružanskog jezera.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.467
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #156 poslato: 22. Jul 2017. u 23:36 »
Vidim da se razgrmelo sad iznad NKR, nema ih Nišlije da jave ima li kiše ili grmi u prazno. :)
Morao sam da gasim laptop... Ali evo izvestaja ovde kod mene kako je bilo...

Znaci light show sto se vidja jednom ili dva puta godisnje sevalo je na sve strane a munje parale nebom... Ovo sto pokazuje munjolovac je nista u odnosu koliko je munja bilo ali vecina je bila medju oblake... Znaci nisam smeo da snimam zbog dikeleovog iskustva, ali gledao sam sto napolju sto iza prozora u sobi, kod mene je bila jedna jaka i nekoliko umerenih...Stvarno se nadam da se nije desilo nesto lose... Munje su za slikanje bile prelepe...

Sto se tice padavina to od specijalnog izvestaca Risitasa  :laugh:



Ocaj veliki ocaj mozda ide jos jedan odraz ali ne daje munje pitanje koliko ce kise biti ako bude i da li ce stici...Kakva odvratna godina... Pa zar pored ovoliko munja samo 1mm...

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.629
  • Lokacija: futog
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #157 poslato: 22. Jul 2017. u 23:48 »
nista.... corak... dodushe ima kumulusa, nije vedro,ali je veoma toplo za ovo doba noci,,, ne znam,... odoh spavati... mozda me I probudi grmljavina.... :D

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #158 poslato: 22. Jul 2017. u 23:53 »
prsnula kišica uz malo pojačan svež vetar... povremeno blicka sa različitih strana, a po koja munja se pojavi severnije... sad je i ovde jednom zagrmelo

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.467
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #159 poslato: 23. Jul 2017. u 00:01 »
Ovde se opet razgrmelo ali od kise nista neka slaba tek... Ne znam bre kad je ovde pljusnulo zadnji put...