Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2017 - I dekada  (Pročitano 43100 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #540 poslato: 07. Avgust 2017. u 11:42 »
Poslednji put je na Vračaru bilo 20C 30.jula u zoru a danas je u podne (OK, nije još baš tačno podne) samo 20C -prethodnih dana je u ovo doba bilo 15-ak stepeni viša temp.
Posle dva dana sa ~40C prija ovaj izrazito veliki pad temp. (iako verovatno ima ljudi kojima ovako nagla promena vremena ne prija).
Sinoć do 23h je količina padavina bila izrazito slična na više lokacija u Beogradu (Vračar 2.1mm, Vukov spomenik 2.0mm, Trošarina 1.8mm, Karaburma 1.8mm) ali je potom "privatni oblak" doneo nešto više padavina pojedinim lokacijama (na Vračaru do 07h je ukupno zabeleženo samo 2.7mm a na lokaciji 1km severno od Trošarine ukupno 13.8mm).
U Beogradu će temp. porasti tek kasno popodne (maltene će predveče biti Tmax) ali od sutra sledi vrlo brz porast pa će opet biti veoma vruće u sredu, četv. i petak.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #541 poslato: 07. Avgust 2017. u 13:32 »
Одавно ми није пријало неко освежење као ово данас и то након ужасно топле ноћи.

Тренутно тмурно и свега 22 C.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #542 poslato: 07. Avgust 2017. u 13:38 »
Ovde trenutno 28C ali se bas oseca da je prijatnije, rhmz daje 34C ne verujem ali moguce... Steta sto je sve proslo bez kapi...

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #543 poslato: 07. Avgust 2017. u 13:45 »
Koliko je lepo zahladnelo pokazuje i podatak da je sad temperatura za 16.4 °C niža nego juče u isto vreme.
I dalje se drži stratus (baza 240m iznad AMS Karaburma) i rosulja koja pada iz istog, temperatura prijatnih 20.4 °C.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #544 poslato: 07. Avgust 2017. u 13:55 »
Pozdrav svim forumasima :)

Posle dugo vremena se javljam , nisam bio aktivan iz prostog razloga sto me je bila prosla volja , ne znam zasto valjda i obaveze i sve po malo . Ali sad imam vise vremena i veci moral za pracenje vremenskih prilika tako da cu se truditi da budem vise aktivan . Juce sam ispratio sve jako puno sevanja je bilo imam i 2 snimka .

#Invalid YouTube Link#

#Invalid YouTube Link#

Inace od 20 se selim za Nemacku . Mesto Kalkar 70-ak km severo-zapadno od Dizeldorfa . Tako da ce od ove sezone biti podataka i iz Nemacke .

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #545 poslato: 07. Avgust 2017. u 15:19 »
^^ Svaka čast za fotke Aleksa, prelepa struktura oblaka.
Žao mi je što ti se desilo to u vezi telefona, nadam se da ćeš ga popraviti u skorije vreme.  :)
Pada nešto izmedju rosulje i baš slabe kiše, tmurno je, temperatura 18.8 °C na Košutnjaku.

Nadam se, mada cena novog ekrana je  :O

Ovde je oblacno, suvo i osetno svezije.

Evo slike onog oblaka u punoj rezoluciji:


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #546 poslato: 07. Avgust 2017. u 15:43 »
Moram da priznam da me iznenadila kišica koja gotovo čitav dan prokapava u Beogradu. To se nije moglo videti u prognostičkom materijalu.
I to nije baš zanemarljiva količina pala, 2-3mm se nakupilo do sada. Tako da je ovo posle dužeg vremena kiša koja nije uzalud padala. Sve je fino natopljeno i verujem da će prijati namučenim biljkama.
Temperatura jedva dostigla 21C, nekih 18C niža od jučerašnje. Teško je uopšte i pomisliti da se već prekosutra vraća pravi pakao.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #547 poslato: 07. Avgust 2017. u 15:51 »
Osim pomalo neočekivane kiše, i temperatura je ostala dosta niže u odnosu na vrednosti koje su modeli davali - posebno u mestima gde se stratus zadržao (što je slučaj i sa Beogradom).

Malo je da se kaže da ovo zahlađenje prija, ono je prosto bilo neophodnost posle serije vrelih dana. Temperatura 20.8°C na Vračaru, 19.5°C na Koštunjaku.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #548 poslato: 07. Avgust 2017. u 16:03 »
Koja milina danas, konacno moze da se dise, ali je zato unutra pakao, pravimo promaju da isteramo vrucinu.  Temperatura je niza od ocekivane zbog izostanka sunca i ove statusne oblacnosti koja se ukopala kao u sred zime i jos uvek nema naznaka da ce skorije da se razidje.

Takt 22.5C, za 19C niza temperatura u odnosu na juce.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #549 poslato: 07. Avgust 2017. u 16:20 »
razduvao se vetar, a i sunce je iza oblaka.. međutim nije osvežilo koliko i u ostatku zemlje, ali daleko podnošljivije nego juče

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #550 poslato: 07. Avgust 2017. u 17:09 »
U Beogradu 21 stepen ali je vlaznost vazduha cak 94% pa je subjektivni osecaj da je par stepeni toplije , u odnosu na juce kada je u ovo vreme bilo 39 stepeni ovo je raj , oblacno je u mom naselju nije bilo sunca ceo dan bila je po koja kap kise u toku dana.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #551 poslato: 07. Avgust 2017. u 17:16 »
Nadam se, mada cena novog ekrana je  :O

Ovde je oblacno, suvo i osetno svezije.

Evo slike onog oblaka u punoj rezoluciji:



Sto ne zalepi ono zastitno staklo, ono je oko hiljadu dinara i stvarno stiti ekran. Meni se to staklo nekoliko puta razbijalo od raznih padova ali ekran je ostajao netaknut....

Sto se mene tice, ovo vec jeste fotka godine. Najbolja dosad  :worthy:

Inace oblacno sa rosuljom celog dana ovde. Temp 21 C.

Sinoc dok sam se zavitlavao sa Bartom stvarno je pala kisa, ali iz okrajka od nekog oblaka koji je prolazio tako da nije palo ni svuda u gradu ali je rhmz zabelezio 4,5 mm. Bilo je malo nestvarno i vrlo redak prizor - pljusti kisa, a na jugu sija pun mesec. Mislim da sam drugi ili treci put video kisu po mesecini u zivotu. Doduse obicno spavam u pola jedan ali dobro ;)

@Bart:
nije bas stiglo do prvog sprata, ali bice fino bazence u podrumu da se rashladimo kad ugreje ponovo ;)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"


Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #552 poslato: 07. Avgust 2017. u 17:27 »
Алекса ја тек сад видех фотку, свака част...  :tu:

И мени се пре неки дан десио пех са екраном, пошто ми је испао телефон на бетон, мада није страшно толико али види се пукотина и у сервису су ми тражили ни мање ни више него 100 е, иначе користим А5 из 2017 године. Што каже Софроније касно се сетиш заштитног стакла.  :facepalm:

И даље се стратус држи у пуном сјају, као сам што сам рекао и ова промена није донела кап кише, тренутно 23 C.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #553 poslato: 07. Avgust 2017. u 19:38 »
Sofronije i Medo, hvala! Iskreno, dosadile su munje, ovo je da tako kazem osvezenje.

Ja sam od onih koji bas cuvaju telefon, nikada mi nije ispao, medjutim trenutak nepaznje, i eto belaja. Ima na sebi original zastitnu futrolu koja je bas dobra i foliju preko ekrana. Zastitino staklo je mnogo dobra stvar, ali nisam nikada ni pomisljao jer bas cuvam telefone. Udario je pravo u kamen kod ivice ekrana, bukvalno par mm od futrole, i duz celog ekrana su se pojavile pukotine.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #554 poslato: 07. Avgust 2017. u 20:45 »
 ^^ Sofronije pazi da ne potkopa temelj   ;)

Danas tmax 31C kad li je bilo pojma nemam... Ja bio siguran da nije preslo 29C....

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #555 poslato: 07. Avgust 2017. u 22:46 »
Danas tmax 31C kad li je bilo pojma nemam... Ja bio siguran da nije preslo 29C....

Pa juče odmah iza 20h. Maksimum je vezan za prethodna 24 sata.

Ovde se izvedrilo, verujem da se je sve iznenadilo celodnevno zadržavanje oblačnosti. Stoga Tmax samo 22.1°C

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #556 poslato: 08. Avgust 2017. u 00:13 »
Nalazim se u banji Gyula, županija Bekesz, jugoistočna Mađarska, vrlo je sveža noć..frotir nedovoljan za pokriti se..uh kako prija svežina.. :)

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.540
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #557 poslato: 08. Avgust 2017. u 05:21 »
Вчера във Враца не валя.
Леко се разхлади и не беше толкова горещо.
Тази сутрин е приятна, Т е 20С.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #558 poslato: 08. Avgust 2017. u 08:39 »
Oblačno i tmurno jutro. Danas će prva polovina dana proći u znaku jesenjeg vremena, a u drugoj polovini nam se vraća leto. :)

Nije ovo zahlađenje prijalo kao ono prethodno krajem jula. I pored niske temperature, vlažnost je ogromna, pa je vazduh kao u tropskoj prašumi. Sa druge strane, vetra skoro da nije ni bilo, pa se stan uopšte nije rashladio, nije bilo promaje.

Dobra kiša koja je konačno pala je imala efekta po ovakvom vremenu. Ništa nije isparilo, pa je zemlja imala vremena da sve fino upije i deluje kao da je priroda već počela da se oporavlja. Kod mene je ukupno u prethodna dva dana palo okruglo 16mm (AMS Trošarina). I više nego dovoljno.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Avgust 2017 - I dekada
« Odgovor #559 poslato: 08. Avgust 2017. u 08:45 »
U selu Borač magla i niska oblačnost. Veoma je sparno. Mislio sam da će biti lakša noć, ali sam se prevario, opet je bilo znojenja. Nadam se da će kad ogreje sunce bar vlaga biti manja, jer ovde nema sta da isparava jer nije bilo kiše.