Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: astrafobija (strah od grmljavinskih nepogoda)  (Pročitano 26194 puta)

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
astrafobija (strah od grmljavinskih nepogoda)
« poslato: 03. Jun 2011. u 23:49 »
trazeci po internetu informacije o cuvenom gradu koji je ostetio zajecar 2002. godine naleteo sam na tekst jedne devojke na jednom forumu gde je opisala svoj dozivljaj te oluje,ali i kako ona ustvari pati od astrafobije (fobija od grmljavinskih nepogoda i jacih oluja)

moram da priznam da sam tek sada cuo za tu vrsto fobije mada znam da se neki ljudi previse boje od oluja
odmah sam se setio price da se moja prababa od grmljavine panicno "krila" iskljucivo na otvorenom jer se mnogo plasila grmljavine i nikako nisu mogli da je nateraju da udje unutra

evo za pocetak klasicno wiki clanak :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Astraphobia

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: astrafobija (strah od grmljavinskih nepogoda)
« Odgovor #1 poslato: 04. Jun 2011. u 11:28 »
Citat
naleteo sam na tekst jedne devojke na jednom forumu gde je opisala svoj dozivljaj te oluje
Mozes da stavis link?

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: astrafobija (strah od grmljavinskih nepogoda)
« Odgovor #2 poslato: 04. Jun 2011. u 13:38 »
Zanimljivo, prvi put cujem.
Kada sam procitao 'astrafobija' u trenutku sam pomislio da je u pitanju strah od zvezdanog neba ili tako nesto.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: astrafobija (strah od grmljavinskih nepogoda)
« Odgovor #3 poslato: 04. Jun 2011. u 15:19 »
Mozes da stavis link?

http://www.depresija.org/forum/index.php?s=b78d5545c6d160d9b0697f6bddc944a7&showtopic=8013&st=0

ja sam se inace kao klinac plasio vetra  :) ma kakvo da je vreme, cim krene jaci vetar da duva mene hvata mala panika i gledam sto pre da odem kuci
to me je vremenom proslo, verovatno klasican strah dok se odrasta jer sam s druge strane i u to vreme obozavao da posmatram munje

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: astrafobija (strah od grmljavinskih nepogoda)
« Odgovor #4 poslato: 04. Jun 2011. u 16:15 »
astrofobija je samo jedan od ponuđenih sinonima u onom članku vikipedije na engleskom, ali kad pogledate članke na drugim jezicima, gde se daje etimologija, videćete da je adekvatniji termin "brontofobija" - pošto je "bronte" na grčkom zapravo grmljavina, a "astrap" prosto svetlost -

i zato u našim rečnicima stranih reči nećete naći ovaj prvi termin, nego samo "brontofobija"
/kod Vujaklije piše da je to strah od grmljavine i nepogoda, slično i kod Klajna/