Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347310 puta)

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4280 poslato: 22. Februar 2018. u 18:17 »
sta kaze taj EC :morning: :whistling:

Još ništa, tek će da priča od 19 čas. Znam da je jako teško ostvarivo ali ja u Beogradu priželjkujem 30mm do srede ujutru. Čini se da je za sledeći vikend otopljenje na vidiku ali da prvo ispratimo ovo što čekamo cele zime. Da je samo bar dve tri nedelje ovo poranili bilo bi još lepše ali daj šta daš.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4281 poslato: 22. Februar 2018. u 18:20 »
Meni nije svejedno. Cele zime zelim jedan j.... vikend da bude sneg bez lapavice (suv) u toku dana da odem sa sinom da se igramo u snegu i slikamo za uspomenu. Eto to je sve. Izgleda da puno ocekujem. 3, 4 dana snega kroz prozor dok radim mi apsolutno nista ne znace, to nije nikakvo uzivanje. Bolje onda da ni ne bude zahladjenja i cao. Eto zato mi nije svejedno hoce li se zadrzati sneg do vikenda ili ne.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4282 poslato: 22. Februar 2018. u 18:23 »
 30mm naučna fantastika. 30cm teoretski moguće, jer je za sada gornja granica očekivanih padavina 20mm, što može dati 30cm.
Moja očekivanja su skromnija, a reći ću ih kad vidim EC.

Joe, izvini, to nisam uzeo u obzir. Meni su ponedeljak i utorak slobodni dani i mislim da neću ulaziti u stan ta dva dana.  :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4283 poslato: 22. Februar 2018. u 18:26 »
Nerealan si Slobo. :)

Joe, razumem te u potpunosti.

Ko može da uživa u ovome što sledi, nek to maksimalno iskoristi. Posle će biti šta bude.

Ja sam zahvalan i na ovome što nam sleduje, da "dođe" čovek na svoje makar i na 4,5 dana.

Taman idem kući, pa je sva prilika što reče Miloš da neću ni ulaziti u kuću. :grin:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4284 poslato: 22. Februar 2018. u 18:32 »
Za ovo doba godine ovo je i neki maksimum što može da se izvuče iz ovoga.
za moj kraj kad bih pesimistički gledao do srede ujutru očekujem oko15cm, optimistički i preko 30cm.

Van mreže zeljko

  • *
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Železnik
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4285 poslato: 22. Februar 2018. u 18:40 »
Prvo ćemo uživati u zimskim radostima naredne nedelje, a zatim bi one druge imali pravo proleće, kaže GFS 12z. Za 7. i 8. mart daje preko 20 C.  :beach:

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4286 poslato: 22. Februar 2018. u 18:42 »
Ja ocekujem da se ponovo slikam kao pre tacno 6 godina.  :D

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4287 poslato: 22. Februar 2018. u 19:08 »
Ehhh zanimljiv taj februar 2012 bese :D  on mi je bio podsticaj da se ukljucim u meteorologiju, onako amaterski...sneg je glavni krivac bio
secam se kad sam po ceo dan merio sneg, oko 50 cm je bilo :oboze:

mada i Januar je bio kritican--- https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=01&dd=22&nav_id=576019


evo citala se tema i citace se jos mnogo godina :rotf:

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4288 poslato: 22. Februar 2018. u 19:17 »
e bash sad I ja prelistavam izvestaje iz te godine :comeon: :D

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4289 poslato: 22. Februar 2018. u 19:20 »
Za ovo doba godine ovo je i neki maksimum što može da se izvuče iz ovoga.

Ma, da se ne mota ona ciklončina zapadno od Španije kod Azora (i da ne uvlači ledenu kopnenu masu u svoju cirkulaciju), mogli bismo mi da uživamo u pravoj zimi i prvih 10 dana marta. Ali šta je tu je, za ovakvu zimu i ovo je vrhunac, sve da bude i +20°C u prvoj dekadi marta. Uživajmo u ovom naletu prave zime sa snegom.  :)

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4290 poslato: 22. Februar 2018. u 19:27 »
citajuci vashe komentare prethodnih dana, kao I desavanja vezano za ovaj ciklon koji nije dobio ime a mislim da zasluzuje... malo sam se rasteretio po pitanju ove zime, ipak u globalu nismo zaboravili kako izgleda sneg. a verujem I prava Zima...tek da se zna, kako fudbalska utakmica traje 90+min,tako isto I Zima ima svoje produzetke :morning:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4291 poslato: 22. Februar 2018. u 19:28 »
Bila jedna pomalo slicna siguacija ali brate Ac na zapadu i to se oduzilo i posle naisao jos jedan ciklon itd oduzilo se za razliku od ovoga ali super i ovo sto ide moglo i bez toga... inace u Nisu od prvog udara sneg doso do 20cm a od drugog valjda 25



Bilo naravno topljenja u medjuvremenu bila temperatura u plus ali bile lepe dve zimske epizode...


Gledam na kachelmanu ukupne padavine jugoistok super dok severzapadna polovina bas losa do 27.02. u 01h


Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4292 poslato: 22. Februar 2018. u 19:35 »
 ^^ ^^ ^^ ma vidim da je atlantik bio kao mala beba kad se gladna nahrani pa zaspe :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4293 poslato: 22. Februar 2018. u 19:37 »
Ma bio i tad lud ali cini se malo manje nego sad tj poslednjih godina...  :)
Dobar ec za celu zemlju...Cini mi se nema onih rupa u kosavskom podruciju ko gfs...

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4294 poslato: 22. Februar 2018. u 19:45 »
ih ako se poklopi prodor hladnog vazduha sa severa, I nadajmo se padavine sa juga ka severu, bice tu lepog snega na tlu, posle ovakve bljuzgavice u vojvodini ocekujem da se tlo malo smrzne, jer verovatno ce rukovati minus I sneg u vojvodini :tu:

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4295 poslato: 22. Februar 2018. u 19:56 »
 :facepalm: :facepalm: :facepalm: Kao da su me iz zamrzivača izvukli.  :rofl:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pHp0CcQQQyY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=pHp0CcQQQyY</a>

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4296 poslato: 22. Februar 2018. u 20:06 »
Ostaje pitanje da li se u Vojvodini prekida  post od 5 godina bez 20+cm snega ili ne,za sada deluje da imamo fine sanse ali videcemo,do petka ledeni dani,posle videcemo...
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4297 poslato: 22. Februar 2018. u 20:24 »
GFS 6Z 28mm snega, GFS 12Z 13mm.
EC 00Z 9mm, cekamo 12Z izlaz ali sam siguran da nece biti drasticne razlike mada se vec sad moze reci da je sever zemlje glavni gubitnik ovoga ciklona.

Zato sta kod napise GFS kod mene ne izaziva emocije jer je davno izgubio poverenje.

Joe razumem te, ako takav bude sledeci vikend onda bolje nista i da ne padne. Mada jos je rano za te prognoze, GEM ima dobar scenario za sever zemlje u tom periodu.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4298 poslato: 22. Februar 2018. u 20:56 »
Ec prosek ne vidi ni blizu zatopljenja za sledeci vikend,imam osecaj da za onaj tamo vikend ili ce biti+ 15 ili ce da padne pola metra snega nekako mi izmedju varijanta tesko moguca,90% sanse su za ovu prvu no vredi nadati se,jos je daleko
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4299 poslato: 22. Februar 2018. u 21:11 »
EC se ažurira za sat vremena. Očekujem 10-15mm za Beograd.

Danas sam stvarno vidovit. Lepih 13mm je tu :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm