Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1348239 puta)

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4300 poslato: 22. Februar 2018. u 21:14 »
Ovde ni 6mm...

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4301 poslato: 22. Februar 2018. u 21:18 »
Sad sam i ja pogledao Ec.. Ima tu oko 15mm u mom kraju.. Gfs i Gem jos jaci.. Nacice se na 17-18mm na kraju.. :)
A taj sledeci ciklon je nepoznanica idalje.. Moze tu biti svega i od padavina i od T. Najverovatniji scenario za tad je da u startu udjemo u topli sektor a kasnije mozda opet dobijeml zahladjenje.. Jednostavno tesko spojiti jos jedan ciklon a da bude samo sa snegom. Da nema ovog ciklona koji putuje sredozemljem zadrzali bi se ledeni dani..
Mene cudi kako ne reaguje Jadran na ovaj prodor ili jednostavno i ne stigne jer onaj iz zapadnog Sredozemlja gura  :grin: Videcemo,ima vremena do tad i za bolji scenario.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4302 poslato: 22. Februar 2018. u 21:18 »
 ^^
Dikile, dobar si bio u toj televizijskoj reportazi.  :thumbup:



Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4303 poslato: 22. Februar 2018. u 21:29 »
EC je rekao 10mm i to je to, po meni nema puno mesta za neko iznenadjenje. Koji mm dole-gore moze biti u narednim izlazima ali nista vise od toga.
Ocekujem do 15cm snega za moj kraj.

Kraj februara je pa nije lose, a s druge strane nista posebno.

Sever zemlje je najbolju sansu propustio ovih dana kada je sneg padao svakodnevno a ostali smo bez bitnijeg sneznog pokrivaca.
Tu se moglo skupiti oko 30cm snega sto bi uz taj sneg u ponedeljak bilo nesto za pamcenje. Ovako nista sto vec nisam doziveo, pogotovo sto su mi jos sveza secanja na mart 2005.

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4304 poslato: 22. Februar 2018. u 21:36 »
Ne bih ja još ništa otpisivao ni 20-30mm do srede a ni produžetak hladnijeg vremena. Ja se nadam da možemo dobro proći. Istina nadao sam se i za Partizan večeras  :whistling:

Van mreže Milan995

  • *
  • Poruke: 154
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4305 poslato: 22. Februar 2018. u 21:40 »
Ne bih ja još ništa otpisivao ni 20-30mm do srede a ni produžetak hladnijeg vremena.
Nadam se da neće da se produži,čak i ovo je preterano,po mom mišljenju.Navijam da od 1.marta krene toplije vreme.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4306 poslato: 22. Februar 2018. u 21:50 »
Ma najbolje Milane da cele zime bude +15c da ni ne nema snega,a onda odma u martu +30 pa tako do novembra..,dajte bar 2 nedelje smrzotine mi smo zadovoljni,meni je cudno sto su gotovo svi modeli pre nekoliko dana davali ledenu prvu dekadu marta,ssw ipak nije odradio posao?Mile Pulsar?
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4307 poslato: 22. Februar 2018. u 21:55 »
Svako ima pravo da priželjkuje vremenske prilike koje su mu po volji. Neko voli sneg i zimu a neko ne i o tome ne vredi raspravljati. Činjenica je da je još zima i kalendarski i klimatološki i vreme koje nam sledi je u skaldu sa tim. A ne bi bilo ni prvu put niti nešto neobicno da slično vreme bude u prvoj dekadi marta. Kako će stvarno biti ostaje da vidimo.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4308 poslato: 22. Februar 2018. u 21:59 »
Izvinjavam se ako sam u losem tonu bio Milanu,postujem i ja letoljupce i zato mi ni nr smeta 2 nedelje vrucina u leto,ali 2 nedelje smrzotine u zimu onda ocekujem isto,da ne govorimo da leta imaju sad bar mesec dana vrucina u proseku(30+ dnevne)
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4309 poslato: 22. Februar 2018. u 22:58 »
Krenuo GFS 18z izgleda malo manje padavina.  :(
Kad bi malo ovaj ciklon u ponedeljak popodne malo skrenu ka severu a on ovako pde istosno ka Turskoj i brzo nas napusti.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4310 poslato: 22. Februar 2018. u 22:59 »
Za ovaj kraj, isto kao i EC, oko 6mm... Verovatno ce ovo biti podrucje sa najmanje padavina.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4311 poslato: 22. Februar 2018. u 23:26 »
Da bice 10cm snega 2 dana i prolece daj vise prolece molim te ako vako bude nece biti 1- nego cisti kec za zimu ,nije lose nije :cf:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm


Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4312 poslato: 23. Februar 2018. u 08:04 »
Pester u punom sjaju  :zima :zima :zima



Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4313 poslato: 23. Februar 2018. u 09:22 »
Ec stvarno ga pretera prvo nacrta lepih 13mm za ponedeljak u Ns,Ali onda jos 20tak mm u periodu izmedju cetvrtka i subote u periodu kada Gfs daje prolece :D
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4314 poslato: 23. Februar 2018. u 09:23 »
EC opet na svojih 10mm jutros, vec sam napisao da kada nekoliko puta ponovi svoju racunicu nece je menjati.
Ja cu ipak sacekati cetvrtak/petak i nekih 40cm snega koje mi je jutros obecao.  :grin:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4315 poslato: 23. Februar 2018. u 09:27 »
Ja cu ipak sacekati cetvrtak/petak i nekih 40cm snega koje mi je jutros obecao.  :grin:
Jel može pola od toga za Banat? Unapred hvala.  :D

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4316 poslato: 23. Februar 2018. u 09:28 »
 bas lep izlaz ec za moj kraj bilo bi tu lepog snega.do srede daje 16mm suvog snega.valjda se to nece vise mnogo menjati.i za kasnije je dobar :comeon:

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4317 poslato: 23. Februar 2018. u 09:56 »
Sto je jos bolje Ec glavni je medju najtoplijim od svih ensa,po proseku I svaka mogucnost eventualne ledene kise na severu krajem nedelje je iskljucena,no jos je daleko ali lep pomak Icon I Ukmo rekao bi isto nisu na tragu brzog otopljenja,vec je Gfs usamljen
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4318 poslato: 23. Februar 2018. u 10:12 »
E ovo je vec nesto. Gde da potpisem ovo za NS?


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4319 poslato: 23. Februar 2018. u 10:13 »
Jel može pola od toga za Banat? Unapred hvala.  :D
Imas samo 9mm manje od mene, dosta ti je to Ljubisa. Aj prebacicu ti ja tih 4.5mm i onda smo isti al mi to dodjes dogodine kad zaskripi kod mene.

Sto je jos bolje Ec glavni je medju najtoplijim od svih ensa,po proseku I svaka mogucnost eventualne ledene kise na severu krajem nedelje je iskljucena,no jos je daleko ali lep pomak Icon I Ukmo rekao bi isto nisu na tragu brzog otopljenja,vec je Gfs usamljen
Taj je odavno usamljen i rekao bih da je malo prehladio glavu...