Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jun 2017 - I dekada  (Pročitano 49836 puta)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #720 poslato: 08. Jun 2017. u 10:23 »
Sinoć oko ponoći je bio jak pljusak sa vetrom u centru Prokuplja. Bukvalno ni iz čega je krenula kiša. Nije bilo ni odraza na radaru ni grmljavine ( bilo je tek posle nekoliko minuta ). U ostalom delu noći je padala kiša u nekoliko navrata promenljivim intenzitetom. Iskreno, nisam bio očekivao ništa ozbiljno  :blush:

Ovo je radarska slika od ponoći ( Počela je kiša u 11:57 )

efefef

Trenutno je oblačno sa temperaturom 17°C.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #721 poslato: 08. Jun 2017. u 10:29 »
^^ Niš aerodrom 8mm po synopu. Izgleda da je obilan pljusak zahvatio jako usko područje centra grada.
Hvala Losmi za info izgleda da je tako bilo  :)

Ovde jos 1mm od umerene i slabe kise, mislim da je to sve i tako od sinoc od 20h do sada 8mm, nije lose ali moglo je i bolje  :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.601
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #722 poslato: 08. Jun 2017. u 10:45 »
U Paraćinu kad neće onda neće, ali kad padne to bude ono pravo. Ukupno od sinoć i jutros 35.3mm. Realno nije ni moglo bolje :)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #723 poslato: 08. Jun 2017. u 11:25 »
I ovde je pala solidna kisa. Pocela je da pada nesto malo pre 20h, pa je tako padala bez prekida do skoro 3h jutros, promenljivim intenzitetom, najcesce je to bila umerena kisa koja je s' vremena na vreme slabila ali i jacala. Sada je suncano, temperatura 20C.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.802
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #724 poslato: 08. Jun 2017. u 13:29 »
I kod mene ukupno 8mm ali je malo falilo da to bude znatno više, sela malo severoistočnije od mene su dobila mnogo kiše sinoć.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #725 poslato: 08. Jun 2017. u 13:29 »
Dorćolska zemlja je bila izrazito žedna, jer da nema podataka o količini padavina nikad ne bih rekao da je pala tolika kiša. Sve je brzinski upijeno.

No, nije to samo za Beograd slučaj. I kući je isto zemlja prilično bila ožednela.

Prelep dan, odmor za dušu od one sparine.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #726 poslato: 08. Jun 2017. u 14:03 »
Ja sam i dalje pod utiskom, sinoc kada se smrklo otpisao sam da moze bilo sta konkretnije da bude vise. Kad ono posle 22h nebo se bukvalno otvorilo, kisa zlata vredna u pravi cas je stigla.
Ovde kod mene 31mm na kraju, u severnom delu grada 35.3mm, a jos severnije u Cupriji 27mm sto znaci da su obilne padavine zahvatile sire podrucje.

Trenutno je pretezno oblacno povremeno sa kracim suncanim intervalima i daleko prijatnije u odnosu na predhodne dane, one nesnosne sparine vise nema. Takt 19.9C.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #727 poslato: 08. Jun 2017. u 14:06 »
U Sarajevu oblacno T 18*C..U protekla 24h 15 mm kise palo..

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #728 poslato: 08. Jun 2017. u 15:01 »
Pretezno suncano i prijatno popodne
T=22,2C,
Tmin=10,9C,padavine od sinoc 22,5mm



Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #729 poslato: 08. Jun 2017. u 15:02 »
Delimicno oblacno, sinoc palo 6mm kise  :D
jutro je bilo prohladno Tmin. jesenjih 11C

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #730 poslato: 08. Jun 2017. u 15:40 »
Videh ujutru da se nakupilo ~36 mm na Vračaru, i prijatno se iznenadih. Kada očekivanja toliko puta podbace, moraju jednom i da prebace.  :D

Baš lep dan danas, nebo prošarano kumulusima, temepratura 23°C uz osvežavajući severozapadni vetrić.

@ Miloš   "Lokacija: Miljakovac - jugozapad BKR"   :laught:

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #731 poslato: 08. Jun 2017. u 16:39 »
Прелеп и пријатан сунчан дан, уз бистро плаво небо прошарано кумулусима. Колико је ово само било потребно, много се лакше дише.

Укупан биланс падавина стварно изненађујуће велики, то се и чекало, добра киша у право време. Т 22.5°C.


Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #732 poslato: 08. Jun 2017. u 16:45 »
kao što ste već i napisali, danas u Beogradu jako prijatno vreme... današnji dan me podseća na proleće kakvo volim tj. da mogu i na suncu da stojim, a da se ne skuvam

noćas se baš dobro napadala kiša

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.788
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #733 poslato: 08. Jun 2017. u 19:20 »
Leskovac ostao na bednih 6 litara, prijatan dan i ovde od podne sunčano.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #734 poslato: 09. Jun 2017. u 00:16 »
Vedro i sveže veče u Prokuplju. Takt 15°C. Na Kopaoniku je trenutno samo 4.9°C

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.560
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #735 poslato: 09. Jun 2017. u 11:44 »
Сутринта във Враца преваляваше дъжд. Т беше 16С.
Сега не вали, Т е 18С.
В Източна България е облачно и хладно. Вали дъжд, Т са 13-15С.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #736 poslato: 10. Jun 2017. u 00:12 »
još jedan prijatan dan za nama, šteta što ovakvo vreme uvek najkraće traje tako da se baš i ne radujem sutrašnjoj promeni

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #737 poslato: 10. Jun 2017. u 02:09 »
Леп и релативно пријатан сунчан дан за нама, надам се да ће бити што више оваквих дана овог лета, максимална температура износила 25,9 C.

Баш свежа ноћ, биће као јутрос поново једноцифрен минималац, тренутно 10,3 C.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #738 poslato: 10. Jun 2017. u 02:32 »
Zbog mnogo obaveza nisam stigao ranije da pišem, pa zato sada to radim sa zakašnjenjem, jer ipak su ovo "Aktuelne". :)

Dva prelepa dana za nama, naročito u četvtrtak. Pridah od nestabilnosti i vreme da se završe preostale obaveze. Iako nisam neki ljubitelj sunca, moram priznati da sam uživao. Kao što kaže Ocelot, šteta što ovakvo prijatno vreme neće malo duže potrajati, ali dobro, ipak je jun, pa je tri-četiri dana i više nego dovoljno za odmor od nestabilnosti. :whistling:

U četvrtak je nakon svežeg jutra, tokom dana bilo ugodno toplo, ali svežije nego prethodnih dana sa maksimalnom temperaturom malo ispod prosečnih vrednosti. Tokom većeg dela dana je bilo delimično oblačno (slabo do umereno razvijeni kumulusi), tek posle 14h povremeno pretežno sunčano. Konačno se lakše disalo nakon obilnije kiše tokom prethodne večeri i noći ka četvrtku. Nestao je osećaj sparine, a slab i umeren, u ravničarskom grada uglavnom umeren, povremeno pojačan, severozapadni vetar dodatno je osvežavao i ujedno prečistio vazduh. Na stanici na Vračaru najniža temperatura je iznosila 13,1ºC, a na aerodromu u Surčinu 12,6ºC, dok je najviša dnevna na obe stanice bila 23,3ºC. U prvom delu noći postepeno se razvedrilo, pa je u drugom delu bilo vedro. Vetar je krajem dana oslabio, pa je tokom noći bio sasvim slab, promenljiv.

U petak je nakon vedrog i još jednog svežeg jutra, tokom dana preovladavalo sunčano i bilo je toplije. Uz slab dnevni razvoj oblaka, tokom popodneva u delovima grada samo povremeno je bilo pretežno sunčano. Vetar je na stanici u centru bio većinom slab, na aerodromu u Surčinu slab i umeren; tokom jutra zapadni i severozpadni, u nastavku dana severni i severoistočni. Najniža temperatura na stanici na Vračaru je iznosila 13,2ºC, a najviša dnevna 25,7ºC. Na aerodromu u Surčinu je nakon najniže temperature od 11,5ºC, tokom dana najviša temperatura iznosila 25,0ºC. Usledili su vedro i prijatno veče i dosadašnji deo noći. Vetar je bio slab, u postepenom okretanju na jugoistočni pravac.

I trenutno je vedro uz slab, južni i jugoistočni vetar. Temperatura iznosi prema AMS Vračar 16,7ºC, a prema AMS Košutnjak 17,7ºC. Kao što se može primetiti po temperaturi, prisutna je plića i slabije izražena temperaturna inverzija. Zato vidljivost i nije baš najbolja; u ovom delu Beograda oko 10km, tj. na granici sumaglice.


P.S. Sada tek vidim, prešao sam broj od 1500 poruka. :smartass:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.392
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #739 poslato: 10. Jun 2017. u 02:40 »
Komšo do sada sam te "pratio" što se tiče padavina...nadam se da sada ti pratiš mene...tokom noći palo (ne mogu reći dovoljno, ali sasvim solidno) 12mm. Posle dužeg vremena nešto konkretnije padavine!

Po mojim merenjima celih 9mm  :confused: subjektivno nisam verovao ni da je ČAK toliko palo, nigde barice nije bilo a da nije put  :morning:

Potpuno vedro u Melencima trenutno. 14°C

Videćemo da li može nešto danas/večeras da iznenadi  :whistling:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina