Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Strahovito nevreme u Valjevu 23. 07. 2014.  (Pročitano 1446 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Strahovito nevreme u Valjevu 23. 07. 2014.
« poslato: 23. Jul 2014. u 23:00 »
Ni ovaj dan nije prošao bez kiše. Za razliku od prethodna dva dana kada su bili samo prosečni pljuskovi sa grmljavinom, ovaj dan je Valjevo pogodilo sedmo olujno nevreme praćeno grmljavinom. Bilo je i grada veličine kukuruza. Jutro je bilo umereno do potpuno oblačno i pomalo tmurno, ali se oko 10h razvedrilo. Nije bilo vedrine kao prethodna dva dana, ali je bilo sunca pomešano sa visokom oblačnošću.

Isto kao i prethodna dva dana, oko 15h dolazi do razvoja južno od Valjeva, negde oko planine Maljen. Čitava ova situacija je bila šizofrena tokom dolaska ovog nevremena, a to se može videti u ovih nekoliko radarskih slika.






Razvoj oko 15h u blizini Valjeva. Počela je grmljavina.


Pogled na jug prema planini Maljen gde se razvoj održava nekoliko sati.


Oblak jača u mojoj blizini, a iz njega počinje sve jača grmljavina.


Pogled na severozapad gde se vidi lepo definisan razvoj, ali sliku mi remeti visoka oblačnost.


Razvoj na severoistoku.


Potom su počele munje da bliže udaraju i morao sam se skloniti u kuću. Pogled na sever, odakle se slabo vidi u gornjem delu slike nešto poput pijavice, ali je slika loše ispala jer sam slikao kroz staklo. Gromovi tuku u neposrednoj blizini.


Počinje pljusak uz veoma jaku grmljavinu koji ubrzo prerasta u pravu provalu oblaka praćenu gradom veličine kukuruza, jakim vetrom i jakom grmljavinom. Na radaru se vidi da je multićelijski oblak ojačao iznad Valjeva i jako se sporo premešta.








Dvorište kod komšije se pretvorilo u jezero oko pola sata kasnije.


Još pola sata kasnije i kod mene jezero.


Posle oluje. Umerena kiša i dalje pada.








Oko 19:30h.


Šta da kažem? Palo je 49mm, a subjektivni osećaj je bio da je i više palo.

Evo i medija:

http://www.smedia.rs/vesti/vesti/vest/362127/telegraf-ULICAMA-TEKLE-REKE-Kisa-poplavila-Valjevo-i-Bor-FOTO.html
« Poslednja izmena: 23. Jul 2014. u 23:13 Stefan Valjevo »


Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Strahovito nevreme u Valjevu 23. 07. 2014.
« Odgovor #2 poslato: 24. Jul 2014. u 17:18 »
Bogami opako to izgleda Stefane  :-[ Sta reci.. vi ste od Dzenana dobili totalni rekord sa padavinama.