Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: 5.5 metara snijega  (Pročitano 24875 puta)

Van mreže sanjin

  • *
  • Poruke: 244
  • Lokacija: Podgorica
5.5 metara snijega
« poslato: 13. Februar 2013. u 23:47 »
Postavih par slika o trometarskom snijegu na Vučju u Aktuelnim. Koliki snijeg zna da napada u predjelima iznad Nikšića i Šavnika, najbolje dočarava ovaj kratki klip sa jutjuba. Na kraju je prikazano preskakanje žica od struje na stubovima.  Krnovo je u pitanju.
http://www.youtube.com/watch?v=tPRsIi5SuiM

Ne znam koja godina je u pitanju.
Kukavice umiru mnogo puta prije svoje smrti.A hrabri kusaju smrt samo jednom.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: 5.5 metara snijega
« Odgovor #1 poslato: 14. Februar 2013. u 00:43 »
ovaj kaze da su nanosi do 5 m haha koliko mi simpatican crno beli film,

inace gledao sam na nekoj stranoj tv o durmitoru,naravno sve na engleskom,kao kako tu jos ima ljudi koji znaju samo za planinu pa prikazuju neke stare kuce,surovu prirodu,na kraju neku babu koja prica njen zivot. . . prica kako su nekada i dolazili ljudi leti u kantune kako se vec kaze, sada nista,koliko puta se susretala sa vukovima ubijala ,oni njoj ovce itd. . . bas je zanimljivo prica jednog usamljenickog zivota,stvarno to u danasnje vvreme tehnologije deluje kao avangarda

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: 5.5 metara snijega
« Odgovor #2 poslato: 14. Februar 2013. u 00:43 »
Postavih par slika o trometarskom snijegu na Vučju u Aktuelnim. Koliki snijeg zna da napada u predjelima iznad Nikšića i Šavnika, najbolje dočarava ovaj kratki klip sa jutjuba. Na kraju je prikazano preskakanje žica od struje na stubovima.  Krnovo je u pitanju.
http://www.youtube.com/watch?v=tPRsIi5SuiM

Ne znam koja godina je u pitanju.

Nigde kao tamo.
Ja sam iz tih krajeva i cesto sam posecivao Niksic i Brezna koja se nalaze nedaleko od Niksica a cesto i Zabljak posto mi je jedan deo rodbine sa Durmitora.
Tamo su snegovi zaista neverovatni. U poslednje vreme jos i nisu toliko, mislim da je najgore u prosloj deceniji bilo 2005. kada je bilo preko 2m na Zabljaku a u selima oko Niksica preko metar snega.

Van mreže sanjin

  • *
  • Poruke: 244
  • Lokacija: Podgorica
Odg: 5.5 metara snijega
« Odgovor #3 poslato: 14. Februar 2013. u 01:13 »
Da,evo maksimalne visine snijega za zimu 2005.

Kukavice umiru mnogo puta prije svoje smrti.A hrabri kusaju smrt samo jednom.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: 5.5 metara snijega
« Odgovor #4 poslato: 14. Februar 2013. u 01:26 »
 ^^
Hvala sanjin na podacima, zaista je bila impresivna visina snega te zime u CG.

Van mreže sanjin

  • *
  • Poruke: 244
  • Lokacija: Podgorica
Odg: 5.5 metara snijega
« Odgovor #5 poslato: 14. Februar 2013. u 01:30 »
U nekim krajevima su 2012. nadmaseni rekordi iz 2005. Recimo, u Kolasinu je zvanicno izmjereno 192cm u februaru prosle godine.
Kukavice umiru mnogo puta prije svoje smrti.A hrabri kusaju smrt samo jednom.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: 5.5 metara snijega
« Odgovor #6 poslato: 21. April 2017. u 15:02 »
Ja sam iz Jasenovog Polja(920 m.n.v) koje je udaljeno 18 km od Niksica(640 m.n.v).
Te 2005 i Niksic je preso 1 metar,al su sela okolo imala jos vise.
U moje selo J.Polje je bilo i u mart 150cm+,a koliko je bilo tokom januara i februara kad su pali ti snjegovi,mogu samo da slutim 200cm+...
Ta zima 2005 je bila vrlo snijezna u citavoj Crnoj Gori.
Primjetio sam da mnogo forumasa iz Srbije ima korijene iz Crne Gore ^^ ^^ ^^