Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1371754 puta)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4820 poslato: 19. Mart 2018. u 23:00 »
Ma samo neka zeza  :grin: Kad bude roljala kisa kod njega a ovamo roka sneg videcemo dal ce zezati( u obrnutom slucaju tesko kad se desi  :D ) Doslo njihovih 5 minuta( citaj godina) pa sad sve severno postala rupa  :)
Inace Srks svaka cast na analizama, uvek branis zimu i snegove  :tu: cesto i dokumentujes i demantujes pesimiste ;)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4821 poslato: 19. Mart 2018. u 23:07 »
Srks koga briga za ove jednodnevne martovske snegove :cf:,cekamo mi jug sledeci zimski prodor nadam se u decembru(volim snegove u tom mesecu),pa da ga zadrzimo bar 15 dana,a ne tamo na jugu padne im sneg otopi see vec sutra :grin:

Zeleo bi da nam dodje 1 zima gde ce da padne veliki sneg I zadrzi se 1 mesec,ne znam od kada se nije desilo I da li se desilo da Bg ili Ns ima 10+cm sneznog pokrivaca 30 dana bez prestsnka( da je visina bar u nekom trenutku presla 20cm)

Ali vratio sam nadu u zime u nasim krajevima,ako moze da udari ovako jako krajem marta...onda moze I svake zime da udari sneg I led 1 mesec povezani
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4822 poslato: 19. Mart 2018. u 23:27 »
Inace Srks svaka cast na analizama, uvek branis zimu i snegove  :tu: cesto i dokumentujes i demantujes pesimiste ;)

Moram, takvo vreme došlo, vidiš da su se svakojaki Bartovi razmahali!  :grin:  ;)

Šalu na stranu, svi se u određenoj meri 'vodimo' aktuelnom situacijom (jednostavno smo pod utiskom onoga što se dešavalo poslednjih nekoliko godina) kad iznosimo očekivanja kako će biti u budućnosti. E tu nastupa klimatološka statistika kao korektiv za naša varljiva sećanja i subjektivne procene, i poziva nas na opreznost u davanju prognoza za neki nastupajući period. Ko je npr. nakon 2012. godine očekivao seriju ovako toplih zima (izuzev zime 2016/17)? Toliko smo se bili navikli na snežne zime, da smo pomislili da će uvek biti tako. Tako nam je sad teško da zamislimo bi narednih 5-6 zima mogle da budu baš onakve kakve priželjkujemo. :grin:

Zeleo bi da nam dodje 1 zima gde ce da padne veliki sneg I zadrzi se 1 mesec,ne znam od kada se nije desilo I da li se desilo da Bg ili Ns ima 10+cm sneznog pokrivaca 30 dana bez prestsnka(da je visina bar u nekom trenutku presla 20cm)

Verujem da se dešavalo, proveriću za Beograd.
« Poslednja izmena: 19. Mart 2018. u 23:43 Srks »

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4823 poslato: 19. Mart 2018. u 23:30 »
Krvava borba izmedju juga i sjevera Srbije,ni jedna ni druga strana ne štedi na riječima :D.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4824 poslato: 19. Mart 2018. u 23:30 »
Sada ste me sa pričom podsetili na moj prvi veliki sneg koji sam doživeo u Beogradu pre skoro celu deceniju.
14. 02. 2009. u 06UTC
Obratite pažnju ko ima najviše snega, sve same "rupčage", oblasti koji poslednjih zima po defaultu dobijaju najmanje snega... Beograd, južni Banat (Vršac, B. Karlovac, V. Gradište).
A obratite pažnju ko nema snega, Negotin, Zaječar. U Nišu sneg misaona imenica tih dana.
Lep mi je doček ta zima priredila.



A jesam bio srećan tada, blago meni  :grin:



Jednog dana će se sigurno ponoviti i neka takva situacija. Šteta što tada Bart nije bio na forumu, pa moramo da čekamo na ovakvu situaciju da mu se osvetimo za sav naneseni duđevni bol. :D


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4825 poslato: 19. Mart 2018. u 23:33 »
Ja sam na neki nacin zavolio Barta i sad mu davam punu podrsku,izdrzi,napušavaj sto vise mozeš :grin:.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4826 poslato: 19. Mart 2018. u 23:36 »
 ^^ Drag je on i meni, ali preteruje sa tim nekim prozivkama po gradu  :grin:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=SNizTTkvm4Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=SNizTTkvm4Q</a>


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4827 poslato: 19. Mart 2018. u 23:42 »
Rodjace Milose,Bart se samo salio :),i vidio da mu je upalilo,tj da vas je malo iznervirao i onda je nastavio s tim.To ja cesto znam uraditi. :D
Koliko mi se dalo primjetit preko foruma ona je dobra osoba :).
Ali opet jbg Nis je Nis,idemo Nisss :D.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4828 poslato: 19. Mart 2018. u 23:44 »
E ljudi nisam ja pisao ovo to je moj alter ego Meteo Risitas  :rofl:

Losmi ja mislim da je samo 5 dana kasnije u Nisu bilo 32cm te godine  :strong:

Moram, takvo vreme došlo, vidiš da su se svakojaki Bartovi razmahali!  :grin:  ;)
Da koristim priliku dok mogu a ko zna sta nam nosi sledeca zima  :)

Sad ozbiljno
Šalu na stranu, svi se u određenoj meri vodimo aktuelnom situacijom (jednostavno smo pod utiskom onoga što se dešavalo poslednjih nekoliko godina) kad iznosimo očekivanja kako će biti u budućnosti. E tu nastupa klimatološka statistika kao korektiv za naša varljiva sećanja i subjektivni utisak, i poziva nas na opreznost u davanju prognoza za neki nastupajući period. Ko je npr. nakon 2012. godine očekivao seriju ovako toplih zima (izuzev prošle zime)? Toliko smo se bili navikli na snežne zime, da smo pomislili da će uvek biti tako. Tako nam je sad teško da zamislimo bi narednih 5-6 zima mogle da budu baš onakve kakve priželjkujemo. :grin:
Ovo je ono sto sam i ja shvatio za ovaj hladni prodor, ljudima neverovatno deluje da krajem marta moze mraz da bude a tek sneg...  Zaredjalo se nekoliko takvih martova i aprila, naravno desavao se mraz ali sve u svemu na to se nije obracala paznja a tek ove godine kad je do poslednje nedelje februara zima bila u kategoriji veoma pa i ekstremno topla i onda dodje prava zima krajem februara i u martu...

Hvala Niksic za podrsku ti bar kao i ja znas kako izgleda sneg  :blush:

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4829 poslato: 19. Mart 2018. u 23:51 »
Jos su bolne rane Bartu i Nislijama decembarskog zatrpavanja Vojvodine i Bga 2012(izmedju 40 i 50cm) :morning:,dok je njemu padala neka kisa i susnezica,tek posle je dobio nekih jadnih 20tak cm :whistling:,ah to su bili dani kad smo se mi smejali :D,ne zamerimo mu bilo je bolno garant :morning:

Inace hoce li sreda biti 3 ledeni dan u istoriji Bga u trecoj dekadi marta Srks??Ako bude jak sneg to je sigurica
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4830 poslato: 20. Mart 2018. u 00:46 »
Evo malo statistike za Paraćin. Uzimao sam u ubzir samo sngove od 20+ cm.


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4831 poslato: 20. Mart 2018. u 00:54 »





P.S. Ovo je samo šala  ;)
Dec 2012. godine Bg 37, NS 35 Nis jadnih 27cm :)


Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4832 poslato: 20. Mart 2018. u 01:12 »
Конкретно EC прогнозира 28 mm, ту је негде и његов просек, готово 95 % се даје на минусу, тако да ваља рачунати и на преко 20 cm покривача.

Daj uozbilji se Medo, kako preko 20 cm, i to još na minusu?  Pa već je druga polovina februara, duži su dani, ne može to da bude ona prava idila... A šta, ipak nije kraj februara?  :grin:

Morao sam da se našalim.  :D

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4833 poslato: 20. Mart 2018. u 01:18 »
 ^^ Hahahhaha Barte pa gde se ovog seti  :rofl:

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4834 poslato: 20. Mart 2018. u 01:19 »
Bart to su Sancevi ne Ns,u Ns pola metra po izvestajima ljudi iz Ns videces,morao je imati vise od Bga zbog polozaja ciklona

Inace za ovo Hahahah,Ih bre gde me u zenu pretvori :(,jesam ko zena neka kad je u pitanju veliki sneg naporan ali nisam tolko bas :cry:,sledeca zima je nasa  Barte  brate cuvaj se :fight: 8)
« Poslednja izmena: 20. Mart 2018. u 01:29 diktator »
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže vladimir 85

  • *
  • Poruke: 73
  • Starost: 38
  • Lokacija: backi petrovac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4835 poslato: 20. Mart 2018. u 01:38 »
nisam bas puno citao postove nisam bio na forumu davno ali da se nadovezem na nekoliko manje prethodnih blizih postova sneg decemra 2012 je vajda bio barem kod mene zadnji najbolji sneg i pre toga kozna kad pre, takav itezitet i kolicicina ovde je retkost  :rools: 

Van mreže vladimir 85

  • *
  • Poruke: 73
  • Starost: 38
  • Lokacija: backi petrovac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4836 poslato: 20. Mart 2018. u 01:43 »
i sto se tice bartovog posta ovde kod mene je to bas bukvalno istina

di ga nadje  :D
 

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4837 poslato: 20. Mart 2018. u 08:31 »
^^ Hahahhaha Barte pa gde se ovog seti  :rofl:
Moram vidis da me prozivaju za neki tamo decembar  :D


diktatore takva slika. nema sa muskarcem  :)

i sto se tice bartovog posta ovde kod mene je to bas bukvalno istina

di ga nadje  :D
Ima puno ovakvih slika za zezanje samo se upise tekst  :D

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4838 poslato: 20. Mart 2018. u 11:08 »
 ^^

Bart kod nas kad padne sneg ne topi se minimum 10 dana. Mani me tih snegova od 20+cm koji traju 3 dana.
Menjam 20cm 3 dana, za 8cm 10 dana i menjam 20cm na 0 stepeni za 5cm na debelom minusu. :P
Lako je vama da izgurate 20cm lapavice kada ste uvek na granici toplog vazduha.
Neka fala ja se ne bih menjao.

Jug je jug, sever je sever, zna se gde je ostrija zima i duzi i jaci mrazevi, tako je vajkada bilo.

Eto malo podrske mojim severnjacima. Zika je nas kapiten. :)
Za Barta navijam uvek da rasturi Bugare, tako ce vajkada biti.  :grin:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4839 poslato: 20. Mart 2018. u 11:22 »
A dok se južnjaci i severnjaci svađaju ko ima više snega, centralci uvek dobiju najveći sneg. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm