Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372220 puta)

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4940 poslato: 23. Mart 2018. u 01:19 »
Koliko god je lepo i idilicno ovo zahladjenje mene ipak plasi jedna stvar,a to su gotovo izvesne poplave posle ovoga.Sava kod mene u Sapcu je na koti 528.Dosta snega je palo i kad krene topljenje bice kriticno,a vec je sad kriticno..
Zelim da cujem i vase misljenje.. :)

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4941 poslato: 23. Mart 2018. u 02:24 »
 ^^ I neki dan sam pisao o opasnosti od poplava. Što se tiče Šapca, tamo jeste trenutno najkritičnije i uvedena je vanredna odbrana. Vrh talasa se očekuje sutra i prekosutra, koliko se sećam očekuje se do otprilike 535. Ipak tokom sledeće nedelje očekuje se da će premašiti i tu visinu. Dosta toga zavisi od količine koja će preliti kroz Hrvatsku i R.Srpsku. A tome pridodati i trenutni sneg, kojeg je palo više od očekivanog, i za koji postoji tendencija naglog topljenja.
Sve u svemu, nije to ništa neočekivano u ovo doba godine. Ono što može da napravi veliki problem je prolećna sezona kiša. Bude li jakih kišnih ciklona, biće mnogo problema. Ako se prisetimo 2014., nije samo "Tamara" potopila pola Srbije, već i sve ono što joj je predhodilo.

Van mreže sale1997

  • *
  • Poruke: 43
  • Starost: 26
  • Lokacija: Urovica (istocna srbija)
  • Volim zimu sa snegom i polarnim hladnocama
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4942 poslato: 23. Mart 2018. u 02:27 »
koliko je sigurno da moze da se ponovi godina 2014?

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4943 poslato: 23. Mart 2018. u 02:40 »
 ^^ Teško, ali nikad ne reci nikad. Onda se poklopilo toliko negativnih stvari da ih je teško i nabrojati. Opet, sve zavisi od vremenskih prilika tokom prolećnih meseci.
Kad su poplave, a pogotovo bujični procesi u pitanju, malo toga može da se uradi. Jedino ostaje nadanje da će vreme biti bez nekih većih ekstrema.

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4944 poslato: 23. Mart 2018. u 02:50 »
Kao sto rece gagi tesko da se moze ponoviti 2014.godina,ali ce sigurno negde biti manjih problema.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4945 poslato: 23. Mart 2018. u 04:20 »
Од свих модела, мислим да је најбоље ICON најбоље "скинуо" овај циклон, као и претходни, заиста је по мени постао модел на на који треба обраћати пуну пажњу у будућности, а до скоро и није био толико популаран, односно није није био толико заступљен у дискусијама на форуму.  :tu:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4946 poslato: 23. Mart 2018. u 08:08 »
Kao što sam napisao pre nedelju dana (u vezi mog povratka 21. ili 22.3. u hladni BG), minimalno sam pratio modele tokom marta ali sam povremeno čitao poruke na forumu i na brzinu gledao neke "karte" koje su vredni članovi postavljali.
Čini mi se da su globalni modeli, što se tiče Beograda, dosta rano ili "blagovremeno" najavili bitan sneg u periodu sreda-petak. Ovaj put se nije desilo da "padavine ispare"  ;) ili da u pravu bude "onaj model koji daje najmanje padavina" -kako se to često spominje na forumu, zbog nekih iskustava sa prognozom količine snega iz ranijeg perioda.
Što se tiče čišćenja snega u Beogradu, o tome sam sinoć nešto napisao

https://www.blic.rs/vesti/beograd/kolaps-u-saobracaju-gradski-prevoz-jedva-funkcionise-resnik-odsecen-od-grada/3t50mmv

Možda grešim, ali čini mi se da su komunalne službe u BG bile više angažovane tokom hladnog talasa krajem februara i početkom marta (ili sam takav utisak stekao jer su predstavnici gradske vlasti bili izrazito često "u medijima" i non-stop su govorili kako su ulice "crne a ne bele" -iako su neki očevici (argumentovano) tvrdili da su ulice "bele a ne crne") -zli jezici bi rekli da je to bilo povezano sa izborima u Beogradu...  ;)

a prethodne noći i ovog jutra situacija nije bolja nego još gora...


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4947 poslato: 23. Mart 2018. u 08:39 »
Од свих модела, мислим да је најбоље ICON најбоље "скинуо" овај циклон, као и претходни, заиста је по мени постао модел на на који треба обраћати пуну пажњу у будућности, а до скоро и није био толико популаран, односно није није био толико заступљен у дискусијама на форуму.  :tu:

Model kog sam mnogo pratio u prethodnih godinu dana i na osnovu svih parametara, definitivno mu treba pridavati jednaku važnost kao GFS-u i EC-u.
Kod ovog ciklona je svakako pokupio mnogo pozitivnih poena, a EC negativnih.
Sad treba ispratiti kako će se ponašati u konvektivnoj sezoni. Šteta što nisu dostupni indeksi nestabilnosti tog modela.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4948 poslato: 23. Mart 2018. u 08:47 »
Apslutno jedini model koji je davao vise snega severu od juga,i davao je 15 mm snega ovde je Iconn :worthy: :worthy:

O ovom snegu ce se jos dugo pricatii....meteo ekstrem
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4949 poslato: 23. Mart 2018. u 09:03 »
Pravo zimsko i snježno jutro u Bijeljini.Zvanicno na sajtu rhmz RS 20cm pokrivaca.
Snijeg i dalje pada slabog intenziteta.
Temperatura -2C.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4950 poslato: 23. Mart 2018. u 09:13 »
Нема од тога ништа,спашће мало температура,биће кише и ветра,можда суснежице на планинама пар дана и то је то,зима неповратно оде  :worthy:

Рекох ли вам ја да од тог нема ништа, да ће да бидне пар дана слабог мразића,мало суснежице и кише са ветром али ви не слушате и блененте у карте и зведе  :rofl: :rotf: :laught: :rofl:

Potrebna je ozbiljna nadogradnja ovom modelu, postao je vrlo nepouzdan.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4951 poslato: 23. Mart 2018. u 09:21 »
 ^^ To je bio bag glavnog izlaza ali ensi mu isto davali sneg...   :grin:


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4952 poslato: 23. Mart 2018. u 09:36 »
Од свих модела, мислим да је најбоље ICON најбоље "скинуо" овај циклон, као и претходни, заиста је по мени постао модел на на који треба обраћати пуну пажњу у будућности, а до скоро и није био толико популаран, односно није није био толико заступљен у дискусијама на форуму.  :tu:

Model kog sam mnogo pratio u prethodnih godinu dana i na osnovu svih parametara, definitivno mu treba pridavati jednaku važnost kao GFS-u i EC-u.
Kod ovog ciklona je svakako pokupio mnogo pozitivnih poena, a EC negativnih.
Sad treba ispratiti kako će se ponašati u konvektivnoj sezoni. Šteta što nisu dostupni indeksi nestabilnosti tog modela.

Svakako model koji zavređuje pažnju. Ali je za ovaj sneg je preterao sa uticajem jakog vetra na padavine u ovom delu Srbije. Bukvalno nema razlike u visini snega na širem području jutros. I za razliku od GFS i EC nije video sinoćnji strašan intenzitet padavina.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4953 poslato: 23. Mart 2018. u 09:41 »
Ec je isto lepo video da ce u Ns pasti vise nego u Bg,eto mere isto(u gradu je preko 20cm) ali Vracar je imao stari,tacno se videlo da su svi jaki odrazi ovde bili dok je u Bg slabije bilo
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4954 poslato: 23. Mart 2018. u 09:44 »
Ljudi, srećan nam svima Svetski meteorološki dan!  :ziveli: :cheer: Je li mogao da bude propraćen zanimljivijim vremenskim prilikama? :)

Ec je isto lepo video da ce u Ns pasti vise nego u Bg,eto mere isto(u gradu je preko 20cm) ali Vracar je imao stari,tacno se videlo da su svi jaki odrazi ovde bili dok je u Bg slabije bilo

A ja sam mislio da smo u istom timu protiv južnjaka. :D Zar je teško reći da je jednako palo? :) Beograd je imao za 1mm više padavina od Novog Sada na do 7h. Visina snega zvanično ista, nezvanično po Beogradu ima i više (evo aerodrom 23cm). Stari sneg koji je dočekao ovaj novi u Beogradu možeš otpisati, jer je juče pred početak snega realno stanje sa snegom bilo očajno na zemlji, nekompaktnih 0-4cm...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4955 poslato: 23. Mart 2018. u 09:46 »
Nene,Milosee lepo si rekao da si u Centralnoj :rotf:,moze Bg surcin 8),on je nas,svakako mislim da je u Ns preko noci palo i duplo vise nego u Bg ali je kod vas natepalo pre noci

Inace,ako si se predomislio Zika ce te prihvatiti u tim sevrrnjaka sigurno :D

Mislim da i Ns i Bg imaju od 20-25cm u zavisnosti od dela grada,a jadara Nis :cry:,a dobro provokacije su dosle na naplatu :cf: :whistling:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4956 poslato: 23. Mart 2018. u 09:53 »
Premotati na 3:00 da vidite kako su se pripremali za ovaj sneg u Beogradu  :rofl:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=O-P65TUDxBo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=O-P65TUDxBo</a>

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4957 poslato: 23. Mart 2018. u 09:55 »
Ja mislim da visina snega u Novom Sadu i Beogradu se ne moze gledati istim ocima zbog trave i polupijanog osmatraca, koji covek popije da se zagreje u ovim hladnim danima  :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4958 poslato: 23. Mart 2018. u 09:57 »
u posednjih 12h palo je 12mm padavina u NS i 10mm padavina u BG. Manje više isto.
Novog snega je palo skoro duplo više, ali kod nas do 19h nije uopšte zabeležen pokrivač.
Eto da baratamo činjenicama.

Ja sam za ujedinjenje sa Beogradom u borbi protiv južnjaka.

Očekujem sazivanje konferencije za novinare Barta Simsona. On bi trebao da se obrati novinarima i objasni zašto je sirotinji dao više nego svojim sugrađanima. Kladim se da je u svom dvorištu nagurao preko 30cm. Kao daruje sirotinju, a ustvari se ogradi i sebi uzme najveći deo kolača.
Jedini koji trpe su građani Niša.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4959 poslato: 23. Mart 2018. u 10:01 »
Bart je uvek uz svoje gradjane, mi smo imali snega kao i vi samo sto je to los tajming merenja uticao koji ne odgovara, zatim velka pauza u padavinama a da ne napominjem da je sinoc padao uz jaku kosavu pa je samim tim i manje mm palo... A
Dao sam sirotilji da se zaraduje a ne da se okrene protiv mene, nema das coveku prst on ti oce celu ruku , samo cekajte jos malo ce leto pa nema snega za vas kad ste toliko nezahvalni   :grin:
Braco skauti ovi u Beogradu varaju i racunaju i travu u visinu snega... Dosta je bilo :laugh: