Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372249 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5180 poslato: 31. Maj 2018. u 00:18 »
Jedino Iberijsko poluostrvo je u normali ili ispod...

Ali tako su imali susan period dugacak da to nije normalno, da je bilo stvarno vreme da dobiju padavine i svezije vreme...

Ali zato sad ovde na Istoku kontinenta, sacuvaj te Boze.. :cf: :confused:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5181 poslato: 31. Maj 2018. u 02:40 »
Au kako je bilo vrelo u prvoj dekadi maja 2003:



I u ovom maju 2018 je bilo cesto oko 30 stepeni ali kao 2003 nije bilo.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5182 poslato: 31. Maj 2018. u 12:24 »
Juce obidjoh atar sela Bosnjana, oko 5 km juznije od mene i bogami, deficit vlage je izrazito vidljiv.Zemlja ispucala kao u julu, avgustu, trava uveliko zuti, psenica naglo zuti i zri, a kukuruz usiljio listove  :( Treba zaista bar 20 litara kise uz zahladjenje od par dana koje bi zahvatilo sire podrucje i donelo olaksanje i osvezenje svima.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5183 poslato: 31. Maj 2018. u 21:59 »
Ja samo da izjavim da ostane za arhivu da mi je dosta leta i da jedva cekam temperature ispod 25C.
A za arhivu zbog toga sto ovo izjavljujem poslednjeg dana maja kada leto jos zvanicnio nije ni pocelo!

Imam utisak da kisa nece pasti do septembra.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5184 poslato: 31. Maj 2018. u 22:40 »
Imam utisak da kisa nece pasti do septembra.
I ja. :facepalm:

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5185 poslato: 31. Maj 2018. u 23:09 »
 ^^ Apsolutno se slažem sa prethodna 3 komentara. Zašto mi uvek treba nešto da čekamo do besvesti? Zimus smo tek u martu dočekali malo snega. Da li ćemo sada tek u avgustu dočekati pravu kišu?

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5186 poslato: 01. Jun 2018. u 17:17 »
Vec su zimoljupci poceli kukati :).

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5187 poslato: 01. Jun 2018. u 22:33 »
Vec su zimoljupci poceli kukati :).
Ćuti, ko da preživi naredna 4 meseca  :cry:
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5188 poslato: 01. Jun 2018. u 22:38 »
@ dejca

Lako je Niksicu, kod njega tolike padavina.. :confused:

Mozda ne bude 4 meseca bas tako strasno, mozda bude i dosta OK perioda.. :hm:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5189 poslato: 01. Jun 2018. u 23:13 »
Pa naravno da mu je lako kad te planinčine tamo imaju skroz drugačiju klimu.



Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5190 poslato: 02. Jun 2018. u 00:24 »
Bilo ljeto vruce ili ladno ono je meni najljepse godisnje doba,mada svako doba ima neku svoju hemiju koja meni odgovara :D.
Sale ovaj izraz   ”  naravno da mu je lako kad te planinčine tamo imaju skroz drugačiju klimu ”bi neko mogao pogresno razumijeti,ja vjerujem da ti to nisi rekao kako bi nekog uvrijedio :).Moze ispasti kao da ja zivim u neke planine,nisam ja divljak :grin:.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5191 poslato: 02. Jun 2018. u 00:34 »
Ćuti, ko da preživi naredna 4 meseca  :cry:
A dobro sad Dejca :D,nije to veliki teret kakav nas tek ceka u zivot,jedino mozda ovi malo puniji ljudi mogu imati problema,oko znojenja i veceg umora,svaki dan sebe malo forsiraj po najvecoj zegi da trcis,i vidjeces  naviknut ces se,ne kaze se dzabe  ” klin se klinom izbija  ”  :D.A i nema razloga za paniku kod tebe,palo je oko 85mm koliko vidim,sasvim dovoljno.A sta bi da zivis u Podgorici,ne bi prezivio dvije noci,to ko ne dozivi ne zna sta je vrucina,pakao.


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5192 poslato: 02. Jun 2018. u 00:48 »
Naravno da nisam misilo nista lose, niti da nekog uvredim. Gledam u ovih poslednjih mesec dana kako ste magnet za kisu i pljuskove, sve zahvalujuci drugacijoj klimi i Dinarskim planinama kojima ste okruzeni, a mi ovde kao da smo u nekoj pustinji, pa iz tog nekog revolta u pozitivnom smislu napisao planincine. :)

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5193 poslato: 02. Jun 2018. u 00:59 »
I kod mene su svakodnevni pljuskovi, nekada slabiji, nekada jači, ali do sada me nije potrefio ni grad ni preobilan pljusak, sto je super. To će se prema prognozama i nastaviti po Dinaridima.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5194 poslato: 02. Jun 2018. u 07:41 »
Nikšić, ma meni lično vrućine i ne smetaju toliko ali mom cveću koje proizvodim  itekao smeta jako sunce, i kad je takvo vreme traži više rada i vremena, a vreme uvek hvali, i tako.
Ja obožavam planine, nikad ne bih menjao letovave na moru za hladovinu na planini.

Poslato sa jugoistoka.

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5195 poslato: 02. Jun 2018. u 10:45 »
I kod mene su svakodnevni pljuskovi, nekada slabiji, nekada jači, ali do sada me nije potrefio ni grad ni preobilan pljusak, sto je super. To će se prema prognozama i nastaviti po Dinaridima.

Ma samo dohvatim Branka Copica, procitam bilo sta gde se opisuje taj predivni kraj oko Bihaca i odmah bude lakse ;)

A dobro sad Dejca :D,nije to veliki teret kakav nas tek ceka u zivot,jedino mozda ovi malo puniji ljudi mogu imati problema,oko znojenja i veceg umora,svaki dan sebe malo forsiraj po najvecoj zegi da trcis,i vidjeces  naviknut ces se,ne kaze se dzabe  ” klin se klinom izbija  ”  :D.A i nema razloga za paniku kod tebe,palo je oko 85mm koliko vidim,sasvim dovoljno.A sta bi da zivis u Podgorici,ne bi prezivio dvije noci,to ko ne dozivi ne zna sta je vrucina,pakao.

Bas to Niksic ;)

Drugo je planina, blizina mora, nadmorska visina... ma samo kad je noc sveza. Sve je lakse. Kad se upali ona tepsija kod Cuprije/Paracina, ili ova ovde kod mene, bude kao u Podgorici. U stvari, noci su najgore, a veruj mi da razliku pravi tri kvadratna metra trave... Juce sam bio do BG-a i mogu reci da je vec strasno :( Klima je nekako postala neophodnost, mada se ja u Palanci jos drzim bez nje, mada ne znam koliko jos dugo...

U "zelenom" sam kraju, sa dosta drveca ali 140-150 nmv je ipak malo. Dovoljno je otici na obliznje brdo Medvednjak i potpuno je drugaciji osecaj na oko 200 mnv.  Najjbliza planina je Rudnik na nekih 20 km vazdusne linije, te Bukulja, Kosmaj i Avala, ali to je 500 m i "zilet" ... Da mi je bar ono jezero kao kod tebe  8)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5196 poslato: 02. Jun 2018. u 11:35 »
I ko će onda razumeti ljude što večito beže u nizije ili ka moru. Beogradska ili podgorička klima su nepodnošljive za normalan život. Tu i tamo jesen i proleće budu OK, ali obično traju prekratko. Zima zato ili kišetina ili magluština, kako god okreneš deprimirajuća. Leta tek posebna priča, četiri do pet meseci pakla, suše i vrućine koju teško podnose i ljudi i druga živa bića.
Proveo sam jedan jedini dan u Kolašinu (1000mnv) pre par dana i napunio sam se energije za narednih mesec dana. Sad sam već počeo da odbrojavam do 30. juna kad ponovo idem u planine, ovoga puta u Pulsareve predele, do planine Grmeč na 10 dana.
Dane godišnjeg odmora ću ubuduće da čuvam isključivo za period maj-septembar, jer to se u BKR u kontinuitetu ne može izdržati.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5197 poslato: 02. Jun 2018. u 12:20 »
Ja lepo kazem da od svih CG gradova bi u Niksic, a i imaju izvor Niksickog piva pa jos lakse podnose letnju zegu :)

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5198 poslato: 02. Jun 2018. u 12:44 »
Bas to Sofronije,jezera su biseri Niksica,pogotovo u ljetnim mjesecima,Krupac je sredjen odlicno,plaza,sve ima,al ja sam zeljan prave prirode i divljine pa vazda idem na Slano jezero,jos jezero odmah ispod planine Budos,noci su ljeti bas svjeze,to je uzivanje,kad imam slobodnog vremena odem tamo citav dan i noc,malo kupanja,malo ribolova prava uzivancija.

Milose Kolasin je ljeti prelijep,minimalci bas niski,treba ti jorgan posle 10 sati uvece :D.Zanimljivi su i Njegusi,jednocifreni minimalci ljeti su tamo redovna pojava kao i u Kolasinu.Takodje i Cetinje ima lijepe minimalce,al mana je sto zna da zasusi,Savnik je isto dobar,Savnik zna cesto pogoditi i pljusak.Samo Podgorica kvari utisak,tamo je nepodnosljivo,jos ona gola brda okolo,nema drveta.Ali svi idu dolje da zive,zato sto je neuporedivo bolje zivjeti u Podgoricu nego npr u Niksic,plate vece,posao se lako nadje...A sve je to Niksic napravio,citavu CG,nekadasnji industrijski gigant,sad zadnja rupa na sviralu.

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5199 poslato: 02. Jun 2018. u 14:00 »
Opa, Miloshe pojacaj javljanja sa ovih predjela. Ako budes mogao, obidji Klekovacu, posebno predio sa Velike na Malu, ambijent je zaribljen par vijekova unazad, sa visokim  stijenama po par desetina metara, koje stoje kao izlivene, vertikalno. Vjeruj, da ces uzivati. Do vrha  Klekovace moze terensko auto jer je ranije tu bila velika vojna baza JNA, sa ogromnim komplexima podzemnih tunela a i zaostslih objekata na vrhu.
Pogled je super, sve vece planine se vide. Crni vrh na Grmecu nema uopste takav pogled, jer je vrh zarastao u šiblju i drvecu.