Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372242 puta)

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9120 poslato: 23. Mart 2020. u 18:38 »
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9121 poslato: 23. Mart 2020. u 21:44 »
 Ne zaboravimo koji je model prvi najavio ovaj sneg  :first:





A sto se tice vremena Crpckiseljak porucuje da do 15.03 imamo "malo zegravanje za nastupajucu poznu zimu" svasta nesto cas kisicu cas neki snegic na planinamama i tako to, a od tog datuma pa nadalje kaze zima uzravaca udarac! Auuuu  :oboze:



Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9122 poslato: 23. Mart 2020. u 21:53 »
 ^^ Prosto neverovatno koliko je pouzdan taj model  :worthy: Vrbovali ga Ameri da radi za gfs ali on ih odbio uz pesmu, Amerika, amerika zemlja velika ali meter moga sela amerika cela... A i zbog Korone, ovde bezbedniji... Oce da zabaguje ako udje u njega virus...  :smartass:


Sada razmisljam odakle ovaj buduci sneg . I dosao sam do sledeceg zakljucka . Pa Nedeljko je u 24 h karantinu i ne moze vise da baksuzira  :D . Verujem da sada prati forum jer ima dosta slobodnog vremena . Tako da cu ga pozdraviti ovim putem   :thumbup:
Sta mislis Barte jel mi dobro razmisljanje ?
Bravo BataSveto  :comeon:, amateri bi rekli anticiklon na pravom mestu ali ne i ti... Ti si otkrio kako je ovaj ciklon nastao  :tu: Vidi se da uticem pozitivno na tebe i usvajas sve vise moj slobodniji nacin razmisljanja koji dovodi do resenja  :blush: Jos jednom svaka cas  :worthy:

P.S. Odgovaram ovde da ne bi pisao dve poruge

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9123 poslato: 24. Mart 2020. u 13:42 »
U Melencima neprijatno iznenađenje. Noćas je bilo jako slabog intenziteta u krucijalnim momentima tako da se nije formirao pokrivač i sad može samo džabe da pada. Šteta. Biće ovo zima u kojoj ćemo imati manje snega od Niša što je totalni fijasko.

@ Zika - I kod mene isti slucaj . Lepo je gledati kroz prozor ali u vis . Sta da se radi . Bar ce Bart da se raduje na trenutnom stanju u Banatu .

Tu vas cekam banatske tice...  ;) Sinoc pogleda modele, strujanje i padavine  i reko ovi srednje Banacani slabo stoje, za BG i NS vec i nije to slucaj...
Nasli ste vi s kim da se kacite. Ovde je u nekom trenutku sigurno bilo 10cm  :strong:
A da vam pokazem razliku izmedju amatera i strucnjaka...  ;) :grin:

U zavisnosti od svega ovoga i poučen nekim sličnim (davnim) situacijama, očekujem 15cm snega.

Al ima da oprlji Crpckogceljaka, nema lopatu da ispusta iz ruke  :rotf:
A gle na mala vrata i Melence moz dobije prvi cm snega ove zime  :cry:

i

Mislim da ce deo oko Jastrepca imati bolji sneg od nas ovde...Ja cu biti zadovoljan sa visinom snega 10cm al da bude sve belo  :)
Svidja mi se sto nece biti nekog jaceg mraza...

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9124 poslato: 24. Mart 2020. u 14:00 »
Se menjali modeli do kad da očekujem sneg u Sokobanja i još koliko

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9125 poslato: 24. Mart 2020. u 14:40 »
Se menjali modeli do kad da očekujem sneg u Sokobanja i još koliko

do sutra ujutru mozda i vise..

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9126 poslato: 24. Mart 2020. u 17:32 »
Aktuelna situacija s virusom je dospela u neku ruku i do meteorologije:

Citat
Drop in aircraft observations could have impact on weather forecasts



Number of aircraft reports over Europe received and used at ECMWF per day. Some reports are not used because they are near-duplicates, and a small proportion are rejected as poor quality. By 23 March there was a reduction of 65% in reports received compared to 3 March. Globally the reduction was about 42%. 

In summary, the number of aircraft observations has gone down significantly over the last couple of weeks both over Europe and globally. In the coming days and weeks, we expect a further decrease in numbers, which will have some impact on forecast quality in the short range, particularly around the polar jet stream level (10–12 km altitude).

Sensitivity studies at ECMWF have shown that removing all aircraft data degrades the short-range wind and temperature forecasts at those levels by up to 15%, with significant degradations at all forecast ranges up to seven days. There is a smaller, but still statistically significant, impact on near-surface fields, up to 3% on surface pressure.

Citirano sa / vise na sledecoj stranici https://www.ecmwf.int/en/about/media-centre/news/2020/drop-aircraft-observations-could-have-impact-weather-forecasts

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9127 poslato: 24. Mart 2020. u 18:46 »
@ Bart - Nema Barte . Zika je ubaksuzirao . Lepo je Rizbo dao prognozu za Banat a onda se Zika javio i sve pokvario  :grin:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9128 poslato: 24. Mart 2020. u 18:58 »
Ja pricam BataSveto al me niko ne slusa, i cuj ja ljubomoran  :rotf:

Tebi ne treba lopta za ovaj sneg, biće ti dovoljna i metla  :grin:

^^ ^^

Ma ljubomoran je jer ćemo meriti više od njega  :tu:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9129 poslato: 24. Mart 2020. u 19:09 »
Čestitam Bart, dočekao si svojih 5 minuta  :D selim se ja u Ivanjicu pa ćemo se onda ćerati  :laugh:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9130 poslato: 24. Mart 2020. u 19:37 »
Hvala Ziko to mi mnogo znaci  ;) :grin:
Da si sad u Ivanjici ne bi ti mnogo pomoglo  :D
Ma ovo se salimo sa prozivanjem, nije bitno kod kog vise padne, nekad ce kod nas vise da padne a drugi put ce kod nas  :blush: :grin:

Ladno u Subotici slaba kisa...

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9131 poslato: 24. Mart 2020. u 19:39 »
Ma Nis je slab sa snegom u pordejenju sa Sokobanjom a i sa Borom :D


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9132 poslato: 24. Mart 2020. u 19:49 »
Ma ovo se salimo sa prozivanjem, nije bitno kod kog vise padne, nekad ce kod nas vise da padne a drugi put ce kod nas  :blush: :grin:

Naravno da je šala, to je valjda svima jasno, nije prvi put  :grin: Samo nisam navikao da Niš meri više od Melenaca  :D
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9133 poslato: 24. Mart 2020. u 19:56 »
@ Bart

Vidje li ti Demiana kako udara  na Nis iznebuha!?  :O :grin: :laught:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9134 poslato: 24. Mart 2020. u 20:12 »
Vidiš Ziko da se nadje neko da ne shvata naše višezimsko nadmetanje u visini snežnog pokrivača u svojim mestima prebivališta  :) A ni ja nisam navikao vi dalje od mora da ponekad imate veći sneg  :grin:  A dobro to se desi jednom u 7 zime  :grin:

Mare šokiran sam pa jer mu bliže Melence nego Niš do srca... Auuu sad me razocara a ja ti kažem Mare odgovori mu do kad ce sneg, čini dobro dobro će ti se vratiti, kad ono u nož u ledja  :confused:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9135 poslato: 24. Mart 2020. u 20:19 »
Ej, ne dirajte kolegu  :grin: on je tu u blizini i bolje ih poznaje, zato i ne čudi što je na pravoj strani  :thumbup:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9136 poslato: 24. Mart 2020. u 20:47 »
Melenci, Nis, Sokobanja!  :bye: :bye: :bye:

Beograd 14 cm u 19:00 h! :grin:  :strong:

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9137 poslato: 24. Mart 2020. u 21:03 »
zuveo sam dugo u Nisu pa samo konstatujem da je uvek bilo manje snega nego u Sb ;D nista licno...svako dobro svim meteovcima :p

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9138 poslato: 24. Mart 2020. u 21:18 »
 ^^ Demiane salimo se mi  ;) Logicno je da SB bolje prodje jer ste na vecoj nadmorskoj visini plus okruzeni planinama pa kad naidju oblaci i padavine oni udare u neku planinu i onda vise padne nego sto bi da ste kao mi da nema bas blizu planina...

Eto,da ne bude da mi iz Ns izmisljamo :cf: stalno,jos jedna godina sa preko 20cm,cestitke Bartu na postenom porazu jos jedne zime :blush:,vise srece naredne godine
Direktore pisem ovde jer nije za aktuelne... Nemoj da se javljas tek kad ima vise snega, budi ko Zika i kad ne zna sta ce biti i kad gubi on se sali :grin: A znali smo svi da ce NS dobro da prodje, verovatno zbog FG...

Ej, ne dirajte kolegu  :grin: on je tu u blizini i bolje ih poznaje, zato i ne čudi što je na pravoj strani  :thumbup:
Nije ziveo u Melencima inace...
« Poslednja izmena: 24. Mart 2020. u 21:38 Bart »

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9139 poslato: 24. Mart 2020. u 21:53 »
Demiane  :tu: . Konacno jos neko spreman za dobru salu . Barte trenutno imas samo Mareta na svojoj strani . Zamisli se malo  :grin:
Zika-Direktor-Demian-Ja VS Bart-Mare  :snowball:

Izvinjavam se u ime svih na OFF za sve koji su u meteocetu ali stanje je vanrendo  :)
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )