Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Ipak nista od kise 24.7.2011. Paracin  (Pročitano 1076 puta)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Ipak nista od kise 24.7.2011. Paracin
« poslato: 24. Jul 2011. u 21:10 »
Jutro i pre podne suncano i toplo sa temperaturom sredinom dana oko 32C. Evo kako je izgledalo nebo .







Oko 14h poceli su da se pojavljuju lepi kumuluscici.





A ubrzo su guzvu pravili i cirusi.







Pocinju prvi ozbiljniji razvori prema severu i severozapadu, u isto vreme pojacava jugozapadni vetar i temperatura brzo raste na 33.9C















I taman kad je situacija pocela lepo da se razvija dunuo je umeren severozapadni vetar i sve se raspalo.

Razvoja je bilo samo jos u daljini. Oblak daleko na istoku kod Vidina.



Na severu:





Na jugu:



Eto toliko cisto da ne propadnu slike. Vise srece sa kisom nadam se sutra.

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Ipak nista od kise 24.7.2011. Paracin
« Odgovor #1 poslato: 24. Jul 2011. u 21:58 »
Bice je valjda i kod nas sutra, nadam se.. ::) Lepe slike i oblaci! ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Ipak nista od kise 24.7.2011. Paracin
« Odgovor #2 poslato: 25. Jul 2011. u 10:13 »
Do 14 sati sam i ja gledao u prazno nebo tvog kraja. A onda sam pošao kući, ka Beogradu, prolazivši ispod kumulusnih oblaka koji su bili natkriveni cirostratusima i cirusima. Kod Velike Plane, oko 15h, bilo je i potpuno oblačno, kao malo pre i malo posle toga, dok je pogled na Avalu posle Begaljičkog brda ponovo uveo sunce na stakla automobila. I nigde kiše... samo su me kući sačekale neke stare barice. Šta se desilo kasnije, to već ispada iz ove teme.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Ipak nista od kise 24.7.2011. Paracin
« Odgovor #3 poslato: 11. Avgust 2011. u 10:24 »
Jedanaesta izgleda baš ...  :super: