Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Nadam se, još jedan student meteorologije  (Pročitano 24005 puta)

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Nadam se, još jedan student meteorologije
« poslato: 20. Februar 2014. u 22:58 »
Pozdrav drugari,
zaista se nadam da ćete od sljedeće školske godine na ovom forumu imati još jednog studenta meteorologije iz Crne Gore, i to iz Bara. Još prije četiri godine odlučio sam da ću da studiram meteorologiju. Naravno bilo je kolebanja kada je u pitanju ta odluka, što je valjda normalno, ali na kraju sam čvrsto odlučio uz podršku porodice. Ako sve bude kako bih želio, dakle, ako položim maturski ispit u barskoj gimnaziji koju pohađam, prijemni na fakultetu, dobro se snađem u Beogradu, sa vama sam.
U posljednjih nekoliko dana sam počeo da razmišljam o periodu koji me očekuje. Pored toga što ispitujem svoga sugrađanina i prije svega dobrog druga koji studira isti fakultet, volio bih čuti i vaša iskustva. Da mi nekako olakšate misli i odagnate brige.  :)
Zanima me kakav je moj status na fakultetu, s obzirom da sam strani državljanin. Često posjećujem sajt fakulteta ali tamo ili nema ili ja ne mogu da nađem informacije koje mene zanimaju. Koliko košta godina studiranja za studente iz inostranstva, konkretno za crnogorske studente? Da li je težak prijemni i trebam li da strijepim kada je on u pitanju?
Postavio bih vam još pitanja, ali biće prilike za to u predstojećem periodu.  :)

Unaprijed hvala.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Nadam se, još jedan student meteorologije
« Odgovor #1 poslato: 20. Februar 2014. u 23:54 »
 ^^
Mislim da postoji makar jedan član koji je "idealan"  ;) da ti pruži sve informacije -obrati se "Milosh"-u.
Ako si pratio forum onda sigurno znaš o kome se radi a možda je baš on osoba koju spominješ kao "svog sugrađanina koji studira isti fakultet" -sličnost je ogromna  :D
Pozdrav za mladog ljubitelja meteorologije!

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Nadam se, još jedan student meteorologije
« Odgovor #2 poslato: 21. Februar 2014. u 13:05 »
Da, riječ je o njemu.  :D Mada nisam htio da ga opterećujem, a i sigurno se nešto promijenilo od onomad kada se on upisivao. Htio sam da čujem i iskustva studenata koji su se upisali ove godine.  ;)

Pozdrav za mladog ljubitelja meteorologije!

 :redface: Hvala.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Nadam se, još jedan student meteorologije
« Odgovor #3 poslato: 21. Februar 2014. u 13:19 »
Ako to voliš i ako sebe ne možeš da zamisliš u nekom drugom zanimanju,nemaš šta da se dvoumiš.

Fakultet jeste težak i naporan,učis stvari u prve 2 godine koje te uglavnom uopšte ne interesuju (dosadna matematika i fizika),ali jednostavno moraš da guraš,nema druge. ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Nadam se, još jedan student meteorologije
« Odgovor #4 poslato: 21. Februar 2014. u 13:30 »
Ako to voliš i ako sebe ne možeš da zamisliš u nekom drugom zanimanju,nemaš šta da se dvoumiš.

Upravo tako, u nečemu drugome.

Hvala na podršci.   :super:

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Nadam se, još jedan student meteorologije
« Odgovor #5 poslato: 21. Februar 2014. u 16:23 »
Upravo tako, u nečemu drugome.

Htjedoh reći ''u ničemu drugome.'' Greška u kucanju, a zbog toga se može shvatiti potpuno drugačije.  :D