Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Kolekcija Cb-ova  (Pročitano 25151 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Kolekcija Cb-ova
« poslato: 17. Maj 2015. u 19:16 »
Kad već nije bilo ništa zanimljivo ove sezone da se uslika još uvijek, odlučih da se još malo pozabavim fotkama iz stare kolekcije. Napravio sam odabir od desetak najfotogeničnijih Cb-ova koje sam uslikao sa distance u prethodne 4 godine, a nadam se da ću vremenom dopunjavati temu. Takođe su dobrodošle i fotke koje su napravili drugi članovi na ovu temu. :)























padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže marko79

  • *
  • Poruke: 366
  • Starost: 45
  • Lokacija: bečej
  • carpe diem
Odg: Kolekcija Cb-ova
« Odgovor #1 poslato: 17. Maj 2015. u 20:37 »
fantasticni su stvarno, ali ovaj poslednji je mocan jako, bez konkurencije  :-*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Kolekcija Cb-ova
« Odgovor #2 poslato: 17. Maj 2015. u 23:33 »
Fenomenalne su Milose. :selam:

Posebno prva fotka mi je ostavila utisak, kao da je izbio neki vulkan na Avali. :deda:  :)

Evo od mene nekoliko odabranih:













Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Kolekcija Cb-ova
« Odgovor #3 poslato: 18. Maj 2015. u 00:03 »
Nemam bas pogled na nebo kao kolega ali uvek nesto može da se izvuče.












Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Kolekcija Cb-ova
« Odgovor #4 poslato: 18. Maj 2015. u 00:31 »
Ljudi slike su vam super!  :super:
Evo da ubacim i ja neku što sam poslednji put slikao...  čisto da popunimo temu sa što više slika.




Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Kolekcija Cb-ova
« Odgovor #5 poslato: 18. Maj 2015. u 14:37 »
Baš mi je drago što ste dopunili temu, što više Cb-ova iz raznih mjesta i raznih uglova, to bolje. :)
Sale, ovaj tvoj pretposlednji je, ako se ne varam, usamljena superćelija u okolini Zaječara od prošle godine? Mnogo je moćan, prava bomba! :super:

ali ovaj poslednji je mocan jako, bez konkurencije  :-*

To je od odabranih poslednji koji sam uslikao, u vrlo neobično doba godine za ovakve razvoje, sami kraj septembra prošle godine. Moćan Cb je bio u okolini Požarevca, a boje su bile toliko jake, da sam ih čak malo i oslabio u programu.

Posebno prva fotka mi je ostavila utisak, kao da je izbio neki vulkan na Avali. :deda:  :)

Takođe i moj lični favorit, iako je po refleksiji i vertikalnom razvoju bio jedan od slabijih Cb-ova od odabranih. Ali sličnost sa vulkanskom erupcijom je gotovo nestvarna. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Kolekcija Cb-ova
« Odgovor #6 poslato: 18. Maj 2015. u 21:20 »
Момци, свака част на сликама, супер су! :super: Милоше, имамо доста добрих слика на овом форуму од разних квалитетних чланова, али твоје су стварно :selam:, једноставно за сваку похвалу, нема ти равног ;).
 
Убацио бих и ја пар својих слика да мало попунимо ову колецкију:





И мој лични фаворит из моје колекције, 3 бомбе у Банату, колико се ја сећам то су они развоји у септембру, мислим да је и Милош горе окачио неку слику од тих облака, само из другог угла



Са истог места само мало касније, кад се разлио наковањ по небу



Толико од мене, надам се да ћемо у наставку ове сезоне качити овде још оваквих лепотана :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Kolekcija Cb-ova
« Odgovor #7 poslato: 19. Maj 2015. u 00:36 »
Hvala Joco! :) Tako ti je to kad nešto radiš godinama, što više slika različitih uslikaš, može više različitih i da se probere. Ovih pozerskih Cb-ova sam se naslikao i više nego dovoljno, ali ima još mnogo meteoroloških fenomena koje nisam uslikao još uvijek, a volio bih. Možda se nekad ukaže prilika. A ovakvih Cb-ova makar ima uvijek, samo treba imati dobar pogled, dobar fotoaparat i uhvatiti trenutak. :)

И мој лични фаворит из моје колекције, 3 бомбе у Банату, колико се ја сећам то су они развоји у септембру, мислим да је и Милош горе окачио неку слику од тих облака, само из другог угла

Tako je, 9. septembar prošle godine, pretposlednji Cb u mojoj poruci je od toga dana.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Kolekcija Cb-ova
« Odgovor #8 poslato: 02. Jun 2015. u 00:00 »
Ovako lep Cb vredi da se nadje u ovoj temi. Oblaci na istoku su definitivno njlepsi za slikanje. Nadam se da ce u nastavku leta biti jos ovakvih lepotana na nebu.











Sale, ovaj tvoj pretposlednji je, ako se ne varam, usamljena superćelija u okolini Zaječara od prošle godine? Mnogo je moćan, prava bomba! :super:

Da Milose, Zajecarska supercelija 8. jula prosle godine. To je po strukturi najlepsi Cb koji sam ikad video.