Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347302 puta)


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2401 poslato: 13. Januar 2017. u 18:43 »
Kakav novinarski naslov  :( :ranting:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2402 poslato: 13. Januar 2017. u 18:50 »
Petak  13. Vanzemaljci... Smak sveta!  :cheer:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2403 poslato: 13. Januar 2017. u 18:52 »
Petak  13. Vanzemaljci... Smak sveta!  :cheer:
Kakav novinarski naslov  :( :ranting:
Novinarski naslov uznemirio gradjane, posle ovog nista nece biti isto (FOTO)(VIDEO)
Nikola Jokic #NBAVote

 :grin: :grin: :grin:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2404 poslato: 13. Januar 2017. u 23:13 »
Pravi snegoljubac - snagom volje privlači više snega u svoj kraj!  :grin:  :D

 :D

To ja imam ugrađen harp na krov kuće.  :grin:

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2405 poslato: 14. Januar 2017. u 01:15 »
 ^^ Znao sam da nisu čista posla!   :grin:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2406 poslato: 14. Januar 2017. u 16:04 »
Od kad  pratim ovaj forum,sve vise sam poceo da zapazam neke zanimljivosti svog kraja,ne bih mogao mozda da nazovem to mikroklimom ali nekada su velika odstupanja izmedju gradova Bg-Sd i Grocke u sredini :) Vrlo cesto se desava da i tokom leta i  tokom zime ovi krajevi budu bogati padavinama,iz mojih letnjih postova ste se verovatno i uverili.Zimi su mrazevi jaci Ali ima i situacija kao na primer juce i danas kada probija plus i nema inverzije,daleko se brze podignu Tc, brze se sneg otopi,pogotovo u varijanti sa jakim vetrom.I pored veceg snega od 6-7cm u odnosu na grad ovde se sneg pre otopio nego u gradu  :grin: Ostao je samo u tragovima i gomilama,dok eto Bg idalje ima pokrivac :)
Uzgred ovaj predeo ima specificnu klimu koju nazivaju" Kalifornijska" moracu da precesljam po netu kako bih malo bolje shvatio na sta se to odnosi..Na osnovu tih karakteristika sam od mnogo starijih ljudi cuo da  zbog toga i svo voce uspeva u ovim krajevima(najpoznatiji po vocu) :D

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2407 poslato: 15. Januar 2017. u 15:28 »
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=15&nav_category=12&nav_id=1220390

Naslov kao naslov -"sa ciljem" da privuče pažnju ... ali meni su pažnju privukli neki komentari, kao i obično kada je u pitanju prognoza vremena (u koju se, kao i u fudbal, "svi" razumeju  ;))  ima različitih komentara... pa se spominje i nečija slika...

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=1220390

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2408 poslato: 15. Januar 2017. u 15:32 »
 ^^
Ahahahahahah, evo ja sam kopirao jedan komentar odatle, ja ih redovno citam.  :laught:

"RHMZ Srbije - jedina meteorološka institucija u svetu koja na prvoj strani sajta umesto vremenskih podataka ima sliku svog direktora... Zato im prognoza i jeste užasna. Mnogo bolje podatke daju privatne firme, pa čak i amaterski meteo forumi.
(Igor, "

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2409 poslato: 15. Januar 2017. u 15:33 »
Pozdrav za Igora i Anu bota  :thumbup:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2410 poslato: 15. Januar 2017. u 19:17 »
Ima li neko pouzdane informacije o navodnim "zaleđenim kanalima Venecije" ovih dana... ? Kruže slike netom, deluju kao da su iz fotošopa.. evo npr ova:

ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2411 poslato: 15. Januar 2017. u 22:10 »
 Ljudi objavljuju gluposti.

Evo italijanskog sajta sa tom slikom, ali ne razumem skoro ništa. Koliko sam skontao, slika je delo nekog umetnika. Valjda je koristio pravu sliku ( fotografiju ) i malo je doradio ( captain obvious to the rescue )

http://www.giornalettismo.com/archives/1377419/la-bufala-della-foto-di-venezia-ghiacciata-e-come-accorgersene-prima/


Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2412 poslato: 15. Januar 2017. u 22:30 »
^^ ^^ Ako vratiš film samo par dana unazad, videćeš da smo ovu rupu padavina u dolini Južne i Velike Morave imali u utorak u prvom delu dana, dok je svo vreme u Prokuplju i Kuršumliji sneg padao.

To je bilo iz istog razloga kao što se i sada crta, zbog jakog strujanja sa istoka, iz pravca Karpatsko-Balkanskog masiva.

Kimi, jel' je to zbog toga što istočno od Toplice nema planina? ( osim Suve planine, ali je ona postavljena malo južnije ) Severno je Jastrebac, južno Vidojevica i Pasjača, zapadno Kopaonik, pa budu često slabije padavine kod nas kad su strujanja iz tih pravaca, a jače kad je iz istočnog.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2413 poslato: 16. Januar 2017. u 10:55 »
^^

Idemo na to da 06Z nema kompletne ulazne podatke.  ::) Nada poslednja umire.

  :thumbup: Salu na stranu, to stoji, a i dobro nam dodje da se malo "utesimo" i da nastavimo da se nadamo.  :grin: 
Stvarno, zanimljiva situacija, ali sinopticka situacija je vec par izlaza identicna skoro, pa kolicina padavina moze i da prijatno iznenadi ali i da podbaci, nadamo se onom prvom  :D

Ali stvarno ciklon izgleda sasvim lepo, da bas ne dobijemo neki "pristojan" sneg bilo bi prilicno neverovatno...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2414 poslato: 16. Januar 2017. u 10:59 »
Gaara, sve si lepo sam zaključio.  :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 133
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2415 poslato: 16. Januar 2017. u 13:32 »
Slika je laz. Postoje live cams u Veneciji pa se moze lepo videti kakvo je stanje
Miljakovac-Rakovica

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2416 poslato: 16. Januar 2017. u 13:59 »
Hvala Kimi. Nisam bio siguran jer je moje znanje iz meteorologije ( još uvek ) prilično skromno.

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2417 poslato: 16. Januar 2017. u 23:25 »
Cekamo neki novi visinski ciklon,od ovih nema vajde treba da se poklopi milijardu stvari da bi pao pristojan sneg.

Te fale padavine,temperatura u plusu,muci nas vetar na Marsu,vazdusni pritisak na Jupiteru,oblacno vreme na Islandu i jos mnogo,mnogoooo stvari.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2418 poslato: 17. Januar 2017. u 00:12 »
Mozda nekad pogodi nesto kao i svi modeli ali nekad je ovakav... Ovde ima preko 30mm

Van mreže file

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2419 poslato: 17. Januar 2017. u 00:42 »
Vec dva izlaza se stidljivo nagovestava otopljenje od 26. januara pa nadalje (radi se o GFS-u). Sta mislite o tome?