Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347431 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3100 poslato: 07. Oktobar 2017. u 14:03 »
Najjaca fora bi bilo da na NKR izgubis 1000 i budes u minus 75... Inace zadnjih 20 min lepa umerena kisa  :grin: Mada prema ams 0.2samo ovde  1mm sigurno...
Danas bi trebalo da padne 4.7mm da bi preslo granicu...  :)

Zaokruzenih 3mm u do 14h  i dalje pada slaba umerena...
« Poslednja izmena: 07. Oktobar 2017. u 14:21 Bart »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3101 poslato: 07. Oktobar 2017. u 18:29 »
Heheh zaboravio sam da se 500 ne racunaju u dobitak tako da si u minus 575   :)

Verovatno je predjena ili ce to biti uskoro granica od 28.5mm... I za BKR je bila dobra granica ali pokopase me oni lazni odrazi tj feniranje zapadnjaka, to nisam uracunao  :grin:
« Poslednja izmena: 07. Oktobar 2017. u 19:06 Bart »

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3102 poslato: 07. Oktobar 2017. u 18:36 »
Ima li neko podatak, koji su rekordi debljine snjeznog pokrivaca u prvoj dekadi oktobra? Znam da zadnja dekada oktobra, ima dobre snjegove, ali bas prva dekada da je takva, ne sjecam se u zadnjih 20-ak godina, ako se uzme u obzir da je snijeg padao i ispod 1000m nm.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3103 poslato: 10. Oktobar 2017. u 09:43 »
Video ovo na crometeo forumu objavio kolega snow nadam se da ne zamera sto preuzimam sliku jer ne znam da je sam nadjem....

Spavas li mirno BSR?  ;)
Evo jedne zime po ukusu majstorica jos samo 2700 i nesto sati da prodje  :D


Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3104 poslato: 11. Oktobar 2017. u 11:49 »
Pitanje za forumase.Koliko oblast oko Kokinog Broda kod Zlatarskog hezera uzima godisnje prosjecno padavina?

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3105 poslato: 11. Oktobar 2017. u 18:12 »
Vi ste zaboravili da je pocela II dekada oktobra , tema jos nije otvorena u aktuelne vremenske prilike :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3106 poslato: 11. Oktobar 2017. u 20:26 »
Rešeno, hvala na sugestiji!  :tu:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3107 poslato: 12. Oktobar 2017. u 08:35 »

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3108 poslato: 12. Oktobar 2017. u 09:02 »
Moze neko iskusniji da ovo objasni i kakav uticaj na vreme ce imati kod nas

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3109 poslato: 12. Oktobar 2017. u 09:54 »
 ^^ Evo ti ovde objasnjeno za Britaniju ali sada je to isto samo istocnije i bas ce potrajati izgleda lepo vreme...

https://www.youtube.com/watch?v=Fr2EmBYDK_8

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3110 poslato: 12. Oktobar 2017. u 21:44 »
Trump taps AccuWeather CEO to head NOAA, breaking with precedent of nominating scientists

https://www.washingtonpost.com/news/capital-weather-gang/wp/2017/10/12/trump-taps-barry-myers-accuweather-ceo-to-head-noaa-choice-seen-as-controversial/?utm_term=.d5d7a123e008

Neko bi možda rekao "sukob interesa" ... neko će možda da pita "ima li taj gospodin barem jedan naučni rad"  :hm: (propisi su propisi  ;))...
Ne računajući štand AccuWeather u Amsterdamu (na World Meteo Expo) na kojem je veseli Matthew u 9am delovao kao prosečan Englez u 2am u sporednim ulicama Amsterdama (izvinjavam se ako je ovo "politički nekorektno"  ;)) , ostali koji su makar malo upućeni "u materiju" imaju uglavnom negativne komentare.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3111 poslato: 14. Oktobar 2017. u 13:06 »
Weather forecasting's post-1987 revolution

http://www.bbc.com/news/science-environment-41586632


Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3112 poslato: 15. Oktobar 2017. u 22:43 »
Evo ja još malo o nevremenu od 17.09. Na žalost, očito je premalo bilo volje da se u ovoj zemlji neko od državnih meteorologa malo detaljnije pozabavi tim nevremenom. Po nekima taj dan je samo duvao izuzetno jak vetar, po nekima bilo je trombi, po nekima tornada... Ovde na forumu je bilo nekoliko odličnih reportaža, uostalom od nekolicine ljudi koji redovno detaljno isprate svako dešavanje vezano za (ne)vreme. Sve u svemu, srazmere tog nevremena, kao i njegova jačina, su tek ovlaš ispraćene u medijima.
Pre par dana sam sa drugarima otišao na neko pecanje u okolinu Besnog foka, mesto nadomak Beograda, severnije od Borče. Meštani ko meštani, tvrdili su da ih je tada pogodio tornado. Među njima i moj drugar koji tamo živi i koji je na imanju imao veliku štetu.
Ipak, kada sam izašao na njihov nasip na Dunavu i između ostalog video šume oko nasipa... stvarno ne znam šta da mislim. Na žalost telefon mi se greškom brzo ispraznio, pre nego sam upeo da snimim viđeno, pa sam uspeo da zabeležim tek par fotografija. Moram da kažem da ni fotografija, ni snimak ne može da dočara kako to izgleda uživo. Dakle u pojasu od nekih 200 i više metara gotovo kompletna šuma je polomljena. Drveće nije izvaljeno, kao što je uglavnom uobičajeno kod vetra, već je svako drvo polomljeno. Radi se o zdravom drveću, dakle ne neki trulež, već izuzetno zdravo i mlado drveće. Ova šuma, nalazi se tik uz obalu Dunava, između reke i nasipa. Uz to, par kilometara pre ovog potpuno uništenog dela, kao i par kilometara posle, ima dosta sporadično polomljenog drveća, ali nije potpuno uništena šuma kao u ovom pojasu. Postaviću 3 fotografije, jedine koje sam uspeo da snimim pre gašenja telefona i nažalost vidi se drveće samo iz daljine. U "epicentru" to zaista izgleda fascinantno! Podsetilo me na ono nedavno nevreme u Poljskoj, čije smo snimke ovde gledali.
Eto, morao sam da to još pomenem ovde, s obzirom da i nakon mesec dana meštani tamo svakog prvo dočekaju sa utiskom o tom danu. I opštom ocenom, čak i dvojice starijih alasa, da nikad u životu nisu doživeli takvo nevreme sa tolikom jačinom vetra.








Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3113 poslato: 16. Oktobar 2017. u 23:35 »
 ^^ Gagi, hvala na ovom izvestaju. Redovno vozim bicikl nasipom i ovo je zaista neverovatan prizor!  :O Podseca sto kazes delom na stetu koju je pricinio onaj MCS u Poljskoj ovog leta.
Ovog leta nisam vozio dalje ka severu nasipom od naselja Kovilovo, tako da je zanimljivo cuti (videti) ovaj izvestaj, sta se desilo par kilometara severnije. Naravno, steta koja je nacinjena je tuzna vest...

Radarska slika potvrdjuje



Juznije, na srecu, nema takvih prizora




Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3114 poslato: 17. Oktobar 2017. u 13:09 »
 ^^ Hvala Skomi. Prema snimcima koje smo imali prilike da gledamo, kao i po tvojoj reportaži, izgledalo je da je upravo Borča u tom beogradskom delu imala najjače vetrove. Na kraju krajeva, bilo je čak i žrtava u Borči, jer ako se ne varam, ono dete što je pala grana na njega, na kraju je preminulo.
A onda naiđem na ovakav prizor... Budeš li išao biciklom ka Prelivu, videćeš i sam. Izgleda stvarno fascinantno iz blizine videti toliko drveće slomljeno na pola. Ne mogu ni da zamislim kakva je snaga vetra uopšte potrebna za tako nešto. Sve je tu sada očišćeno od polomljenog drveća, a kažu da je pre čišćenja sve izgledalo još neverovatnije.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3115 poslato: 18. Oktobar 2017. u 00:53 »
Proslogodisnji oktobar u Nishu

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3116 poslato: 19. Oktobar 2017. u 12:38 »
Šteta što će ovo ispariti kao i sve ostalo ove godine. Rekoh već, da je ove godine pala sva kiša koju su modeli davali u petom-šestom danu, ovo bi bila barem prosečna, ako ne i kišna godina:



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3117 poslato: 19. Oktobar 2017. u 13:20 »
Realnije da bude ovako nesto samo jos malo granica  juznije  :blush:

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3118 poslato: 19. Oktobar 2017. u 18:25 »
Ljudi kakav problem ima moja meteo stanica nece da se ucita,na weather underground radi sve extra  :O

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3119 poslato: 22. Oktobar 2017. u 21:04 »
Ajmo malo dodolske  :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bGRHuxZ491I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bGRHuxZ491I</a>


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm