Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692431 puta)

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 133
Odg: Chat
« Odgovor #3200 poslato: 05. Februar 2017. u 09:23 »
Da li je neko video visibabe u nekoj od BG suma(Miljakovacka, Kosutnjak, Ada, Avala)? Hteo bih da ih fotografisem u sumi a nikako da ih nadjem
Miljakovac-Rakovica

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3201 poslato: 05. Februar 2017. u 09:43 »
Definitivno moja dnevna doza za raspoloženje je stranica na facebook-u "Srbin Gugla" (naravno sem nezaboravne dnevne doze srbende i slično)  :grin:

Neki "momenti" kojih se setim ovako odmah iz glave :

Da li su ateisti srbi
Na koliko stepeni mrzne rakija
Arkan živ na kipru slike
Rtanj piramida
Putin potomak nemanjića
Da li je kuma rod


 :rofl: :laught: :laught: :rotf: :rotf:

Dnevna doza prosecnog Srbende je legendarna stranica, dobro nije zanimljivo kao u pocetku ali ipak legendarna  :) Sad je Neguj mo srbski jezik najjaca...  :) Pre 2 godine kad je bila na vrhuncu stranica Dnevna doza prosecnog Srbende bilo je zanimljivo bar meni smisliti najsmesniji ujedno i top komentar, sad i to dosadilo... Sve u svemu meni jednom bio komentar tj. fora sa Srbendom na drugom mestu a jednom na prvom mestu i posle sam se povukao kao sampion...  :D Da se vidi da sam ja pisao je jasno izrazen juznjacki dijalekat a dobro radio sam i fotosop  :D  ;)


Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Chat
« Odgovor #3202 poslato: 05. Februar 2017. u 10:13 »
Priča na unuci  :D

Još bolje: Vika na unuci

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3203 poslato: 05. Februar 2017. u 12:25 »
Priča na unuci  :D

Još bolje: Vika na unuci

To je vec izvorni, ovaj moj je savremeni  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3204 poslato: 06. Februar 2017. u 13:58 »
Ahahahahaha  :rofl:


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3205 poslato: 08. Februar 2017. u 21:43 »
Dobar si Bart.  :worthy: :laught: :laught: :laught:

Elem, gledam sada ove podatke o BDP-u po Evropi. Čoveče, kada odem u Švajcarsku uvek se oduševim i impresioniram standardom tamo, teško možeš da zamisliš nešto bolje bukvalno.   :grin:

A onda vidiš podatke za Norvešku, koja je još korak ispred njih... pa šta je tek to.  :O Dobro, naravno tu je i Luksemburg, ali to ne računam. Svaka čast Norveška  :tu:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3206 poslato: 14. Februar 2017. u 15:32 »
Da li neko zna za ovu lepotu još ?

Upoznajte Transfaraški put, iliti u prevodu put preko Fagaraša, najvišeg masiva Karpata u Rumuniji. On se smatra najlepšim putem na svetu  :nnc: Najviša tačka je preko 2000m nv, put je prohodan uglavnom u letnjim mesecima i u ranu jesen.


NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3207 poslato: 14. Februar 2017. u 16:04 »
Ti planinski putevi su zaista spektakularni, ova slika me je podsetila na alpski put Stelvio na severu Italije, sa svojih 48 krivina, na visini od 2757m, veoma interesantni predeli za voznju i fotografisanje.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3208 poslato: 14. Februar 2017. u 20:59 »
 :worthy: :worthy:

Kakvi putevi, kakvi predeli, kakva lepota i kakvo uživanje u vožnji.  :laie: :comeon: :nnc:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3209 poslato: 15. Februar 2017. u 16:23 »
Moram još malo, jednostavno sam oduševljen.  :comeon: Transalpina, isto Rumunija, najviši put preko Karpata.

U suštini ovu su najbliži Beogradu putevi a da su u pitanju ovako velike visine  :D A tek nekome iz Vršca, Velikog Gradišta ili Kladova, ovo je faktički "na dohvat" ruke:

Prelepooo


NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #3210 poslato: 06. Mart 2017. u 14:30 »
Gospođa Nada Macura se ne oblači slojevito  ;) (kako uvek savetuje) ili joj martovsko Sunce ne prija previše  ... ali u roku od dva sata je imala dve veoma interesantne izjave:

https://www.youtube.com/watch?v=BCUFihkExaM    :rofl:   (uzgred, kroz ulicu Gospodara Vučića u BGu svakako ne idu tramvaji)

https://www.youtube.com/watch?v=BAfikDQN5H0  (obratiti pažnju na deo od 1.05)    :laught: :rotf:


Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Chat
« Odgovor #3211 poslato: 06. Mart 2017. u 17:36 »
 ^^ Toliko je providno da namerno pravi lapsuse,ono kad baba na sve načine pokušava da se domogne medijske pažnje.  :confused:
Portparol hitne pomoći ili pink starleta? :)


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3212 poslato: 06. Mart 2017. u 18:06 »
Bas tako Miki i negativan publicitet je ipak publicitet i sa te strane ona misli da je to pozitivno za nju u smislu publiciteta mada realno nije da nije...

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3213 poslato: 06. Mart 2017. u 18:27 »
Ja zaista ne zelim da verujem da neko ovako... bolje da ne pisem nikakve prideve, zasluzuje bilo kakav publicitet, a kamoli da svesno izjavljuje gluposti radi istog. Poprilicno je obratila paznju na svoj "stajling" na "radnom" mestu, koga bre briga za ono sto zena prica.  :rotf:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #3214 poslato: 06. Mart 2017. u 19:30 »
 :rofl: Pa kad  imamo "gospodara",nije mnogo pogresila :) Ko jos sluša ovu zenu.. 10000 puta ponavlja iste rečenice.. Pokusavam da sem sportskih dešavanja nista drugo i negledam na Tv-u  :tu:

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3215 poslato: 07. Mart 2017. u 00:10 »
Tesko da je ovo lapsus. Nada ulazi u kampanju.  Moj komentar na ovo    https://www.youtube.com/watch?v=_JNdqnfQCkY

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3216 poslato: 16. Mart 2017. u 23:08 »
Recite mi da ovo nije Srbija, da ovo nije okolina Mošorina ili bilo kod drugog mesta u Srbiji u j#benom 21-om veku ?


https://www.facebook.com/animalrescueserbia/videos/1860319894220743/
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3217 poslato: 16. Mart 2017. u 23:30 »
Mozemo da ti kazemo da nije Srbija ali to je laz... 
Pre nekoliko nedelja u Nisu nadjeno u kontejneru preko 2000 ili tek izleglih pilica ili ona koja bukvalno za dan ili 2 bi se izlegla,cuo sam da su to sa neke farme i da su imali deformitete al to nije bilo resenje ima valjda i propisan nacin za eutanaziju...Ovi iz drustva za zastitu zivotinja uspeli da u pocetku spasu 30ak valjda a znam da je posle nekoliko dana ostalo 11... Ljudi da kako da ne...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Chat
« Odgovor #3218 poslato: 17. Mart 2017. u 09:02 »
Šta je ovo sunce ti...

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3219 poslato: 17. Mart 2017. u 09:51 »
Covece... ja sam iz Mosorina, zivim ovde ceo svoj zivot i nacuo sam neke price u poslednjih par godina o tome da se nesto slicno desava, medjutim, nisam verovao. Moja porodica i ja ne gajimo krave, nismo ni u kakvom kontaktu sa ljudima koji to rade (a ima ih mnogo), te nismo mogli da proverimo te "glasine". A ovo je uzas, zatecen sam, razocaran i ne mogu da poverujem u ovo, a sa druge strane nisam preterano ni iznenadjen.

O psima ne zelim ni da pricam, na taj nacin bih samo mogao da izvredjam bezdusne i nemorralne pojedince. Oni to i zasluzuju, ali ovo nije mesto za to.

Sto se tice krava... za ona grla koja su registrovana, ukoliko im nije skinut broj sa uha, moze i da se utvrdi ko im je bio vlasnik. To se odnosi na krave, nazalost, za telad nije tako jer se uglavnom ne registruju dok su mali.

Ne bih da zalazim u dublju pricu, jer bi to mozda neko shvatio pogresno, da ne zalazimo u politiku (jer to svakako nije ni dozvoljeno), ali moram reci da mestani sela, starosedeoci, bar vecina, ovako nesto nikada ne bi radili. Selo je poznato kao jedno od najvecih stocarskih mesta, iako broji tek nekih 2700 stanovnika (ima izuzetno bogat stočni fond sa oko:  5.000 goveda, 10.000 ovaca, oko 1.000 bikova u tovu, nekoliko stotina teladi). I sve ovo su stari podaci, i predstavljaju samo broj registrovanih grla, brojevi su dosta veci u stvarnosti. Nazalost, sve se to radi u velikoj meri zbog sto brzeg obrta novca i izvlacenja sto vise od drzave u obliku subvencija i slicne pomoci... na kvalitet proizvoda se ocigledno ne mari previse, a i na zivot samih zivotinja. Kada gledam kako se danas zivi ovde sticem utisak da su te krave, ovce, koze postale "masina za pravljenje para" pojedincima, bez ikakvog osecaja odgovornosti sa njihove strane da tu zaradu opravdaju kvalitetom i barem, moralnim ponasanjem prema zivotinjama. Problem je sto jedno domacinstvo cesto ima po nekoliko stotina grla, te u slucaju neke bolesti ili povrede zivotinje ona se jednostavno odbacuje kao "skart materijal" jer u tom momentu ne moze da "pravi" pare. To je surova realnost. Licno poznajem jednog coveka, siromasnog, koji ima jednu kozu i bukvalno odvaja od sebe da bi koza zivela, nije imao cak ni gde da je drzi, pa je bila sa njim u kuci, iz prostog razloga jer mu ona pruza mleko, jedan od glavnih izvora hrane za njega. Kada vidim ovakve snimke, tek onda shvatim koliko nas ima razlicitih na svetu. Naravno, kao jedan od razloga za te razlicitosti moze se cesto cuti rec "pare", i to je cesto, nazalost, i tacno... ali ima ljudi koji pristojno zive ali nikada ne bi sebi dozvolili ovako nesto. Tako da, verujem da su i ovde u pitanju pojedinci koji se bahate i jednostavno misle samo na svoj dzep, i ni na sta drugo. Nazalost, po selima (mada ni u gradovima nije puno bolje) nije razvijena dovoljno svest o tome da je svako zivo stvorenje na ovome svetu vredno isto kao i mi ljudi (a verovatno i vise), i da su ovakve stvari bukvalno zlocini prema zivotinjama. Pa ovde je retkost da se vidi da neko izvede psa u setnju, pobogu, ljudi na to gledaju sa cudjenjem i podsmehom, bar ja sticem takav utisak. Moram priznati da se od tog posla (stocarstva) ljudi ranije nisu toliko bogatili, imali su tek dovoljno da prezive, to se promenilo u poslednjih dvadesetak godina, mnogo je onih (uglavnom doseljenici kojih ima zaista dosta sada) koji su "preko noci" dostigli neki zavidan "status". Nazalost, uz sve to ne idu moral, pravila opsteg ponasanja i ljudskost, ocigledno... Otvorena je mlekara koja zaposljava dosta ljudi iz mesta, a u samom mestu ima veliki broj malih, privatnih mlekara, svi uslovi su tu da se taj posao vodi sa koliko-toliko profita, ali nekima treba zabraniti bilo kakav kontakt sa zivotinjama (a verovatno i sa ljudima), ocigledno.
« Poslednja izmena: 17. Mart 2017. u 10:31 Mile94 »