Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017 - III dekada  (Pročitano 35863 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #160 poslato: 24. Januar 2017. u 09:02 »
Maglovito jutro, T -7°C.
Ovde na predmetima i drveću ako nema po centimetar nahvatanog inja  :D
I kod mene "bodljikavo inje" ovog jutra ...


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #161 poslato: 24. Januar 2017. u 09:25 »
Kod mene su ove "iglice" na granama dobile "iglice" na sebi  :grin:

Tmurno, hladno uz maglu i vidljivost od oko 200m. Temperatura -6.5C.




Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #162 poslato: 24. Januar 2017. u 09:57 »
Ja iako nisam uspeo da prošetam bukvalno nijednom ovog januara zbog obaveza i fotografišem januarski sneg u gradu, ovog puta sam morao da stanem usput na putu do posla i po cenu kašnjenja i uslikam ovu idilu u Novom Sadu. Komentar je suvišan.

Parkić preko puta kontrasta kod ž stanice.







Trenutno sumaglica. Takt -6°C. Inače danas je pao zrnast sneg u celom gradu kako mi se čini. Svuda ima tanak sloj novog snega.



Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.412
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #163 poslato: 24. Januar 2017. u 10:33 »
Kod mene na Miljakovcu se magla polako podiže u stratus, vidljivost se popravlja. Nije bilo snega (industrijskog, zrnastog), ali zato inja ima kao u bajci. Samo pola cm novog snega bi kompletiralo zimsku bajku.







Temperatura "zabetoniranih" -7°C.

EDIT: Krenuo lagano da provejava sneg.
« Poslednja izmena: 24. Januar 2017. u 11:10 Milosh »


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 19.8mm
Miljakovac - 22.1mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #164 poslato: 24. Januar 2017. u 11:12 »
Zbog mnoštvo obaveza nisam stigao da izveštavam u prethodna skoro dva puna dana. Nadam se da mi nećete zameriti. ;)


Tmurno, maglovito i veoma hladno jutro u Beogradu sa umerenim mrazem. U mom kraju (ne znam kako je u drugim delovima grada) već oko sat i po vremena provejava slab, veoma sitan (kao prah) sneg. Gotovo sve je prekriveno debelim slojem slane i inja, pa je dovoljno i tih najviše nekoliko milimetara novog snega da se upotpuni zimski ambijent. I ulice, trotoari i staze su prekriveni novim, tankim slojem snega, pa je u kombinaciji sa zaostalim snegom i ledom od prethodnih padavina veoma klizavo. Vetar je (bio) slab, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura do 7h na Vračaru je iznosila -7,1ºC, a u Surčinu -8,0ºC. Prema poslednjim zvaničnim merenjima (u terminu punog sata), u 10h na Vračaru je izmereno -6,5ºC, a na aerodromu "Nikola Tesla" -6,6ºC. Vidljivost je tokom većeg dela jutra u mom kraju bila 300-400m, kolika je i sada, no u jednom kratkom vremenskom periodu (pre početka padavina) iznosila je oko 600m.


Ukratko o jučerašnjem danu (u mom kraju):

Jutro je bilo tmurno, maglovito i veoma hladno sa jakim mrazem. Rano tokom juta vidljivost je bila oko 50m. Već oko 10h počela je da se nazire sunčava kugla zbog čega je bilo znatno svetlije, a vidljivost se znatno poboljšala. U kasnim prepodnevnim časovima i sredinom dana zadržava se maglovito (vidljivost 500-700m) uz sunce koje se probijalo kroz maglu i nisku oblačnost. Između 12 i 13.30h čak je bilo vidljivo plavo nebo. Ipak, već oko 14h navukao se deblji sloj niske oblačnosti, sunce se više nije videlo, temperatura je bila u ponovnom padu, a vidljivost se ponovo postepeno smanjivala. Do kraja dana se zadržalo tmurno, maglovito i veoma hladno. U toku večeri u nekoliko navrata je kratkotrajno provejavao slab, veoma sitan sneg, ali uz nemerljivu količinu padavina. Tokom celog dana je bilo tiho ili uz slab, zapadni i severozapadni vetar. Najniža temperatura na Vračaru je iznosila -9,3ºC, a u Surčinu -9,4ºC, dok je najviša dnevna na Vračaru iznosila -3,9ºC, a u Surčinu -6,5ºC.


Inače, u toku popodneva ću okačiti današnje slike iz kraja.


Edit 11.08h: Nije došlo do značajnije promene vremena u mom kraju za vreme pisanja ove dugačke poruke, osim što se vidljivost malo poboljšala i sada iznosi oko 700m. Trenutna temperatura na Vračaru iznosi -6,2ºC, a na Košutnjaku -7,1ºC.

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.412
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #165 poslato: 24. Januar 2017. u 11:40 »
Evo pojačao sneg kod mene. :) Krovovi su se jako brzo zabeleli.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 19.8mm
Miljakovac - 22.1mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.271
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #166 poslato: 24. Januar 2017. u 11:43 »
Сјајне слике колеге  :tu:
У Крагујевцу и даље магловито и веома хладно. Т -7.1°C






Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.207
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #167 poslato: 24. Januar 2017. u 11:47 »
Dorćol, standardno, ništa.  :) Vidljivost mic po mic sve bolja.

I kući je slično, maglovito i vrlo hladno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #168 poslato: 24. Januar 2017. u 12:06 »
Hladno uz dosta formiranog inja po drveću, pada slab zrnast sneg uz smanjenu vidljivost, T -6.7 °C.
 ^^ Inače, prelepe slike ljudi!  :D




Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #169 poslato: 24. Januar 2017. u 12:08 »
Pozdrav iz Prijedora :)

Ovde je prosle neljelje bilo pola m snega kazu mi sad ima oko 15 cm ali negde gde su nanosi bili sad ima i do 40 cm -5 provejava sneg . Kazu da na Mrakovici ima 70-80 cm snega ici cu jedan dan pa cu da postavim slike . Inace kroz put juce najvise ima snega kod Dervente iako se topio nedelju dana ima oko metar na nanosi a oko pola m trenutno , Banja Luka 30 cm . Pozdrav iz Prijedora :)

Na mreži Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.412
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #170 poslato: 24. Januar 2017. u 12:09 »
Kod mene je sneg jako kratko trajao, jedva da je ostavio tragova na tlu, ali ima nade da može biti još.
U 12h i Vračar i Surčin javljaju slab sneg.

Temperatura u sasvim blagom porastu, -6.5°C.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 19.8mm
Miljakovac - 22.1mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #171 poslato: 24. Januar 2017. u 12:20 »
Jutros lepo iznenadjenje jer je tokom noci sneg uspeo da pokrije sve vidljive povrsine, jeste to mala kolicina padavina ali u kombinaciji sa injem i ovom niskom oblacnosti daje lep ambijent.
Temperatura -6C.


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.394
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #172 poslato: 24. Januar 2017. u 12:39 »
U Melencima maglovito i hladno. Ima dosta inja koje pokušava da dočara zimski ambijent u nedostatku snega. Zrnastog snega nije bilo. Zaista ogromna žal što ovi prelepi zimski dani prolaze bez snežnog pokrivača ali šta je tu je, priroda je priroda  :worthy:

Videćemo može li biti nešto snega i ovde u naredna 2 dana. 1cm bi bio sasvim dovoljan  :tu: -5°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.468
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #173 poslato: 24. Januar 2017. u 12:50 »
Isfenira nas JZ plus Sunce i predjosmo u plus doduse minimalan ali daj sta das, prema ams 0.2°C...Ima sumaglice... :) Tmin -11°C

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #174 poslato: 24. Januar 2017. u 13:17 »
Zar ne mogu ove sličurine u neki spojler ili ovde samo link do tih slika u nekom postu u temi Meteo reportaže? Pa koga interesuje da gleda još belih površina i predela blurovanih pokušajima slikanja pahulja, lepo to odradi tamo, ovako kad otvorim stranu u Tapatalk-u, stvarno je ultra smarački, a ni na kompu nije slatko dok učita.
Mislim da je to i rasterećenje rada samog foruma/servera, ali mozga sigurno jeste.

OT, prokleta Karaburma, samo je Paraćin hladniji sa - 6.9. Juče u Vinči oko 14.50h na termometru u kolima 0 stepeni, na Karaburmi - 6. 10 minuta i 5 km rastojanja vazdušnom linijom. Užas. Ima li kraja ovoj ledenoj nebulozi...
Zaboravih... jutros zapadni delovi Karaburme pod malim novim snegom, a idući prema istoku do Vinče, nigde ni mrve istog.
« Poslednja izmena: 24. Januar 2017. u 13:30 Caligula »
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #175 poslato: 24. Januar 2017. u 13:18 »
Kod mene temperatura ni blizu nuli ne moze da pridje, tmurno uz sumaglicu. Izvestaje o trenutnom stanju kod mene mogu samo da prekopiram svakoga dana.
Trenutno je -5C uz slab vetar iz pravca zapada-severozapada.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #176 poslato: 24. Januar 2017. u 13:56 »
Lepe slike, ljudi!

Maglovito, i hladno... Trenutna temperatura -5C.

Reka Sava:



Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.468
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #177 poslato: 24. Januar 2017. u 14:08 »
 ^^ Svima su lepe slike stvarno, ali Aleksa ti ubijas  :tu: Neverovatno lepa slika   :tu:

U Nisu retko kad ima inje, verovatno jer smo slabiji sa maglom ali dobro...Ovde se naoblaci i poce da okrece na NW vetar i odosmo u minus 1...

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #178 poslato: 24. Januar 2017. u 14:21 »
Tmurno i veoma hladno sa ledenim severozapadnim vetrom, trenutno je vrlo niskih -6.4C. Nocas ocekujem i slab sneg, prava zima se nastavlja.

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.367
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Januar 2017 - III dekada
« Odgovor #179 poslato: 24. Januar 2017. u 14:57 »















A pada i slab,zrnast sneg od pre sat vremena....



Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.