Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana  (Pročitano 273599 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #440 poslato: 15. Decembar 2014. u 08:54 »
Onog, zbog koga si postavio pitanje, trenutno nema na vidiku! Svi čekamo i nadamo se.  :)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #441 poslato: 15. Decembar 2014. u 08:59 »
Nadamo se naravno :)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #442 poslato: 18. Decembar 2014. u 20:35 »
Sutra idem za Nemacku :)

Izgleda da od subote ce biti snega u jugoistocnom delu Nemacke :)

Postavljam slike cim budem mogao :)

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #443 poslato: 23. Decembar 2014. u 00:25 »
Pozdrav drugari,
Malo bih fotkao zvezde pa me interesuje da li ce biti sanse za vedro nebo nad Beogradom u utorak i u sredu uvece?
Hvala :)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #444 poslato: 23. Decembar 2014. u 01:07 »
Pozdrav drugari,
Malo bih fotkao zvezde pa me interesuje da li ce biti sanse za vedro nebo nad Beogradom u utorak i u sredu uvece?
Hvala :)
Poz astrogule , ne javljam ti se konkretno za tvoju traženu prognozu već za tvoj flickr profil na koji sam slučajno naišao kad sam pročitao ovu poruku. Čoveče slike su ti neverovatne!!!!  :first:  :-[ Koji teleskop koristiš za fotografisanje i  pretpostavljam da si iz Kumodraža 1? :) Pošto mi je nešto poznat taj kraj i taj pogled.

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #445 poslato: 23. Decembar 2014. u 18:04 »
Cao drugar, bas sam sa Vozdovca, blize bioskopu Vozdovac. Teleskop je Pentax 75/500 SDHF, sjajna masina i nekoliko modifikovanih Canon DSLR aparata. :)
Hvala na lepim recima!
Ima li nekih vesti za prognozu? rado bih snimaooo :)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #446 poslato: 23. Decembar 2014. u 18:28 »
I veceras i sutra uvece se ocekuje pretezno vedro nebo iznad Beograda. Pozdrav :)

P.S. Fotke su ti odlicne, svaka cast :)

Van mreže Cedogares

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 37
  • Lokacija: Sremska Kamenica/Mišeluk, Srbija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #447 poslato: 24. Decembar 2014. u 13:23 »
Trebao bih u Krakow za NG, jesu realne ove temperature na yr.no http://m.yr.no/place/Poland/Lesser_Poland/Kraków/long.html , sta mogu da ocekujem..
Mrzim kosavu.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #448 poslato: 24. Decembar 2014. u 13:50 »
Nisam pratio bas vremenske prilike tamo ali i po poslednjim izlazima modela se najavljuju dosta niske temperature oko NG, izmedju - 10 i - 20°C, a desice se i da temperature padnu i malo nize vrlo verovatno, naravno, to je prema sadasnjem stanju, i prema najnovijim izlazima, vise sigurnosti u prognozi ce biti za koji dan, ali sasvim je moguce da budu takve temperature.

Prava destinacija za docek NG ;)

EDIT: temperature ce se skoro pa sigurno kretati oko -15°C, e sad, vrlo je moguce da one padnu i nize u toku vedrih noci, tako da padnu i ispod -20°C. Generalno, EC crta najnize temperature za jug i jugoistok Poljske tako da se i u krakovu ocekuju temperature, kao sto sam i rekao, u ptoseku oko -15°C, a verovatno u nekim periodima i hladnije. Menjam ovaj post vec treci put jer sam greskom gledao jedan raniji izlaz EC-a, nesto sam rasejan :D Pozdrav :)
« Poslednja izmena: 24. Decembar 2014. u 14:20 Mile94 »

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #449 poslato: 25. Decembar 2014. u 16:08 »
Poljska se granici sa Nemackom pa mislim da mogu pomoci ;)

Mislim da temperature mogu biti od -10 do -25 u Krakovu , a sneg je moguc od sutra pa nadalje :)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #450 poslato: 30. Decembar 2014. u 20:24 »
Trebao bih u Krakow za NG, jesu realne ove temperature na yr.no http://m.yr.no/place/Poland/Lesser_Poland/Kraków/long.html , sta mogu da ocekujem..
Nadam se samo da nije isao ovim autobusem sto je ostao pokvaren u Madjarskoj, ako neko zna neku informaciju neka kaze, nadam se da ce svim putnicima sto pre doci drugi autobus... izvinite za off, neka administratori prebace u odgovarajucu temu.
Evo kompletna vest:
Hronika| utorak 30.12.2014 | 19:00 ->19:56Mađarska:Zaglavljeni srpski turistiIzvor: B92, TanjugPedesetak putnika iz Srbije više od 12 sati se smrzava u autobusu koji se pokvario u Mađarskoj.Kvar je nastao jutros u 10 časova, a autobus još stoji. Putnici su bez grejanja, a zalihe hrane i vode su pri kraju. Naši turisti krenuli su u Krakov, preko agencije Manga trip. Tridesetak kilometara od prelaska granice s Mađarskom autobus se pokvario. U agenciji tvrde da su u međuvremenu u Mađarsku poslali drugi autobus, koji se takođe pokvario.Kako su putnici ispričali, jednoj putnici je loše i došla je hitna pomoć. Autobus se nalazi u zaustavnoj traci na auto-putu. Vrata autobusa ne mogu da se zatvore i zbog toga je u prizemnom delu autobusa hladno, a većina putnika je na spratu."Nalazimo se u autobusu u kojem smo zarobljeni 14 sati. Hrane više nemamo, vode nemamo. Krenuli smo preko agencije Mango trip, prevozi nas Banbus. Obećavaju da će po nas poslati autobus, ali mi ovde stojimo već 14 sati. Noć je pala, veoma je hladno, oko minus 10 stepeni je. Jednoj devojci je i pozlilo, Hitna pomoć ju je odvezla u bolnicu", ispričala je za B92 Snežana Petrović, putnica iz autobusa.Miloš Jakovljević iz agencije "Manga trip" rekao je za B92 da ja autobus od jutros od oko pola 10 u kvaru."Mi smo odmah poslali novi autobus nakon što smo utvrdili da ovaj ne može da bude popravljen. Taj novi autobus je oko 14 sati prešao mađarsku granicu, ali na nekih 10 kilometara od prvog autobusa dogodila se identična stvar kao i sa prvim, i taj drugi autobus je ostao u kvaru. Trudimo se da rešimo potrblem, da nađemo autobus kojim bi putnici bili vraćeni nazad ili bi nastavili put, onako kako bi oni odlučili. Stvarno setrudimo da rešimo problem i pronađemo autobus koji će otići po putnike", kaže Jakovljević.Agencija: Krenuli novi autobusiNa mesto gde se u Mađarskoj pokvario autobus agencije "Magna trip" sa putnicima iz Srbije koji sukrenuli put Krakova, upućeno je više autobusa koji bi uskoro trebalo da stignu do putnika i prebace ih na sigurno i toplo, rečeno je Tanjugu u ovoj agenciji."Jedan autobus samo što nije prešao granicu i taj autobus će vratiti putnike koji budu želeli za Beograd, a ko bude želeo da nastavi put ka Krakovu, moći će da nastavi", rekao je predstavnik agencije i dodao da su krenula još dva autobusa izLoznice.Prema njegovim rečima, sada je prioritet da se svi putnici prevezu na sigurno i toplo, tako da će autobus koji bude prvi došao prevesti putnike najpre do benzinske pumpe.U agenciji navode da se autobus zaledio na temperaturi od minus 12, nakon čega je po putnikeposlat drugi autobus koji se na identičan način zaledio zbog hladnog vremena. "

Van mreže Cedogares

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 37
  • Lokacija: Sremska Kamenica/Mišeluk, Srbija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #451 poslato: 31. Decembar 2014. u 00:24 »
Da zahvalim na komentarima u vezi zahtevane prognoze sa prosle strane  :super: .. Odustao sam od puta, nije vreme za obilaske gradova po ovim mrazevima, ne bi bilo uzivanje, inace planirao sam svojim autom ici  :super: i smestaj sam bukirao al otkazao rezervaciju.. Bas procitah ovu vest i ne iznenadjuje me da je Manga u pitanju, isao sa njima u Istanbul, takodje neispravan autobus, a o radnicima da ne govorim, smutljivci i mufljuzi najhore vrste, da ti presedne ceo put..
Mrzim kosavu.


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #452 poslato: 31. Decembar 2014. u 08:25 »
Uh, srecom pa nisi u tom autobusu, vec sam pomislio da donosim neku losu srecu, vec sam hteo da vise nikad ne dajem prognoze :D sta reci, zaista neorganizovano od njih pa da dozvole da ljudi toliko cekaju na ovakvom minusu...

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #453 poslato: 13. Januar 2015. u 15:39 »
Cao drugari, na nebu je trenutno prelepa kometa C/2014 Q2 (Lovejoy). Moji astro-prijatelji su je uslikali sinoc - fotke na njihovoj FB stranici: https://www.facebook.com/astronomskodrustvo.aristarh?fref=photo

Interesuje nas sve kakvo ce vreme biti u BG, Obrenovac i Kragujevac sledecih nekoliko dana, pogovoto petak na subotu i subota na nedelju. Ima li sanse za potpunu vedrinu? :)
Ako imate dvoglede, uperite ih ka sazvezdju Oriona pa malo udesno: http://www.skyandtelescope.com/wp-content/uploads/Lovejoy2-1250px.gif

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #454 poslato: 13. Januar 2015. u 21:10 »
Kad vidim kakve fotke pravite, moramo da se potrudimo da vam pomognemo sa što preciznijom prognozom. :)

Noć petak na subotu ima dobre šanse za potpunu vedrinu, pogotovo ako se uzme u obzir da će biti i košave koje će sprečavati pojavu magle. Što se tiče noći subota na nedelju, ona za sada lošije izgleda uz velike šanse za postepeno naoblačenje.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #455 poslato: 14. Januar 2015. u 11:46 »
Zahvaljujem punooo! Veceras bi trebalo da se ide u ponovni lov na kometu. Prelepa je, vidi se cak i iz grada golim oko, najbolje da uzmete dvogled i bacite pogled. Ovako lepe komete nije bilo dugo vremena :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #456 poslato: 15. Januar 2015. u 21:02 »
Astrogule super su slike. Mogao bi nekad kada budeš imao vremena da nas malo uvedes u svet zvezda. I sta nam je potrebno od osnovne aparature za posmatranje. Po meni najlepše vreme za posmatranje zvezda je tokom zime i u avgustu.

Inače večeras zvezde trepere samo tako. :)

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #457 poslato: 15. Januar 2015. u 22:37 »
Hvala Dikile! :) Evo sinoc sam bio sa drugarom u okolini Obrenovca, Mislodjinu. Cist vazduh, sve je obecavalo kad krenuse oblaci sa severo-zapada... pa nestadose na sat vremena i opet. Sve u nekim frontovima, tacno su se videle linije pocetka i kraja po sirini.. upropasti nam vrme snimanje ali smo ipak uspeli da uhvatimo nesto od komete.
Sutra nastavljamo ali u okolini Kragujevca, nadam se da ce vreme da nas posluzi. Ako ima nekih promena za prognozu za petak-subota i subota-nedelja, vicite! :)

Vrlo rado, uvek mozemo da napisemo neki mali tutorijal ako vas zanima. Realno je dovoljno za pocetak imati najobicniji DSLR i stativ, a sve ostalo kasnije kada se savlada tehnika i pojaca zelja za fotkanjem nocnog neba :)

Van mreže Zure90

  • *
  • Poruke: 132
  • Starost: 32
  • Lokacija: Tuzla
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #458 poslato: 04. Mart 2015. u 12:58 »
Pozz svimaa :) da li neko zna koliko snega se se ockuje u severoistocnoj Bosni tacnije Tuzla? Hvala unapred  :jupi: :jupi:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #459 poslato: 04. Mart 2015. u 20:00 »
^^ Očekuje se dosta, nadamo se da ćeš nas obavještavati o stanju.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm