Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2011  (Pročitano 44580 puta)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Avgust 2011
« poslato: 28. Jul 2011. u 18:27 »
Početkom meseca izgleda porast temperature , tako da bi već oko 10 avgusta bilo preko 30 stepeni u većem delu Srbije!

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #1 poslato: 28. Jul 2011. u 18:41 »
Ne bih se slozio sa tobom nikako, jos se sa sigurnoscu ne zna kakvo ce vreme biti 1 avgusta, a ti govris o 10 avgustu. Jo majko slatko se nasmejem kada dodjem na ovaj forum.. :rofl:

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.694
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #2 poslato: 29. Jul 2011. u 00:12 »
Po trenutnim kartama nema vrucina ni pocetkom avgusta.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.208
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #3 poslato: 31. Jul 2011. u 23:18 »
Prvog dana avgusta uglavnom sunčano,jedino su na zapadu i jugozapadu mogući pljuskovi.

E što se tiče utorka,tu se već crtaju pljuskovi sa grmljavinom u većem delu zemlje uz severna/severoistočna strujanja.

U sredu isto mogući retki pljuskovi,a od četvrtka je sve otvoreno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.208
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #4 poslato: 03. Avgust 2011. u 11:51 »
Sutra verovatno pljuskovi sa grmljavinom u dobrom delu zemlje,sem istoka i jugoistoka.

GFS i nije bas optimista,ali dobar deo ostalih modela jeste (NMM).

Morao sam ovo da napisem,posto na portalu u prognozi za sutra pise uglavnom suvo  :-\
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.607
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #5 poslato: 03. Avgust 2011. u 12:07 »
Ja i dalje ostajem pri tome da ce se sutra u vecini mesta zadrzati suvo vreme.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.208
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #6 poslato: 03. Avgust 2011. u 16:35 »
 ^^  ^^ Zapad i jugozapad zemlje ce imati sigurno akciju,a sto se tice centralne Srbije i zapada Vojvodine  to je jos uvek neizvesno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #7 poslato: 03. Avgust 2011. u 16:58 »
Sto se tice centralne Srbije bice razvoja oblacnosti sigurno, ali ce padavine biti izrazito lokalnog karaktera mozda bude neki izolovani pljusak...mozda i zagrmi ali vece sanse za to ce imati zapad i jugozapad zemlje.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.454
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #8 poslato: 03. Avgust 2011. u 17:00 »
da li neko može da mi da prognozu za istok za naredna 3 dana? zanima me zbog 45. Zaječarske Gitarijade

hoće li sutra biti kiše?

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #9 poslato: 03. Avgust 2011. u 17:43 »
Najgluplji letnji mesec je došao.Sad vidim zašto su Rimljani ovaj mesec nazvali "Avgust".U kontinuitetu, ovo čitavo leto je bilo u potpunosti glupo i bzvz.Prošli petak jeste doneo dobre padavine, ali za nas koji volimo nestabilnije vreme sa lokalnim pljuskovima, ovo leto je pravi košmar :nelupaj:.Više bi' voleo da smo prošle sedmice imali nestabilne dane, sa popodnevnim pljuskovima i grmljavinama, nego što se sve sručilo za jedan dan.Mrzim stabilno vreme >:(.Samo je predzadnji vikend jula bilo nestabilno, ostalih dana se ciklonski uticaj završavao odma pri prolasku fronta.Pošto ove godine jun i jul nisu donosili gotovo nikakve nestabilnosti, od glupog avgusta se i ne nadam ničemu, pogotovo kad se setim predhodna tri glupa uzastopno.Juče mi je već zamirisala jesen, iako je bilo toplo.Još dva, tri fronta i stiže sumerkiller, a sa njim i jesen :bang:.Ostalo je još da mehanički izgura do kraja ovog meseca i kalendarski da se završi leto, ali nekih jačih nestabilnosti, neverujem da će biti.Možda će temperature biti visoke, ali mene temperature ne interesuju.Tako da sam se već sad okrenuo maju 2012.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.208
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #10 poslato: 03. Avgust 2011. u 17:58 »
^^ ^^ Stefane,samo da znas da je upravo avgust mesec rezervisan za najace oluje lokalno,jer su u ovom mesecu hladni frontovi sa severa sve jaci i jaci,i kada dodju na nase (pregrejano) tlo dolazi do eksplozije snaznih oblaka..

Eto toliko o tome.

BTW nista novo kod modela u 12z izlazu,dakle i dalje jugozapad i zapad zemlje imaju najvece sanse za grmljavine i pljuskove sutra.

Strujanje oblaka ce biti zapadno/severozapadno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #11 poslato: 03. Avgust 2011. u 19:30 »
Citat
Mrzim stabilno vreme
Imenjače, imaš li neke obaveze? tipa posao ili tako nešto?


Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 30
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #12 poslato: 03. Avgust 2011. u 19:39 »
 ^^ ^^ ^^ Pitanje na pravom mestu,ipak je ovo i sezona odmora ljudi sigurno ne zele da im odmor upropaste obilne kise,i zahladjenja..

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.394
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #13 poslato: 03. Avgust 2011. u 19:53 »
Pa Stefane ( Valjevo ) , kad bi ti kontrolisao vremenske prilike mi bismo ili pomrli od gladi ili od tornada  ;) Veruj da i vecina nas voli da ga kadkad pogodi neki pljusak sa grmljavinom ali moras misliti malo i na druge stvari. Eto video si kako su poljoprivrednici sirom Srbije prosli zbog grada, pa sad zamisli kad bi ( primer ) u Vojvodini svakih 2-3 dana padao grad, sta bi ostalo od psenice, kukuruza, suncokreta? Sta bi jeli? Sta bi nase domace zivotinje jele?  ;)
Ova godina je jako losa, bar kod mene u ataru, bice malo kukuruza, zamisli sad jos kad bi mi neka oluja skinula jos 30% , sta bi mi ostalo?  ;)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #14 poslato: 03. Avgust 2011. u 20:42 »
Pazite prognozu RHMZ-a na RTS sajtu , stavili Kopaonik 29 stepeni!



Sigurno su mislili 19 stepeni ili su namerno napravili gresku!

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #15 poslato: 03. Avgust 2011. u 20:51 »
^^ ^^ Stefane,samo da znas da je upravo avgust mesec rezervisan za najace oluje lokalno,jer su u ovom mesecu hladni frontovi sa severa sve jaci i jaci,i kada dodju na nase (pregrejano) tlo dolazi do eksplozije snaznih oblaka..

Eto toliko o tome.

BTW nista novo kod modela u 12z izlazu,dakle i dalje jugozapad i zapad zemlje imaju najvece sanse za grmljavine i pljuskove sutra.

Strujanje oblaka ce biti zapadno/severozapadno.
Tačno je da su u avgustu najjači hladni frontovi, ali oni su uglavnom najjači u Vojvodini.Mene je poslednje tri godine, od tih silnih avgustovskih oluja izobilazilo 90%.Evo, kad pogledam retrospektivu prošle decenije, što se tiče oluja u avgustu, Vojvodina ubedljivo prednjači.Tri poslednja avgusta 2008, 2009 i 2010 su bila jako slaba uopšte sa običnom kišom, a o olujama i da ne govorim.Naravno da to ne znači da će i ovog avgusta da se desi, jer je avgust 2005, 2006 i 2007 bio dosta bogatiji nestabilnijim danima, a prva dva su bila jako kišovita.Mada sve u svemu, još je ovaj mesec preostao za letoljupce, iako nisam ljubitelj visokih temperatura, ne bi' baš voleo da se ponovi avgust 2005, ali ne bi' voleo da se ponove poslednja tri glupa avgusta.Sutra nisam baš sigiran da ću dobiti nešto konkretno, jer su ovde gotovo svi modeli crtali od četvrtka, pa do danas lokalne padavine gotovo svaki dan, a pala je samo u petak.Što se tiče kiše, ona je u petak spasila poljoprivrednike od potpune propasti, ali ta kiša nije bila lokalnog karaktera, već iz široke slojaste oblačnosti, koja je bila u početku praćena grmljavinom, a ostatak bez.Ako sutra bude nešto, makar i malo grmljavine, potrudiću se da propratim.Mislim, a gotovo da sam i ubedjen, da ništa neće biti spektakularno.
Imenjače, imaš li neke obaveze? tipa posao ili tako nešto?
Sviram u jednom band-u klavijature, inače se bavim studijskim snimcima.Od prekosutra počinje festival "Tešnjarske večeri".Tako da sam se baš bazirao da se spremim u tip-top formu, ne bi' imalo smisla da na scenu izadjemo ne uvežbani, ali ne znam da li je Joca uopšte ugovorio da sviramo ovih dana, jer smo relativno sveža postava.Narednih dana će biti toplo, a to je za festival :super:.

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.160
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #16 poslato: 03. Avgust 2011. u 21:23 »
^^ ^^ ^^ Pitanje na pravom mestu,ipak je ovo i sezona odmora ljudi sigurno ne zele da im odmor upropaste obilne kise,i zahladjenja..
Ja nisam rekao da pada svaki dan kiša, ali ne bi' nikako voleo da se ponovi i ovaj avgust, kao predhodna tri.
Pa Stefane ( Valjevo ) , kad bi ti kontrolisao vremenske prilike mi bismo ili pomrli od gladi ili od tornada  ;) Veruj da i vecina nas voli da ga kadkad pogodi neki pljusak sa grmljavinom ali moras misliti malo i na druge stvari. Eto video si kako su poljoprivrednici sirom Srbije prosli zbog grada, pa sad zamisli kad bi ( primer ) u Vojvodini svakih 2-3 dana padao grad, sta bi ostalo od psenice, kukuruza, suncokreta? Sta bi jeli? Sta bi nase domace zivotinje jele?  ;)
Ova godina je jako losa, bar kod mene u ataru, bice malo kukuruza, zamisli sad jos kad bi mi neka oluja skinula jos 30% , sta bi mi ostalo?  ;)
Znam ja odlično šta grad može da uradi.Prošle godine sam imao jako loše iskustvo sa gradom i obilnim padavinama, tako da sam ubedjen da sam i pored suvog avgusta bio apsolutni rekorder.Ne sumnjam ja da je kod tebe ove godine grad napravio veliku štetu, ali je ovog leta Vojvodina u velikoj prednosti sa padavinama u odnosu, na moj kraj, a o jugu Srbije i da ne govorim.Dosta su ne ravnomerne padavine ovog leta, a što se tiče nestabilnosti one su bile dosta slabije nego predhodnih godina.Moj kraj je dobijao padavine uglavnom iz slojaste oblačnosti.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.607
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #17 poslato: 03. Avgust 2011. u 21:38 »
Modeli veceras povecali nestabilnost na veci deo Srbije. Lokalno na zapadu i jugozapadu moze biti obilnijih padavina, a u petak u centralnim i juznim predelima. Dobro je to sto ce se zadrzati toplo vreme sa temperaturom od 27C do 33C, s tim sto ce najtoplije biti u centralnim i jugoistocnim predelima.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #18 poslato: 03. Avgust 2011. u 23:06 »
^^ ^^ Stefane,samo da znas da je upravo avgust mesec rezervisan za najace oluje lokalno,jer su u ovom mesecu hladni frontovi sa severa sve jaci i jaci,i kada dodju na nase (pregrejano) tlo dolazi do eksplozije snaznih oblaka..

Tačno je da su u avgustu najjači hladni frontovi, ali oni su uglavnom najjači u Vojvodini.Mene je poslednje tri godine, od tih silnih avgustovskih oluja izobilazilo 90%.Evo, kad pogledam retrospektivu prošle decenije, što se tiče oluja u avgustu, Vojvodina ubedljivo prednjači.Tri poslednja avgusta 2008, 2009 i 2010 su bila jako slaba uopšte sa običnom kišom, a o olujama i da ne govorim.Naravno da to ne znači da će i ovog avgusta da se desi, jer je avgust 2005, 2006 i 2007 bio dosta bogatiji nestabilnijim danima, a prva dva su bila jako kišovita.

Desi se nekada da su najjace oluje u avgustu ali su za to potrebni dobri uslovi. Najjace oluje su uglavnom u maju i junu, kada su uslovi mnogo bolji zbog ciklona, koji se retko kad formiraju u avgustu.

Uopste mi se ne svidja ovaj pad temperatura oko 9. a modeli su bas sigurni u taj scenario. Valjda ce biti jos jedan tropski talas do kraja avgusta...
Za vikend i u ponedeljak temperatura konacno iznad 30C.  :sun

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Avgust 2011
« Odgovor #19 poslato: 03. Avgust 2011. u 23:12 »
Meni sve više izgleda kao prolazno suvo zahlađenje, no videćemo 8/9 šta će biti :D Leto se vraća, srećom ne onako pakleno :)